Izvenkrmni motorji Parsun

Novosti, ki se pojavljajo na področju motornih plovil in jadrnic

Moderatorji: moderator2, moderator

Daki

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Mar 28, 2018 20:08

toni8 napisal/-a:Kolikor vidim po predhodnih postih drugim takoj ko ga vzamejo iz embalaže že razpade...


V bistvu smo nekateri samo povedali, da Parsun po kvaliteti ni primerljiv z Yamaho, kar 100% drži.

Jakajuka, se strinjam s tabo.Včasih so proizvajali izdelke, da delajo, danes pa da crknejo :(
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a igorb » Pe Mar 30, 2018 21:05

včasih niso imeli softwarejev za analize,danes se da izračunat pred izdelavo koliko časa bo stvar prenesla obremenitve in ga pač naredijo za toliko časa oz življenska doba je točno določena.potrošništvo!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Apr 19, 2018 00:03

AEgir napisal/-a:Parsun, Hidea in ostalo dračje kitajsko je tko k vse ostale kosilnice, motorke in podobno orodje.

Nabavna cena 100€, sicer pogojno nekaj dela prvo leto in če imaš velik sreče tudi drugo leto, pol pa gotovo. Vse razštelan, kolkrkol delov pomenjaš vseeno nekje nekaj shodi, dobi luft, razpade, oksidira, se zvije, obrabi... Skratka end of life situacija.

Po vsakoletnih frustracijah z eno ''designed in germany'' kitajsko laksarco sem si kupil nahrbtno Stihl FR106 letnik 88, ki je bla prej cestarska. Gonil so jo 20 let in še vedno dela brez problema, pali iz prve in je močnejša od kao 5 konjske kitajke čeprav ima FR106 deklarirane manj kot 3 konje.

Uglavnem poznavalsko strojniško oko prepozna praktično vsak del motorja, ali je narejen kot se zagre ali izhaja iz cheap-o kitajske fabrke. FR106 je recimo miljonkrat kopiran design, 90% kitajskih kosilnic je popolnoma identičnih. Ampak se pri vsakem delu posebaj vidi ali je Stihl ali čungalunga.


Vse je čista resnica kar si napisal, sem delal nekaj let na kmetijski šoli in edino stihl nitkarce v vseh letih niso uničili, ..... :D
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1066
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a a-lex » Če Avg 16, 2018 21:03

Od vse kitajske robe je najboljša originalna Yamaha!!
Sem sprobal vse!! 8)
Jadranje je zakon....
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » So Dec 29, 2018 23:43

Moj prijatelj je kupil Parsun motorv ljubljani od Maherja iz Ljubljane.
Po enem letu je preklel in Parsunovo kitajsko sranje in Maherja in tistega ki mu je svetoval da to kupi.

Motor se je neprestano kvaril, Maher pa mu je kompliciral s popravilom pod garancijo.

Je rekel da ne želi več videt ne enega ne drugega.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Ne Jan 06, 2019 22:12

Tudi jaz sem pred nekaj leti pri isti firmi(pa prodajalec sploh ni pomemben)kupil Parsun15.
Po treh sezonah se mi je propeler zavrtel v prazno("gumi puša").Res ne vem kaj naj rečem,
mislim da tako hudih kritik na račun "kitajčkov" res ni potrebno,sicer ne vem kaj bi še doživel
ker sem pozneje zamenjal plovilo in motor.Nabavil sem nov čoln in rabljeno Yamaho....in glej ga zlomka.....po desetih dneh je ta umrla.Imeti je potrebno tudi veliko sreče,če že nimaš debele denarnice-eni pač imajo oboje.......
Mirno morje in veliko sreče vsem morjeplovcem !
Coastliner
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Jan 14, 2019 10:25

Ni problem kitajska, problem je poceni kitajska. Kitajci so v tej točki sposobni narest najbolj kvalitetne tehnične izdelke vendar le ti niso zastonj.

Za precejšen delež švicarskih ultra prestižnih ur delajo ohišja in nekatere dele kitajci. Ampak eno tako ohišje lahko stane tudi par tisočakov.

Hidea in Parsun so ultra cenene kopije yamah in to je razvidno iz vsakega dela posebaj.

V končni fazi recimo yamaha čeprav je dražja zasluži na motor manj kot Parsun, to pa zato ker cena motorja ni toliko večja kot je manjša nabavna cena šrot kitajskih delov.

Izdelava polproduktov iz katerih so sestavljeni ti kitajčki je na kitajskem skoraj zastonj. Kvaliteta, katera je pogoj za yamaho in ostale stare brande pa stane precej več in je tam samo malo cenejša kot tukaj.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Jan 14, 2019 20:43

nekje sem prebral

sladkost nizke cene izveni hitro,takoj medtem ko grenčica slabe kvalitete traja in traja.

sem kar malo pogrešal tale parsun
Uporabniški avatar
blacknero
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:02
Kontakt:

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a blacknero » To Maj 14, 2019 21:50

Pozdravljeni vsi skupaj, po dolgem času se spet javljam na forumu. Malo vas bom skritiziral pa brez zamere!
Želel sem pridobiti kakšno informacijo glede znamke Hidea oz. drugin nižjecenovnih znamk na SLO trgu ampak me je omenjena tema zelo razočarala in sicer z več vidikov. Najbolj zato, ker ste vsi tukaj pametni da vam kar malo škodi pa spet brez zamere!
Stavit grem, da vas vsaj 90% članov, ki ste pisali o teh motorjih in znamkah ni nikoli imelo v lasti kosa proizvedenega s strani omenjenih znamk. glede na to da nism bil na forumu aktiven cca 5let in v mojem spominu je bil forum na visoki ravni predlagam da tako tudi ostane, zato prosim v imenu vseh, ki iščemo po spletu in forumih uporabne informacije o teh in onih zadevah da se člani ki nimate neposrednih izkušenj v tem primeru z motorji Hdea/Parsun/Vector...itd vzdržite svojih egoističnih komentarjev kitajci to kitajci ono ker stavr je veliko bol kompleksna kot gostilniške debate o tem in onem!!

Sicer je zelo zanimivo, kako vas večina zagovarja vse renomirane znamke glede kvalitete, hkrati pa se mi zdi, da vsi pozabljate da je tehnologija prisotna v izvenkrmnih motorjih stara že najmanj 50let in da zagovarjanje cene 1000+€ za 5km močan izvenkrmni motor z razlogom zanesljivosti in nevem česa je malo skregano z logiko se vam ne zdi?

Še enkrat brez zamere in če ima kdo realno izkušnjo z izvenkrmnimi motorji Parsun/hidea in podobnimi naj napiše mnenje

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Maj 14, 2019 23:19

Res je mojster, 50 let ni nobenega napredka..... meni vsi govorijo, da samo ta dva ne smem kupiti in manjšo selvo, zakaj, pa naj napišejo tisti, ki so imeli take motorje... :lol:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Maj 15, 2019 01:27

Na dinosu dobiš za alu s 5% fe cca 30€ / 100 kil. Točno tolk so vredne te hideje in parsuni. ;)

Ga pa le kupi pa poročaj pol ko ti v dveh letih crkne, prvič kdo ti ga bo servisiral, ker kolikor jaz vem se ga vsi izogibajo kot hudič križa in drugič, če je cena "umazanega" aluminija na dinosu še vedno ista.. :D
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Če Maj 16, 2019 21:11

Imel sem Parsuna 15KM tri sezone,zadnjo se mi je propeler obrnil na osi("selen blok"),toliko o " kitajčku".Potem sem zamenjal gumo za plastiko in nabavil Yamaho 60(rabljeno),umrla po enem tednu.Izpraznil vse "šparovce" in nabavil NOVO Yamaho 40\70 in to je to.Upam,da je s tem konec.In
še Toni80,v šali se sprašuješ ali Yamaho delajo za to ali ono državo ??,kaj misliš zakaj je 40\70 ??
Jaz sicer vem,ti pa malo povprašaj,pa drugič malo pokomentiraj(brez zamere).
Sicer pa pri nabavi česarkoli moraš imeti veliko sreče in imeti odnos oz VDRŽEVATI.Tudi žena ali dekle ti pobegne,če ju ne boš "vzdrževal".Pa SREČNO vsem.
Coastliner
snetaskera
Kapitan korvete
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe Jul 03, 2015 22:33

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a snetaskera » Če Maj 16, 2019 21:47

Na klubskem čolnu je Parsun 15.
Po 3 letih smo morali menjati propeler, ker je izdihnila guma...
Kmalu za tem, smo imeli tezave z nekaksno membrano. Sedaj ze nekaj casa mr in upam, da bo tako ostalo :)
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Maj 16, 2019 22:55

Koliko pa je v uporabi?
snetaskera
Kapitan korvete
Prispevkov: 95
Pridružen: Pe Jul 03, 2015 22:33

Re: Izvenkrmni motorji Parsun

OdgovorNapisal/-a snetaskera » Pe Maj 17, 2019 12:47

V uporabi je cca 30 ur letno, in to v sladki vodi. Redko na morju. Je pa res, da se dostikrat vleče kakšne uteži in je takrat precej obremenjen. In tudi je res, da ga uporablja več oseb, ki zagotovo nanj ne pazijo pretirano.
Navajam samo svojo izkušnjo, s konkretnimi podatki.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov