Letoes ne bo zapuščanja države

Novosti, ki se pojavljajo na področju motornih plovil in jadrnic

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Apr 27, 2020 22:01

CAR napisal/-a:Od kje ti ta informacije, je to baba rekla, baba kazala?


Malo me je sram priznati, sem šel na WC ob 4 zjutraj, prebral sem na Index.hr, tako sem se jezen vrnil v posteljo, da sem še mojo zbudil, tako sem preklinjal. To je izjavil Baroš. Sem pa zjutraj 15 minut iskal članek, pa ga nisem več našel.... :cry:
dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a dj75 » Po Apr 27, 2020 22:05

Ta od Baroša je mal bosa, cepiva še ni kolk pa je prebolelo korono...Istra ful forsira, da bi sprostil za Slovence in Avstice, če ne bo turistov gre hrvatija v k...c.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Apr 27, 2020 22:55

dj75 napisal/-a:Ta od Baroša je mal bosa, cepiva še ni kolk pa je prebolelo korono...Istra ful forsira, da bi sprostil za Slovence in Avstice, če ne bo turistov gre hrvatija v k...c.


Saj maš prav...
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a val » To Apr 28, 2020 16:19

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a Paco » To Apr 28, 2020 16:46

ROFL x2 Slovenske novice kot navedek
pojdi se z bikom bost!
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a marez » To Apr 28, 2020 17:10

Verodostojni rumeni cajteng,še za rit brisat ni dober...
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Apr 29, 2020 12:54

Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Maj 06, 2020 06:52

boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a boris1 » Sr Maj 06, 2020 11:11

MareC napisal/-a:https://glashrvatske.hrt.hr/en/news/domestic/croatia-may-open-borders-to-tourists-in-june/?fbclid=IwAR1-g7qdbJw1_Ct_6BuL-pSlCBwZTk4eE_GxV9cN1Cg1zkAKjOLgwCqHCmc


Eno so želje drugo pa je realnost :shock:
LP
Boris
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Maj 06, 2020 11:44

boris1 napisal/-a:
MareC napisal/-a:https://glashrvatske.hrt.hr/en/news/domestic/croatia-may-open-borders-to-tourists-in-june/?fbclid=IwAR1-g7qdbJw1_Ct_6BuL-pSlCBwZTk4eE_GxV9cN1Cg1zkAKjOLgwCqHCmc


Eno so želje drugo pa je realnost :shock:

kaj je s tabo vse ok
koliko enega pesimizma iz vsake tvoje objave :shock:
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Maj 06, 2020 12:53

franc5e napisal/-a:
dj75 napisal/-a:Ta od Baroša je mal bosa, cepiva še ni kolk pa je prebolelo korono...Istra ful forsira, da bi sprostil za Slovence in Avstice, če ne bo turistov gre hrvatija v k...c.


Saj maš prav...


Saj je prav,
da se enkrat na nek način neha "višanje kvalitete storitev" tako, da dvigneš ceno in si sam narišeš eno zvezdico, gosta pa črno gledaš, če ne plača takoj za deset dni in se jezen ali razočaran ne pobere v osmih dneh, ali še prej, da čim prej našopaš drugega in tretjega, nato pa se za naslednjih osem mesecev vržeš v prijetno brezdelje.

Zdaj pa brez heca:

Avstrijcev zagotovo ne bo, četudi se odprejo vse meje. Oni imajo še iz avstroogrskih časov kompleks, da so veliki in kot taki najprej poskrbijo za sebe, oziroma raje uporabljajo domače kot tuje. Vem, da so pri nabavi opreme za namene turizma pričeli z favoriziranjem domačega. Tudi, če bo avstrijska oprema dražja in ne ravno primernejša, bodo našli razlog, da kupijo njihovo. Pa to ni zapisano na osnovi posameznih akcij, temveč na osnovi njihove gospodarske zbornice, ki je pri njih močnejša, kot je bila naša kadarkoli. In stavit grem, da bodo tudi na dopustu ostali v glavnem v svoji deželi!

Če bodo naši pametni, bodo sprejeli tistih 400 evrov na odraslo osebo, če jih porabiš doma...

Taki časi so. :?
Nazadnje spremenil SR 290, dne Sr Maj 06, 2020 12:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Maj 06, 2020 12:57

SR 290 napisal/-a:
franc5e napisal/-a:
dj75 napisal/-a:Ta od Baroša je mal bosa, cepiva še ni kolk pa je prebolelo korono...Istra ful forsira, da bi sprostil za Slovence in Avstice, če ne bo turistov gre hrvatija v k...c.


Saj maš prav...


Saj je prav, da se enkrat na nek način neha "višanje kvalitete storitev" tako, da dvigneš ceno in si sam narišeš eno zvezdico, gosta pa črno gledaš, če ne plača takoj za deset dni in se ne pobere v osmih dneh, ali še prej.

Zdaj pa brez heca:

Avstrijcev zagotovo ne bo, četudi se odprejo vse meje. Oni imajo še iz avstroogrskih časov kompleks, da so veliki in kot taki najprej poskrbijo za sebe, oziroma raje uporabljajo domače kot tuje. Vem, da so pri nabavi opreme za namene turizma pričeli z favoriziranjem domačega. Tudi, če bo avstrijska oprema dražja in ne ravno primernejša, bodo našli razlog, da kupijo njihovo. Pa to ni zapisano na osnovi posameznih akcij, temveč na osnovi njihove gospodarske zbornice, ki je pri njih močnejša, kot je bila naša kadarkoli. In stavit grem, da bodo tudi na dopustu ostali v glavnem v svoji deželi!

Če bodo naši pametni, bodo sprejeli tistih 400 evrov na odraslo osebo, če jih porabiš doma...

Taki časi so. :?

110.000 nepremičnin na hrvaškem je v slovenski lasti
11.000 plovil je v slovenski lasti na HR zastavi
ti in še x 3 od vsakega, (330.000) bodo šli na hrvaško in ne bodo v SLO preživeli dopusta
tud če ponudijo teh 400€, ki so kot ta "korona zakon" same obljube in metanja peska v oči
Nazadnje spremenil MareC, dne Sr Maj 06, 2020 12:59, skupaj popravljeno 1 krat.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Maj 06, 2020 12:58

To ni nič proti temu kar rabijo.
Tole o zapiranju avstrijskega trga vem iz prve roke in Slovenci jih ne rešimo, tudi če gremo vsi tja na dopust. Nas je premalo.
Sicer bo pa kot kaže še nekaj let krvava za celotni svetovni turizem. in tudi z dopusti se zna zaplesti, ker nekdo mora delat tiste dni, ko ne razsaja covid.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Maj 06, 2020 15:26

SR 290 napisal/-a:
Avstrijcev zagotovo ne bo, četudi se odprejo vse meje.

Taki časi so. :?


Avstrijci, ti ki imajo barke po Istri, bodo dol “pet čez dvanajsto” takoj ko odprejo meje.

Jodlarjev mas dve sorte.
Te, ki jih ti poznaš in delajo in delajo in ....
In ti, ki jih poznam jaz. Ki ga serjejo, pa serjejo, pa, ....
In prav ti so lastniki bark po istrskih marinah.

Jebe se jim za covid19, prbližno tko, kt men. :shock: :P
Malvazija od Kozlovića in Corenike bo pa letos občutno ceneje. Pa rečte, da ni dobrih stvari v tem virusu. 8)
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Letoes ne bo zapuščanja države

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Maj 06, 2020 15:32

V glavnem vsi ga radi dajo na zob, še posebej kadar je zastonj in piva, ter šnopsa po moje popijejo krepko več kot mi in upam, da imaš prav, ampak, ko zagusti so vsi šilingi isti:"Gnar pod povšter." In zagustilo bo na žalost konkretno, v to sem vsak dan bolj prepričan.
Turizem ga bo prvi odjebal nato pa vsi ostali. :cry: (V bistvu smo ga že, le da se tega še ne zavedamo, tega še ne čutimo.)
Zdaj je po moje glavni keč v scenariju kako do naslednje pomladi prepričati ljudi po evropi, da je vse po starem in se nekje ne spuntajo, ker če se to zgodi bo šele "zanimivo".

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov