Jadrnica Imexus 28'

Novosti, ki se pojavljajo na področju motornih plovil in jadrnic

Moderatorji: moderator2, moderator

atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

Jadrnica Imexus 28'

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Jan 18, 2008 12:32

Za Morjeplovce, ki so na poti v Duesseldorf
Hala 16, razst. prostor b 03.
Gliser-jadrnica,sicer špartanska notranjost, mora pa bit fajn zadeva.
Motor, zunanji ali vgradni disel do 120!!! km( Z pogon), hitrost do 25 vozlov, ali pa na jadra do 6,5 vozlov.Cena 35 000 €, brez motorja.
Fajn zadeva, lahko malo divjaš ali pa uživaš z jadri v tišini!
LP
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Pe Jan 18, 2008 13:18

tudi kaksna slika ne bi skodovala da bi lazje malo sanjali :wink:
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Jan 18, 2008 14:29

racman napisal/-a:tudi kaksna slika ne bi skodovala da bi lazje malo sanjali :wink:

Hja, Racman, tu pa se pojavi en problem.Na vodi in v vodi pa tudi pod vodo, sem v svojem elementu.Računalniško sem še v plenicah, kljub lepo opisanemu postopku .Bom počakal, da pride moja 13 letna hčerka iz šole in me vodi skozi navodila.Ob teh slikah res lahko malo sanjamo o ..........uh o mnogo čem.
LP
Nazadnje spremenil atilone, dne So Jan 19, 2008 20:52, skupaj popravljeno 1 krat.
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Jan 18, 2008 14:41

atilone napisal/-a:
racman napisal/-a:tudi kaksna slika ne bi skodovala da bi lazje malo sanjali :wink:

Hja, Racman, tu pa se pojavi en problem.Na vodi in v vodi pa tudi pod vodo, sem v svojem elementu.Računalniško sem še v plenicah, kljub lepo opisanemu postopku Bom počakal, da pride moja 13 letna hčerka iz šole in me vodi skozi navodila.Ob teh slikah res lahko malo sanjamo o ..........uh o mnogo čem.
LP

Racman
Ta mala pride kasneje.Bo pa šlo tudi tako, da greš na ebay.de, in vtipkaš imexus 28. Tam je tudi, pa še kupi se ga lahko takoj ha, ha, ha.
LP
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Jan 18, 2008 22:28

Bom pogledal to čudo in naslednji teden poročam...

LP
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jan 28, 2008 22:30

No kot sem obljubil sem si pogledal tole jadrnico v Düsseldorfu. Izgleda zanimivo, obstajata dve opciji in sicer ena z zunanjim in druga z vgradnim motorjem. Vgradno je 1.7L Merc diesel z Alpha one pogosnko nogo. Hitrost z njim naj bi bila čez 25 vozlov... Zanimiva je tudi precej prostorna notranjost, ki je precej večja kot npr. na podobni barki MacGregor...

Barka Imexus 28
Slika

Njena notranjost
Slika

Opcija z izvenkrmnim motorjem velike moči
Slika

ali pa z vgradnim Z pogonom MerCruiser 1.7L diesel
Slika

LP
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » To Jan 29, 2008 16:19

Teh plovil ne bom nikoli razumel!

Ko sem prvič videl mcgregorja sem mislil da je fatamorgana. Bila je bonaca mi motorirali s potovalno ca 7 vozlov, s tem si pri jadrnicah že med hitrejšimi. V daljavi sem videl nakaj, vendar nisem polagal pozornosti, ker je bil jambor nizek in še oddaljen, nakar čez par minut priglisira mimo. Vzdevek je takoj dobil "hitri jambor". Plul pod Češko zastavo, potem sem ga videl še na sidrišču in si ga malce od bližje ogledal.

Ne vem meni nikakor ne potegne, večinoma se tako ali tako vozijo na motor, ne vem v čem je potem finta jamborja...

V glavnem nebi imel v nobenem primeru, moje mnenje.
LP, Uroš.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jan 29, 2008 17:42

Hahaha, tudi meni niso všeč take barke ampak očitno nekaterim so. Da pa bi se vedno vozili na motor pa nisem prepričan, saj ne vem zakaj bi botem kupovali tako jadrnico. Če se rad voziš na motor, potem kupiš motorni čoln.
Je pa barka mogoče vseeno zanimiva za nekatere, saj je nekakšen hibrid. Lahko je eno ali drugo. Seveda nič od tega ne zna posebej dobro, je pa še vedno univerzalec...
Spet ena od mojih primerjav z avtomobilskim svetom, ki ga pozna večina 99% ljudi:
Poglejte malo na ceste... Kakšni avtomobili se vozijo po njih v zadnjem času? Neverjetno, ljudje kupujejo pregrešno drage terence, ki pa to niso... Torej kupiš terenca, ki ne premore niti reduktorja, kaj šele kakšne zapore diferencialov (špere). No in kar je še hujše, proizvajalci so našli tržno nišo še v terencih, ki imajo pogon celo samo spredaj ali samo zadaj!!! Torej nimaš niti štirikolesnega pogona... Avto pa ima kljub temu čez 2 toni in "popije" mnogo preveč... Če kdo ne ve o čem govorim, je to Q7, ML, X5, X3, Freelander, Rexton, Kyron, Actyon, Sorento, Tucson, Santa Fe............
Torej ti avtomobili izgledajo kot terenci, v resnici pa so navadni osebni avtomobili. Terenske zmogljivosti so slabe ali zelo slabe, na cesti pa so spet slabi!!! In kaj je dobrega v takem avtomobilu??? Nimam pojma, se pa prodaja. :wink:
Zato mislim, da tudi take jadrnice niso brez veze in se bodo prodajale. No jaz take barke NE BOM NIKOLI kupil, nekdo drug pa jo bo... Smo različni, hvala bogu.

LP
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » To Jan 29, 2008 18:48

Ja res je nekakšna dvoživka.

Pri avtih je pa v Sloveniji pač tako da je zadeva statusni simbol in večjega kot imaš, kao več veljaš... Čeprav recimo pri teh avtih pri naketerih tudi prevladuje varnost. Dosti ki si to lahko privoščijo imajo pač malce več možnosti za morijo na cestah. Je pa res da kakšen "salonski" terenec ama x5, q7,... ni bogvekaj za po terenu oziroma prav za po terenu tako ali tako ni.

Je pa recimo uporaben ko vrže 30 cm snega in se on lahko pelje po ulici, ko se sosed ne more :D
LP, Uroš.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Jan 30, 2008 00:43

Tole barko se je dalo videti v nedeljo v Ljubljani (sejem prosti čas). Skupaj s prikolico ima 2 toni in pol...
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Feb 02, 2008 19:04

motorni napisal/-a:Tole barko se je dalo videti v nedeljo v Ljubljani (sejem prosti čas). Skupaj s prikolico ima 2 toni in pol...


Tisto čudo, ki si ga videl na sejmu v Ljubljani ni bila barka Imexus 28, je pa podobne zasnove z izvenkrmnim motorjem večje moči... Takih bark je kar nekaj, sem pa jaz osebno prvič videl jadrnico tudi z Z pogonom... To pa je res novost, vsaj zame.

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti