Relacija novalja cikat

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

polanc
Admiral
Prispevkov: 9289
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Avg 02, 2019 15:15

Morda ima tam najlepse mesto kjer lahko o vseh moznih sranjih razmisli..
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a mrdaco » So Avg 03, 2019 08:44

kr3mn1 napisal/-a:
mrdaco napisal/-a:Se strinjam z skoraj vsem napisanim. Iz Novalje se Lošinj vidi z očesom. Pri taki razdalji je bore nepomembno če pluješ eno uro ali pač 50 minut. Danes v dobi Googla in še bolje, Navionicsa je merjenje razdalj mačji kašelj. Vsekakor pa vsak ki se poda na pot po kateri še ni plul, si zjutraj na WC-ju pogleda kje bo plul, kateri so otoki po poti ipd. Ostaja pa recimo nekaj praktičnih vprašanj, ki jih pa nihče nebi smel zamerit. Recimo tale: čemu pluti pod mostom v Privlaki ali po možnosti računati kdaj je most odprt ali zaprt, če je spodnja pot nad Ilovikom zgolj 4 milje daljša, in motebiti bolj zanimiva? Verjamem da obstaja razlog zakaj so naredili tisti kanal. To je recimo zanimiva informacija.

Vključil sem se v debato, ne zato da bi pametoval, ampak ker bom mogoče tudi sam pihnil iz Mander do Lošinja z mojo banjico. Kako je z vezanjem za par ur v naprimer Čikatu ali Malem Lošinju?


Najbolje da greš danes, ko je za popoldne napovedan neverin. Koliko lahko oko vara in koliko jih boš zmolil, je pa druga stvar. Ćikat so imeli ene finte z vezanjem na bojo, v Lošinju boš že našel vez na rivi, naokoli ne hodi, ker pojma nimaš sodeč po napisanem, samo po lošinjskem zalivu boš vozil pol ure ker je omejitev 3 vozle, kazni pa hude, ne računaj da ti gre čoln 25 vozlov, ker v valovih boš mogoče 16 vozil ali pa še to ne. In bo pot dolga 4 ure tja in nazaj, ti pa napol ločen od žene. Sploh pri punta križu zna bit žurka ker se tam mešajo vetrovi. Na WCju se opravi potrebo, sigurno pa nisi mel dovolj časa da si pogledal HDZ napoved, windfinderja, sea-seek itd...s prstom po Google maps. Razen če imaš gastrološke probleme pa sediš pol ure na lokusu.

Na WCju mal ruto določit...ta je dobra.


Kremni napisal si sicer nekaj koristnih napotkov, ampak ne vem zakaj toliko cinizma v odgovoru. Premalo ali preveč bevande, ha?
WC je bil sicer prispodoba, a vseeno ce se pripravljaš na 20 milj oddaljeno lokacijo ni potrebno ravno mesečne priprave kot za polet na luno. Sploh če vsak dan štartaš iz istega mesta, kjer imaš sliko otokov 30 milj okoli že od pomladi v glavi, ko že marca meseca gledaš (ja google earth) kam vse bi kahko med dopustom še skočil. A kak dober in prijazen nasvet kolegov morjeplovcev pa prav pride, zato smo tu.
Sem pa na vzkrižne valove naletel med Istom in Molatom ter med Molatom in Dugim. In ja rili smo počasi naprej razgledovali okolico itd in sem še vedno poročen... Mogoče res nisem naletel na extreme ker ko na HDZju (dhmz da se nebo kdo obesil) objavijo valove večje od 3 (že 2do3 mi niso pogodu) ostanem lepo na kopnem in pač izležavamo do bolova.

Pa lep pozdrav. Upam da ste vsi po včerajšnjem neurju celi.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a pajer1 » So Avg 03, 2019 12:32

.

V Lošinjski vali je že nekaj let dovoljena najvišja brzina 6 vozlov.
Drži se je pa bolj malo bark. Sploh večje 10m plus so problem, ker rijejo in posledično ustvarjajo visok krmni val.
Sem bil zadnji teden vezan v vali in sem imel čas opazovat. Ko pa pade noč, se pa dogaja. Domačini z gliserji žgejo na polno.
Da fašeš živčnega, pa če si še tako umirjen. Sploh pa, ker sem pred leti plačal kazen. 500kun, pa še dobro nisem zapeljal v valo.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Relacija novalja cikat

OdgovorNapisal/-a mrdaco » To Avg 13, 2019 12:18

Evo. Ruta Mandre, Ilovik, Lošin je za nami (planirana preko navioniksa) :P
Hvala kolegu za info o privezu na Iloviku pri lokalu Dalmatinka. Ražnjiči ful dobri, lignji, čeprav jih je propagirala kot najboljše na Jadranu OK, ampak tudi drugod so podobni. Cene nam povprečnežem ne preveč prijazne. Lignji 110 kun, ampak, brez priloge, za prologo dodatnih 20... Ok plačali enkrat, verjetno drugič več ne. Pa bi še obiskal Ilovik, ampak ne vem kam drugam vezat.
Pot do rive na Lošinju ni tako dolga in tečna kljub 6im miljam na uro. Le kolegu je odpovedal evinrude, da sem ga moral šlepat do luke. Vezala na silo pri trajektu, dokler se evinrude ni ohladil in se odločil da se štarta. Otroci in ženske so sicer ogledali Lošinj, a za voljo mene, bo ruto potrebno ponovit. 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov