Malo pomoči pri odločitvi kraja dopusta

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Mile47
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: So Apr 26, 2008 15:19

Malo pomoči pri odločitvi kraja dopusta

OdgovorNapisal/-a Mile47 » Če Maj 15, 2008 15:27

Ker sem letos šele kupil svoj prvi čoln (Bayliner 2052 4.3) sem primoran letošnji dopust prebiti nekje v Istri. Čoln imam privezan pri Poreču, kjer imamo tudi apartma, vendar je tam bore malo kaj za videti oz. obiskati.

Razmišljam , da bi za 1 teden najel apartma v Puli, namreč kolikor sem pogledal po mapah je tam veliko raznih otočkov in polotočkov za obiskati...
Kaj pravite, je še kaj bližje lepšega ali je Pula kar najboljša rešitev?

Sploh nimam predstave o razdaljah, koliko potrebuješ z neko zmerno hitrostjo od Poreča do Vrsarja in še kam dalje? Je možno da bi iz Poreča kar z čolnom švignil do Pule ali je to predaleč???
zero
Praporščak
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Nov 29, 2007 17:50

OdgovorNapisal/-a zero » Če Maj 15, 2008 16:53

ni predalec :D ce gre z gumenjakom 10 konjev bo pa ja še z baylinerjom slo :D
lp
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Če Maj 15, 2008 17:44

Z takim plovilom so Kornati tudi na "dometu". To je odvisno samo od tebe, koliko si pripravljen " reskirat " za gorivo.
LP
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Maj 15, 2008 17:58

Nič ni predaleč. Sam sem pred leti z Glastronom GBV-174, ki je komaj kaj čez 5m, preplul praktično celoten Jadran. Vsako leto 3 tedne, vedno štart iz Krka, potem pa proti jugu vse do Korčule... Skoraj ni skale v Jadranu, ki je ne bi obiskal. No usekal sem cca. 150 ur letno. :D
Tako da za tvojega cuddy-ja je do Kornatov mala šala... Od Poreča do Pule se pa lahko zapelješ vsak vikend, po poti pa je kar precej manjših otočkov, ki so vredni obiska. Južno od Vrsarja postane tudi morje bolj podobno morju in ni več umazana mlakuža.

LP
Mile47
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: So Apr 26, 2008 15:19

OdgovorNapisal/-a Mile47 » Če Maj 15, 2008 18:11

Haha ..ja sej glih to mene najbolj jezi..mlakuža :lol:

Samo povejte mi še malo bolj konkretneje, kolko časa bi rabu iz Poreča do Pule? Al pa kot si rekel do Kornatov? je to sploh možno v enem dnevu?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Maj 15, 2008 18:24

Povej še koliko je prbl. potovalna hitrost tvojega plovila, pa ti izračunamo pot vse do tunizije če je trreba.
Mile47
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: So Apr 26, 2008 15:19

OdgovorNapisal/-a Mile47 » Če Maj 15, 2008 20:20

Haha, če verjamete se še sploh nisem peljal :lol: Prejšni lastnik pravi da okoli 30 milj!
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Če Maj 15, 2008 21:47

Če je notri 3.0L motor (upam da ni), potem kar sanjaj 30 milj... No upam, da imaš 4.3L ali celo 5.0... Pri obeh bo optimalna potovalka nekje okrog 25 vozlov ali malo pod 30 kopenskih milj na uro(mph). In če malo poračunaš in premeriš karto ti bo jasno, da si v dveh urah kar precej daleč. No recimo velikokrat sem preplul (z večjimi barkami) direktivo od Zadra do Pirana. Brez kakšnih posebnih ovinkov je to natančno 130 NM, kar bi pri potovalki 25 KN pomenilo dobrih 5 ur nepretrgane plovbe. Na tvojem čolnu nemogoče, razen da si totalni obsedenec ali pa se boš peljal prvič in zadnjič. Se pa da to prepluti v enem celem dnevu, zelo lepo pa v dveh... Malo kosila, pivce, kopanje in si že v Dalmaciji...

LP
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Maj 15, 2008 22:06

Razdalje:
Poreč - Pula (Veruda) 28 nm
Pula (Veruda) - Mali Lošinj 34nm
Pula (Veruda) - Kornati (Piškera) 92 nm

Računaj! Pa ne pozabi tankat!
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Če Maj 15, 2008 22:11

Poreč pa do Rovinja (Crveni otoki) približno eno urco, se tam v zalivu pred hotelom malo skopaš, potem pa naprej mimo Brionov do Pule cca eno slabo uro. Kaj boš delal v marini v Puli ne vem, potem ti je bolje, da greš malo bolj južno do Verude in imaš nekaj zalivov. Čez Kvarner do Osorja potrebuješ ob mirnem morju urco pa pol s svojim gliserjem, ter tako naprej. Malo postaneš, se skopaš, kaj pomalicaš, spiješ pivo, pa naprej - gasa. Predvidevam, da ne boš sam v barki, ker mislim, da ti bo dolg čas. Če pa vas bo več, potem je pač potovanje daljše, vendar lažje, ker boste čvekali in bo bolj pestro. Kot pravi Admin, ni velike frke. Sam sem v Poreču in to ruto dobro poznam, ker jo večkrat uporabim.
Mile47
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: So Apr 26, 2008 15:19

OdgovorNapisal/-a Mile47 » Če Maj 15, 2008 22:49

Admin ni panike, mam 4.3 :lol:

Jah ste me kr razveselili s temi posti..bom kmalu vse probal!

Zdej vidim, da na vodi sploh ni tak daleč...super :lol:
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Pe Maj 16, 2008 10:10

Razdalja med Porečom in Puljem za tvoj čoln ne bi smela bit problem. Večji problemza tvoj čoln bo morje, računaj, da bo primerno za plovbo samo zgodaj zjutraj ali pozno zvečer. Ta zahodna obala Istre je še kar precej valovita (nič bolj, kot ostala), ampak za 20ft čoln mnogokrat preveč za prijetno plutje.
Potam imaš od Pule še cca slabo urco do rta, sicer pa v tem delu ni kaj posebnega. Par otočkov in zalivčkov na Kamenjaku. Brioni so spet posebna zgodba (glej stare poste).
Če imaš vikend v Poreču, lepo uživaj tam, tudi tam boš našel kak zalivček za kopanje, tako proti Novigradu, kot Rovinju, da bi pa za to se selil v Pulo in najemal APP, pa ne vidim smisla. Sam imam vikend v Premanturi in tudi tam čoln, pa nekako vsake dve leti nabašem čoln na prikolico in za dva do tri tedne nekam v Dalmacijo. Tam pa imaš kaj početi z takšnim čolničkom.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Pe Maj 16, 2008 12:51

Ma okoli poreča imaš pa res dovolj otočkov in zalivčkov za sidranje, v limskem kanalu imaš bar, pred limom imaš bar, tudi ena gostilna je tam, v zalivu, pred rovinjem je ne bar na obali, do crvenega otoka imaš blizu, v kontra smeri imaš pred kampom Ulika krasen zaliv, z mivko, in barom, tudi kake čevape imajo, nasproti červarja na rtu od lanterne imaš tudi bar, tudi tarski zaliv, je vredu za smučat na vodi in na koncu je gostilna, v kampu sirene pri Novigradu imaš spet gostilno, da ne nastevam naprej, najberš sem še veliko izpustil.
Najberš se vidimo kje na vodi,zalivu, ali gostilni ;)
Drugače pa zjutraj gas do podna pa si v cca. eni uri pri kamenjaku, tam je pa spet povno novih stvari...
lp.Tex
mornar
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: So Jun 02, 2007 15:38

OdgovorNapisal/-a mornar » Ne Maj 18, 2008 19:00

Ja, Kamenjak je krasen in pomoje po lepotah ne zaostaja veliko za Dalmacijo. Za morejplovce še posebej t.i. ''jahtin zaliv'', kjer sem lani videl ogromno jaht in jadrnic, ki so se pripravljali na prenočevanje:

http://www2.arnes.si/~sspimora/html/index4.html
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Maj 18, 2008 20:13

.
. Iz Pirana, ko se odjaviš in še Umag ali Novigrad ko se prijaviš, pa do severne Dalmacije ne potrebuješ več kot pet ur. Za take transferje koristim samo zgodnje jutranje ure. Ob svitu odrineš pa imaš opoldne kosilo v Biogradu, na Dugem ali pa še južneje.

Jutranje ure so za začetnike-morjeplovce še najbolj primerne, ker je na samem morju še zelo mirno (malo plovil, ni norcev na mopedih, maestral začne šele po deseti dop.), pa še nekaj zelo pomembnega bi rad poudaril. Sama plovba je mirna in se z lahkoto posvetiš GPS-u, ki te opozori na čeri pred Červarjem, pa ožina in čeri za Rovinjem, pa še kaj.
Ostane ti ogromno časa za iskanje najprimernejšega mesta kjer želiš prenočiti. Svetujem, da si vzameš čas in preprosto uživaš to morje in njegove lepote. Ko se pa vračaš na znano lokacijo pa lahko pripluješ tudi že v temi.

Za začetek preštudiraj navtične karte zahodne Istre, ker je kar nekaj pasti.

Pa mirno morje in pamet v glavo!

LP
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov