benetke

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

benetke

OdgovorNapisal/-a racman » Po Maj 21, 2007 13:10

pozdravljeni,
je kaksen junak ki je ze obiskal benetke s plovilom?
malo prebiram pa se ne ve tocno kaksni dokumenti so potrebni za italijo?
kako je v benetkah z dnevnimi privezi?
mam pa eno noro idejo(verjetno je ne bom nikoli uresnicil saj mislim da je res nora ampak vseeno morda pa je kje kaksen junak ...
z recimo poreca do benetk je nekje 70-80 milj se pravi s hitrostjo 20 vozlov je nekje 4 ure...tako da bi se teoreticno izslo ...
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: benetke

OdgovorNapisal/-a anzi » Po Maj 21, 2007 13:48

racman napisal/-a:pozdravljeni,
je kaksen junak ki je ze obiskal benetke s plovilom?
malo prebiram pa se ne ve tocno kaksni dokumenti so potrebni za italijo?
kako je v benetkah z dnevnimi privezi?
mam pa eno noro idejo(verjetno je ne bom nikoli uresnicil saj mislim da je res nora ampak vseeno morda pa je kje kaksen junak ...
z recimo poreca do benetk je nekje 70-80 milj se pravi s hitrostjo 20 vozlov je nekje 4 ure...tako da bi se teoreticno izslo ...


V Benetkah s čolnom še nisem bil (razen, pred leti s Princem), a se mi zdi, da 4 ure nepretrgane plovbe z gumico ni mačji kašelj. Vedeti je treba, da bi se v tem primeru kar precej oddaljil od obale, kar zna biti problem, saj verjetno ne smeš pluti več kot 4NM od temeljne črte.
Sam bi ti tako plovbo odsvetoval, razen če bi šel bolj ob obali in bi preplul v večih etapah.
LP anzi
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Po Maj 21, 2007 13:59

ja sevede sej se strinjam...mal vprasam ce je kod kaksen junak cisto tako s firbca...jaz z mojimi neizkusnjami se ne bom odpravil dalec-le toliko da imam obalo nekje na obzorju :oops:

ampak kaj ves - kdo bi si mislu da bo strel preplaval do benetk :)
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Maj 21, 2007 17:59

Žal nimam izkušenj s plutjem po Italiji, sem pa pred leti bral neki članek, ki je opisoval prav to. Sicer se ne spomnim dobro, vendar kakor vem ni nobenih posebnih zahtev. Edina ovira za moj okus zna biti jezik, saj Italijani običajno ne govorijo angleško in na sploh nobenega tujega jezika. Če znaš italijansko ne bo problema...

LP
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Po Maj 21, 2007 21:48

hehe italijansko mi ne gre ravno od rok...morda cez leta...ko bom ze pravi morjeplovec :D
Uporabniški avatar
mobil11
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 83
Pridružen: Sr Mar 21, 2007 21:17
Kraj: Bizeljsko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mobil11 » Po Maj 21, 2007 22:43

Nekaj malega si lahko prebereš tule. http://www.revijakapital.com/navtika/cl ... lanka=1022
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Po Maj 21, 2007 23:17

huh hvala za link-zanimivo vendar potrebujem se kaksno leto ali dve izkusenj saj tole je res prevec zame :wink:
morda bo naslednje leto ze kaksen pogumnez in bo podal informacije s prve roke se tu na forumu...
meni osebno se zdi takole na prvi pogled vse enostavno a zavedam se da realno na morju ni vsemu res tako...
bom letos kar vstrajal pri hrvatih,morda zaplu v slovensko morje kjer mi bo vse bolj domace, ce bo sreca obiskal brione...in ker ste vsi tako prijazni dokumentiral zadeve ki mi bodo zanimive in seveda prilepil v enem albumu...
za admina pa predlog da odpre posebno temo kjer se bi lepilo samo opise krajev kot nekaksen peljar in bi bilo nemogoce dodajati odgovore,povsod pa bi bila obvezna fotografija...samo predlog :wink: :?:
forum bi zelo pozivel...
tistja
Štabni praporščak
Prispevkov: 42
Pridružen: To Feb 20, 2007 15:42

OdgovorNapisal/-a tistja » Po Maj 21, 2007 23:30

Racman, full nora in dobra ideja.

"Morjeplovski peljar" bi bil vsekakor dobrodošel, ker bi dobili tudi kakšno osebno izkušnjo... Je res, da je v peljaru veliko podatkov in opisov ter v nekaterih tudi fotografij... Torej admin, če se da, zrihti :P :P

lp :P
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Maj 21, 2007 23:58

Fantje hvala za nasvet. Seveda se da zrihtat ni pa enostavno.
Kot prvo forum ne omogoča lepljenja slik. Lahko nalepite link na drugo lokacijo in se potem ta slika vidi. TO je malce zoprno, predvsem za tiste, ki niso vešči dela z FTP in pa html kodo...
Kot drugo bo problem s prostorom na disku. Če začnemo lepiti slike, se bo zadeva zelo razvlekla. Žal nimam svojega serverja in forum domuje na enem od plačljivih serverjev. S prostorom smo tako omejeni. Tukaj mislim, d abomo nekaj skupaj potuhtali.

Če je kdo bolj računalničar kot jaz, naj prosim predlaga kaj lahko naredimo...

Sicer pa... Sedaj tega še ne rabimo. Čez poletje boste lepo naredili slikce, do jeseni ko bodo pripravljene za objavo pa bomo že kaj "poštudirali"...

Se strinjate? Prosim za predloge...

LP
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » To Maj 22, 2007 12:41

Slika


kot kaze forum omogoca lepljenje slik...oziroma leplenje linka do slike kjer jo forum potem sam pokaze :?:
mislim da v tem primeru nima veze prostor na disku in podobno...za tiste ki ne veste kako narediti zadevo samo predlog-sliko recimo shranis v album na recimo email.si in kopiras url naslov...v forumu kliknes "img!prilepis link in kliknes "img*" in zadeva resena...
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » To Maj 22, 2007 12:46

aja pa najbolje je da sliko uredis v microsoft office picture maneger(program ima vsak racunalnik)..kliknes edit pictures...kliknes comress pictures in compress for web pages...
s tem sliki zmanjsas kvaliteto in ko je v forumu reciva 20 slik v eni temi ni problema z nalaganjem...v nasprotnem primeru traja kaksno minuto da se slike nalozijo... :roll:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Maj 22, 2007 15:28

Ja racman, to seveda dela, kar sem tudi napisal že zgoraj. Če pustimo tako in bomo slike imeli na enem zastonjskem serverju, potem ni problema. Je pa ta zadeva komplicirana, kar sem napisal že zgoraj. Tvoja slika je dejansko link na drugo lokacijo in se tako ne nahaja na forumu.
Če hočemo to narediti za ljudske množice, pa mora biti bistveno bolj enostavno. Slike bi se molale lepiti direktno na forum, ne pa da jo prej nalagaš na nek server...

Bomo videli...
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a anzi » To Maj 22, 2007 22:30

Super ideja!

Ko se vrnemo z dopustov, polni slikovnega materiala. Tudi sam sem admin, a žal razpolagam z (le) 100MB prostora na serverju.

Za kakšnih 30MB bi se dalo zmeniti, a to je hitro premalo.

Upam, da najdemo ustrezno rešitev.
LP anzi
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Ne Jun 24, 2007 01:43

Ze veckrat sem bil v Benetkah, in je kar malo zaje..no. Poklici me na 031/381 774.
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov