Višina mostu v Osorju

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Original-One
Viceadmiral
Prispevkov: 482
Pridružen: Po Maj 25, 2009 21:56

OdgovorNapisal/-a Original-One » To Avg 09, 2011 08:33

kr en napisal/-a:Čakaj gliser ali cruiser? Naš je bil Sundancer z dvema spalnicama (kar sem napisal) in definitivno ni šel ! Kljub poskusu. Vozil je kolega, ki je bil prepričan, da bo šlo. Ampak žal :evil:
Na šipo se je čakalo zelo dolgo. Pa še ko je prišla, sem se kar jeb.l ob zamenjavi. Vse je bilo tako na približno :roll:


Ne, ne. GLiser je, torej sun sport model. Pa že z mojim gre kdaj na knap. S sundancerjem sploh nebi probaval :)

lp
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Avg 09, 2011 08:38

Tud jaz ne. Ampak Domen je pa plajbo potegnu prej, pol pa "Sej bo šlo" :?
Ko pa te tok potegne, pa ni povratka :(
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » To Avg 09, 2011 09:20

kr en napisal/-a:Čakaj gliser ali cruiser? Naš je bil Sundancer z dvema spalnicama (kar sem napisal) in definitivno ni šel ! Kljub poskusu. Vozil je kolega, ki je bil prepričan, da bo šlo. Ampak žal :evil:
Na šipo se je čakalo zelo dolgo. Pa še ko je prišla, sem se kar jeb.l ob zamenjavi. Vse je bilo tako na približno :roll:

A vam je bilo kaj nerodno :oops:
Tudi jaz sem že srečal v Osorju kak čolnič, ko je posadka v čolnu pod mostom poskušala malce dvignit most, da bi zlezli skozi :twisted:
Kr en, in ostali, vnaprej oprostite, ne želim vas žalit, ampak kadar gledam dogajanja pod jadranskimi mostovi, je kar nekaj smeha. Navadno poletni kapitančki v 6 m gliserčkih vse vedo, tam gredo skozi nekajkrat, na knap, ampak gre, občinstvo na obali pa ploska ob njihovih spretnostih. Potem pa pride malce juga na odprtem morju, pa še plima, pa so že zataknjeni za most, pa dokaj močan tok pa smo tu :!:
Še pripetljaj, ki se mi je zgodil letos, sredi julija. Most se odpre, kolona krene v smeri Kvarnerja, dokaj močan tok v smeri Nerezin. Jahta z Avstrijsko zastavo se na izhodu kanala naenkrat ustavi, cela posadka pa občuduje lepote Osorja. Za njo dve jadrnici in jaz. Prva jadrnica se je nekako izmuznila med jahto in obalo, drug skiper se je ustrašil, ustavil in že je bil povprek, zakajlan med obe obali. K sreči je skiper na jahti za menoj opazil dogajanje in takoj zaplul nazaj (hvala bogu, da za njim še ni nobeden vplul v kanal), jaz pa tudi polno v rikverc in sem se komaj izvlekel približno iz tretjine kanala. Sem pa z krmno ploščadjo lepo ril pod vodo.
V teh ozkih in umetno poglobljenih prehodih je treba plut skrajno previdno, dovolj razmika (eni plujejo meter ali dva za krmo drugega) in vedno imet nekaj rezerve na gasu, kajti tokovi so navadno močni in nepredvidljivi.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Avg 09, 2011 09:31

bojo na premec, pa bi porinl "avstrica " naprej :twisted:

Res je J..a če imaš norca pred ali pa za seboj... oz blizu :)
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Avg 09, 2011 10:48

Ja zlatko, če bi bil na čolnu, bi se sigurno skril v spalnico :oops: :oops: :oops: in nebi pomolil glave vsaj tja do Nerezin. Ampak to je ušpičil kolega. Res, da pred več kot 10-imi leti, pa vendar. Jaz pa sem nato menjal to ku.čevo šipo :twisted:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Avg 09, 2011 11:32

zlatko83 napisal/-a:Jahta z Avstrijsko zastavo se na izhodu kanala naenkrat ustavi, cela posadka pa občuduje lepote Osorja.

Tipična avstrijska fora :evil:. Tudi na cesti se ustavljajo kjer jim pade na pamet, za ostale jih pa boli k.rac.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » To Avg 09, 2011 11:41

Ma ko jaz vidim avstrijsko zastavo na čolu se mu na veliko ognem. :lol: Edino če je zasidran, se privežem nanj.
Guma je guma, zaenkrat.
acvnuk
Viceadmiral
Prispevkov: 340
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 21:56
Kraj: Tržič - Krk,Klimno

OdgovorNapisal/-a acvnuk » To Avg 09, 2011 11:59

Tudi jaz, bežim od jodlarjev in švabov, tako v marini kot na morju, saj mislijo da so si kupili pol morja, seveda so izjeme kot povsod vendar pri njih redke!!!
En primer izmed mnogih mojih: samo stopimo z družbo k meni na barko, ob enajstih zvečer, že uleti švaba v frotirasti pidžami ven in vpije "Ruheeeee"! Mi pa še čisto umirjeni, ampak pol se je pa začelo, smo do jutra vpili, da si bo zapolnil kdaj bo šel spet meni najedat!
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Avg 09, 2011 12:05

Tem ta istem sem že jaz predlani zrahljal živce. Res je siten. Mažko je bil pri meni z ženo in sinčkom (2 leti), ki je bil ob 21:15 še buden in smo se normalno pogovarjali. Švaba pa, kot ti praviš RUHEEE !
Pol sem mu pa povedu, da smo njegovega ata leta 45 že nagnali iz teh krajev, da se lahko zgodovina ponovi.
Pol ga pa še cel mesec tud podnev ni blo treba pozdravljat :P

Kar pa se A zastave tiče, jo ma pa tud večina mojih SLO prijateljev! Tako, da fana ni pogoj za težave. Prepoznaš tapravga Jodlarja po tem, ker ma najmlajšo barko letnik 1989!
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
acvnuk
Viceadmiral
Prispevkov: 340
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 21:56
Kraj: Tržič - Krk,Klimno

OdgovorNapisal/-a acvnuk » To Avg 09, 2011 12:13

Kr en se strinjam s tem okoli letnika barke, vsi majo neke stare kante, samo če ga vprašaš bo itak rekel: Ist noch immer gut, ist sehr gut, super zustand... ko nova u glavnem , pa vredna tut še tolk kot nova! Bolniki v glavnem!

Je pa res tut to da je veliko bark pod AT in D zastavo na katerih pa so čisto drugi ljudje, te pa itak hitro spoznaš, govora je blo o pravih jodlarjih in švabih, te pa so zategnjeni!
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » To Avg 09, 2011 12:16

Grusse aus Osterreich :lol:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Avg 09, 2011 13:04

kr en napisal/-a:Pol sem mu pa povedu, da smo njegovega ata leta 45 že nagnali iz teh krajev, da se lahko zgodovina ponovi.
Pol ga pa še cel mesec tud podnev ni blo treba pozdravljat :P

Dobr si se ga rešu :wink: . Nekateri Švabi in Avstrijci so res težki in poskušajo povsod delat red... dokler ne naletijo na Balkanca :twisted:. Meni sta tudi na pomolu Švaba (mož in žena) težila, ko sem točil vodo v rezervoar (omarico imam pa pač na drugi strani pomola) kakšen je to red, da onadva že ne mislita preskakovat moje cevi... pa se jima lepo razložil, da drugače ne morem natočit vode in če jima ni všeč naš red, naj pač ne hodita sem.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov