8-dnevno jadranje

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Pe Jul 20, 2007 22:01

Trijambornica na sliki je Perini Navi, narejena v ladjedelnici v Turciji in sicer je to jadrnica najnovejse generacije z tako imenovanim galejskim sistemom jader, ki so vsa upravlajna z hidravliko iz kormilarjevega pulta. To barcico lahko v teoriji upravlja ena oseba, le pri pristajanju rabi pomoc posadke. Jadrnica se imenuje Maltese Falcon in sem jo pred dvema tednoma videl v Calla di Volpe na severu Sardinije, ko je bila namenjena na regato super jadrnic na Majorco. Tam so bile med drugimi tudi Kokomo (novi) in ostale .Ce te zanima , imam tudi tehnicne podatke v eni od revij na barki1

Mega cool slike!!!!!!!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
knapp
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr Maj 30, 2007 09:42

OdgovorNapisal/-a knapp » So Jul 21, 2007 01:26

Ta zverina nas je presenetila, ko smo bili na poti iz Verude proti Brionom. Ravno sem malo dremal v kabini, ko začnejo kolegi vpiti naj prinesem fotoaparat. Ko uletim v kokpit, sem kar obnemel, ker ta Falcon zgleda kot z drugega planeta. Ko je plula mimo, jo sploh nisem mogel cele ujet v objektiv. Doma sem seveda šel na net malo raziskat in številke govorijo zase, 88m dolžine, rotirajoči jambori (58m višine), 2x1800hp, 130mio$ :shock: Če ima kdo cca 330.000€ viška, jo pa lahko najame za en teden. Bi pa tole rad videl kako gre z jadri.

Hvala za pohvale slik, fotkam ljubiteljsko z malo starejšim Dslr-jem in dvema objektivoma, 18-70 in 70-200, kadar pa zmanjka zooma dodam še telekonverter.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » So Jul 21, 2007 22:49

Vse čestitke :D Res dobro dokumettirana plovba. morda bi lahko admin odprl novo temo: fotke
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 23, 2007 18:29

Ja mogoče bi res lahko odprli temo o fotografiji, vendar bi po moje to ratalo preveč "off-topic". Predlagam, da se slike lepijo zraven potopisov (tako kot je to naredil knapp) in pa med plovila. Praktično lahko sliko prilepite kjerkoli v katerokoli temo...
Kakšno je še mnenje drugih? Če vas bo več želelo posebno temo o morjeplovski fotografiji, jo bom z veseljem odprl...

LP
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Po Jul 23, 2007 21:34

menim da je tako kot je ok saj ce imas slike s potovanja jih pac prilepis pod vpis zanimivih krajev...oz plovil...in to je to... :wink:
knapp
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr Maj 30, 2007 09:42

OdgovorNapisal/-a knapp » Pe Avg 03, 2007 15:38

Prejšnji teden smo jadrali po Istri, ki pa za razliko od prejšnje ture ni tako zelo zanimiva. Smo malo manj jadrali in dlje spali ter izležavali :D
Posledično je bilo tudi manj zanimivih motivov za fotografiranje. Le standardne:

Prestižne jahte
Slika
(My Shanti, precej nova jahta, če kdo ve lastnika..., mi smo cel teden čakali kater zvezdnik/ca bo prišla gor, pa nič od vsega :(

ter stalni spremljevalci galebi
Slika

Na krovu pa smo imeli tudi tegale 4-mesečnega malčka :D
Slika
Slika
(ali je še kdo mlajši tu gor, če ne ga razglasimo za najmlajšega morjeplovca :mrgreen: )

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti