Predbožično jadranje

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Predbožično jadranje

OdgovorNapisal/-a evovii » To Dec 10, 2019 09:43

Super reportaža. Edino za Susak bi vas opozoril, da v kolikor bi burja pojačala bi vam tam na zunanji strani pomola razbilo barke. Bil letos tam in smo reševali kar nekaj bark ko je burja začela malo bolj resno žgat...
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Predbožično jadranje

OdgovorNapisal/-a Lure » To Dec 10, 2019 10:22

Smo bili najavljeni pri kapetaniji Lošinj in so nam po dogovoru spraznili mandrač, tako so bile barke na varnem.
So nam pa zato zaračunali mastne cene za privez. :roll:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Predbožično jadranje

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Dec 10, 2019 14:17

Lure napisal/-a:Smo bili najavljeni pri kapetaniji Lošinj in so nam po dogovoru spraznili mandrač, tako so bile barke na varnem.
So nam pa zato zaračunali mastne cene za privez. :roll:


Čestitke za dobro odjadrano zimsko regato in lepo reportažo. Paše prebrat in pogledat v teh mrzlih dneh.

Glede na to, da je to že 30ta po vrsti, bi organizator pa lahko imel kakšne boljše dogovore glede privezov in skupinske popuste ipd. Kot berem ste šli v Pomer, štart pa ste imeli v Verudi. Ne vem zakaj se toliko izogibate marine Veruda, saj imajo tam 30% izven sezonski popust, pa še popust na skupino. V lični konobi Volariji, v lepem ambientu, pa se da zmenit za dobro večerjo po ugodni ceni. Nasproti Verude, pa je tudi pred Ribarsko kolibo nov plavajoč pomol, kjer se da tudi kaj zmenit za zastonj priveze na račun večerje. Skratka glava me boli, ko berem, da decembra polnite marine (16 bark), oni vas pa lupijo kot tazadnje loleke.
No, vsaj vreme je organizator zrihtal ta pravo.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Predbožično jadranje

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Dec 10, 2019 17:08

8) 8) :D
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Predbožično jadranje

OdgovorNapisal/-a Lure » Sr Dec 11, 2019 09:56

@Marchi: tudi sam se organizator regat in se moram meniti za priveze, tako da ti lahko samo povem, da tako kot jokamo za vedno višjimi cenami privezov, se je tudi fleksibilnost pri popustih zmanjšala ali je pa sploh ni. :(

Marine dajejo popuste samo za regate prijavljene pri HJS - to pa pomeni, da moraš imeti pravo regato z sodnikom, vinjetami za udeležbe barke in podobno - to te okvirno stane cca 500-1000 EUR za 3 dnevni dogodek.
Komunalni privezi so pa sedaj vodeni s strani centrale in se lokalni mornarji elegantno zgovarjajo na centralo, popusta pa ne dajo.

Pa še o ACI marinah: v Puli so nas zadnji trenutek odslovili, da nimajo prostora (čeprav je bilo prej dogovorjeno - očitno se jim ni dalo vpoklicati mornarja/čistilke), zato smo med regato iskali alternativo. Bunarina ni bila opcija, ker ni bilo prostora za vse (mi smo imeli pa skupni program), se strinjam, da bi Veruda bila boljša izbira, samo sedaj je lahko biti pameten. Glede cen v ACI pa toliko: letos so zimski cenik umaknili, tako da imajo samo še top-sezono in sezono, z minimalno razliko.

Meni je predvsem pomembno, da smo se imeli dobro in popolnoma zastopim tudi problem organizatorja, ki se trudi zagotoviti varen privez za vse barke in izvedbo programa v zimskih razmerah.
Jaz vsekakor grem ponovno naslednje leto, pa četudi me pri kakšnem privezu spet opalijo!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Predbožično jadranje

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Dec 11, 2019 12:14

Lure napisal/-a:@Marchi: tudi sam se organizator regat in se moram meniti za priveze, tako da ti lahko samo povem, da tako kot jokamo za vedno višjimi cenami privezov, se je tudi fleksibilnost pri popustih zmanjšala ali je pa sploh ni. :(

Marine dajejo popuste samo za regate prijavljene pri HJS - to pa pomeni, da moraš imeti pravo regato z sodnikom, vinjetami za udeležbe barke in podobno - to te okvirno stane cca 500-1000 EUR za 3 dnevni dogodek.
Komunalni privezi so pa sedaj vodeni s strani centrale in se lokalni mornarji elegantno zgovarjajo na centralo, popusta pa ne dajo.

Pa še o ACI marinah: v Puli so nas zadnji trenutek odslovili, da nimajo prostora (čeprav je bilo prej dogovorjeno - očitno se jim ni dalo vpoklicati mornarja/čistilke), zato smo med regato iskali alternativo. Bunarina ni bila opcija, ker ni bilo prostora za vse (mi smo imeli pa skupni program), se strinjam, da bi Veruda bila boljša izbira, samo sedaj je lahko biti pameten. Glede cen v ACI pa toliko: letos so zimski cenik umaknili, tako da imajo samo še top-sezono in sezono, z minimalno razliko.

Meni je predvsem pomembno, da smo se imeli dobro in popolnoma zastopim tudi problem organizatorja, ki se trudi zagotoviti varen privez za vse barke in izvedbo programa v zimskih razmerah.
Jaz vsekakor grem ponovno naslednje leto, pa četudi me pri kakšnem privezu spet opalijo!

Skratka, lepo se je počutit "dobrodošel". Saj veš, da ne gre za denar ampak odnos. Kljub vsemu, pa privez 16tih bark zagotovi mesečno plačo enemu mornarju.
Veruda ni ACI, zato se zadnja leta nekako tržno obnašajo in trudijo. Ne dam pa roke v ogenj, da tudi tam ne bo kmalu kaj drugače. :?
Organizatorju in posadkam pa itak kapo dol, v vsakem primeru! :wink:
Uporabniški avatar
skiathos
Kapitan
Prispevkov: 190
Pridružen: Če Jul 26, 2012 08:15
Kontakt:

Re: Predbožično jadranje

OdgovorNapisal/-a skiathos » Pe Okt 23, 2020 22:54

predbožično ali pa kar božično jadranje :D

https://youtu.be/Gyr6DdpqJ_Q
https://youtu.be/zHzNmM1vbEA
www.sailingtimy.com
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Predbožično jadranje

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Okt 24, 2020 10:52

skiathos napisal/-a:predbožično ali pa kar božično jadranje :D

https://youtu.be/Gyr6DdpqJ_Q
https://youtu.be/zHzNmM1vbEA

8) :D Na tej barki pa sem že jadral, a je bil Pavle prejšnji lastnik :wink: :?:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov