Spet jadra na Zbiljskem jezeru

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jan 05, 2016 11:13

Kaj če se kako staro kljuse prevrne v to mrzlo vodo?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jan 05, 2016 17:42

@kr3mn1
kr3mn1 napisal/-a:pa to vzamete včasih tud kakega zarustanega ali nevednega sabo v banjo? :) Pa ko smo lih iz Kranja... :)
    Vzamemo, seveda. Kakšne zgodbe o še kakem takem so sicer tudi že tule.

    Trenutno je - kadar ni tako hladno, kot zdaj - problem, da je med koncem tedna premalo bark za vse želje. Med tednom ni tega problema in se je dalo zmeniti, kadar je primerno pihalo - jaz imam namreč še za porabiti precej lanskega dopusta. V manj ko pol leta bom pa predvidoma imel tudi med tednom dovolj časa.
@EL CAPITANO
EL CAPITANO napisal/-a:Kaj pa Marjan pravi na morjeplovsli meč rejs !?

    Štiri barke bi za to bile OK za to - ko dve ploveta, v naslednjih dveh teče menjava posadk. Znal bi biti problem, posebej kadar je nizka voda, ker bi še posebej takrat regatno polje in razporeditev boj določale v veliko večji meri globine (oziroma plitvine) in ne smer vetra, kot mislim da je po predpisih.

    Tudi bi moral spet naštudirati pravila - ta tip tekme ima nekaj posebnosti in odkar sem zadnjič to rabil, mislim da sem precej pozabil.
@Marchi
Marchi napisal/-a:Kaj če se kako staro kljuse prevrne v to mrzlo vodo?
    Takih nenadnih močnih vetrov, kot si ga doživel tisto popoldne, ki si ga poleti 2013 poimenoval Bohinjska pravlijica, ob ali na Zbiljskem jezeru še nisem doživel.

    Marchijeva fotka 2013 - in pod njo povezava na tisto zgodbo
    Slika

    Edit: Pa še neposredno njegov video od takrat
      Slika


    O vremenu - in vetrovih - na Sorškem polju in ob Zbiljskem jezeru bi se dalo razpisati, a o tem ob kaki drugi priliki in drugi temi. Zna tudi tu pihati močno, a vsaj doslej še nikoli ni bilo tako nenadno, kot že nekajkrat v Bohinju. Kadar tu pridemo na močan veter, pač že izplujemo s skrajšanimi jadri in vsaj doslej pri tem ni bilo nič prehudega.

    Nenadno, kar bi te lahko nanagloma toliko nagnilo, da te zalije - doslej tu še ne.



    Koliko je pa zdaj hladna voda...
    V tem letnem času (od ohladitve po novem letu) še nisem preizkušal. Čeprav... jaz tudi nisem ravno referenca za to, kdaj bo komu premraz...

    Lani - 2015 - sem takrat, ko smo jih marca pripeljali, šel približno meter in pol globoko po ene ključe pod tisti plavajoči pomol, in ko se mi je zdelo da je moralo biti med 8 in 12 stopinj, so naslednji dan izmerili vodo malo pod 4°C.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Pe Jan 08, 2016 19:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Sr Jan 06, 2016 11:24

Marchi na to pa nisem pomisli :oops:

Marjan ,
pravila bomo že priredili našim potrebam.
Važno je sodelovati ne zmagati.
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jan 06, 2016 12:30

EL CAPITANO napisal/-a:Marchi na to pa nisem pomisli :oops:


He, he, saj v praksi je tako, kot piše Marjan. Kobilica le ima neko težo, tako da bi moral prav nalašč zvrniti zadevo. Slučajno ne gre, razen ob nevihtnem sunku vetra v polna jadra.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jan 06, 2016 20:52

kolk je pa cela taka barka težka prazna?
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Jan 06, 2016 21:35

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 15:49, skupaj popravljeno 1 krat.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jan 06, 2016 21:38

kolk kil MASI pol to plovilo bem ti filozofsko lato
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jan 06, 2016 22:19

EL CAPITANO napisal/-a:Marchi na to pa nisem pomisli :oops:

Marjan ,
pravila bomo že priredili našim potrebam.
Važno je sodelovati ne zmagati.

Bomo naredili:
  • če se nihče ne bo v skrajnosti obešal na pravila (pri postavitvi upoštevamo globine in plitvine in ne le smeri vetra itn. )
  • ko bo temperatura dovolj visoka, da ne bo poledice na plavajočem pomolu
  • ko bo spet vsaj malo pihalo
  • ko ne bo ultra nizka 'oseka'...


Na tisti regati se nas je nekaj - bolj ali manj - tudi zataknilo ob kak štor ali veje pod vodo pri bojah (tiste tri boje v bistvu označujejo 'plovno pot'). Tudi zato je na primer Boštjan na koncu končal na tretjem namesto na drugem mestu.

Ko smo dopoldan začeli, je bila - po oceni - voda vsaj 20 cm višja kot ob finalnem plovu in na to pač moramo biti pozorni. Ampak jadrnice so trdne in tudi dno ni tako, da bi jo zlahka poškodoval (večinoma rastje, mulj in kaka veja ali štor). Na takem nasedanje pri zmernih hitrostih ne povzroči škode.

Pri močnejšem vetru se pa po tako plitvi vodi ne bi šli tekme.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jan 06, 2016 22:25

@al
    Teža, masa...

    al, vemo razliko.

    Edit:
    al napisal/-a:...
    V vsakdanjem življenju torej s tehtnico merimo maso in ne teže.
    ...


    Ne glede na tvojo zgornjo pesnitev, osebne tehtnice, kot je tale na sliki spodaj v resnici merijo teže, čeprav je izid preračunan v maso in je prikazani rezultat prikazan v kilogramih.
    Slika

    Takele bi pa merile maso.
    Slika

    Naprej si pa poguglaj, da ti ne bo šel na živce moj wiki prispevek.
@Marchi˛Co
    Lupina mini-12 ima med 60 in 75 kg, jambor še kakih 5, v kobilici pa je okrog 104 kg svinca.

    Koliko je stvar stabilna, je pa najbolje potipati (primeš jambor in poskušaš nagniti, pa neposridno čutiš silo, navor in vse ostalo, kar ravna barko.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Če Jan 07, 2016 19:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Jan 07, 2016 08:16

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 15:49, skupaj popravljeno 1 krat.
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Če Jan 07, 2016 10:17

Marjan ,

ko bo primeren termin pa javi .
Mogoče pride še al maso preverit in pokazat , če zna tudi brez avtopilota jadrat :lol:
FISHING & SAILING IS LIFE
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Jan 07, 2016 13:38

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 15:48, skupaj popravljeno 1 krat.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jan 07, 2016 19:23

dobr kolk je pol kil.moja ma 6 ton pa pol,karakter od mene ma 11 ton,kilo kafeta ma 1000 gr...KOLK je pol mini težko masten.Sel me zanima le zato de vem če je prtljažnik dost močem,ker bom zamenjal vrsto tenderja in jadral tud do jadrnice na boji
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Jan 07, 2016 20:13

Tudi jaz sem ga polomil - za svoj odgovor al-u bi že moral odcepiti, recimo v vse kar ne spada nikamor.

Polanc - tenderji so tudi zelo... različni :wink:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Pe Jan 08, 2016 11:13

al napisal/-a:
EL CAPITANO napisal/-a:Marjan ,

ko bo primeren termin pa javi .
Mogoče pride še al maso preverit in pokazat , če zna tudi brez avtopilota jadrat :lol:


:D

po tehle praznikih pa ne vem če s svojo MASO zlezem v tole barčico :lol:

ok, ok. neham smetit :roll:


Tudi mene skrbi kako bom noter zlezu :oops:
FISHING & SAILING IS LIFE

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov