Prvič na dopust

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

BostjanJ
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Maj 22, 2015 13:15

Prvič na dopust

OdgovorNapisal/-a BostjanJ » Pe Maj 22, 2015 19:30

Pozdravljeni morjeplovci... Ne vem ce sem na pravi kategoriji ampak vseeno bom vprasal...vglavnem letos se odpravljamo prvic na hrvasko z barko, zanimam pa me kako poteka vse skupaj po hrvaski,kje se lahko prespi,zalivi ali marine,kako se vezat,ali treba koga vprasat ali se kar vezat in cakat da kdo pride in take podrobnosti. Zelo bom vesel vsake pomoci in nasveta.
Jvala, Bostjan
snezak
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: So Nov 23, 2013 21:09

OdgovorNapisal/-a snezak » So Maj 23, 2015 21:28

Zdravo Boštjan !

Tudi sam ne vem, če sva v pravi temi ampak za take prekrške ni prav hude kazni. S six pack se vse reši, administrator pa naju bo že prestavil na bolj ustrezno mesto.

Ko sem bral tvoje vprašanje v resnici nisem vedel, kaj te sploh zanima. Če bi še napisal vprašanje ali se je potrebno privezat ko pristaneš bi smatral, da se eden šali.

Daj poiskusi ta tvoja vprašanja malo bolj podrobno oblikovati, da ti bomo lažje svetovali.
Najprej pa malo razloži;
-kakšna je tvoja barka,
-kakšne so tvoje pretekle izkušnje,
-kje mislite potovati,
-kakšno posadko boš imel, itd


lp Snezak
BostjanJ
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe Maj 22, 2015 13:15

OdgovorNapisal/-a BostjanJ » Po Maj 25, 2015 15:42

snezak, res je, sem zelo površno opisal stvari...
drugače imam elanko 22 fisherline, motorna barka, izkušnje so, saj sem že leta in leta kar precej na morju, sicer pa več kot do Pirana nismo šli...kar se tiče prijave ob vstopu na Hrvaško niti ne bo tak problem, bolj me zanima kako je s prenočišči, ali lahko prespimo v vsakem zalivu, seveda odvisno od vetra in glede privezov v kakšni marini ali manjšem mestu s privezi, se kar zavezat na prosti privez ali moramo najti koga, ki je zadolžen za to in potem ti on odredi privez itd...gremo konec julija začetek avgusta, kar pa vrjetno bo gužva na morju...recimo kako se obnašat, ko prideš v Mali Lošinj kje začet s tem, da lahko čoln nekje pustim in grem okoli...
gremo z dvemi čolni, podobnimi, 4 bomo, noben pa ni bil še na hrvaškem...
mislimo pa it za prvič nekje do Lošinja, spet pa vse odvisno od vremena.

hvala za pomoč, če pa se bom še kakšno podrobnost spomnu, bom napisal

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti