Primerni zalivi za nočitev - kazalo povezav

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Primerni zalivi za nočitev - kazalo povezav

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jun 10, 2015 20:09

Primerni zalivi za nočitev - kazalo povezav

Karte, peljari...
    Navionics karta zna priti zelo prav za podrobne karte lokacij, zlasti kar zadeva podmorje - edino treba se bo 'zapeljati' do mesta, ki bi ga rad pogledal, ker se ne da - ali pa še ne znam - dati povezave na določen kraj.

    Plimovanje za ves svet
    peterv6i napisal/-a:Če kdo potrebuje imate tukaj aplikacijo za pregled plimovanja za poljubno LAT/LON točko...

    https://www.worldtides.info/
      Kraj se da bodisi iskati po imenu, bodisi do odvleči po karti.

    Navtični vodnik slovenskega morja in obale - Ministrstvo za infrastrukturo in prostor
    Zelo uporabno, in je uradni vir. Verjetno je to Slo elektronski ekvivalent za Peljar... Do neke mere tudi interaktvino: klik na karto in dobiš na primer sliko in karakteristiko svetilnika (v temp primeru južnega na vhodu v mandrač v Kopru).

    Slika Z.Bl.5s7m4M

    CRO ARCOD karta Podobno, podrobne karte lokacij, tako topografske (imena uvalic... - le veliko ni ažurno) kot ortofoto (letalski posnetki). Tu se da dati tudi povezavo na lokacijo.

    Vodnik po Jadranu- na e-navtika.si - tudi črpalke za gorivo , prikazane na karti
    Seznam CRO črpalk na Jadranu- na straneh Croatia Yacht Charter

    Interaktivni Peljar na nautic-shop.cvs.hr
      Naj bi bili tudi načrti uvalic ipd. Ni uradno, lahko da ni vse ažurno - a tudi tisto na Arcod ni.
      Bila žalost, 2015 več mesecev skoraj nič ni delalo. Zdaj dela skoraj vse . nekaj 'crkne' le še pri prikazu karte. Ima dolg in lep seznam zalivčkov, otokov, lokacij... Info znajo biti za kaj zanimive in verjetno bom dal tja povezave tudi za posamezne lokacije.
    eNavtika - Vodnik po Jadranu- Abecedno in s klikom na Google maps pregled sidrišč na straneh eNavtika

    Marine Trafic
      Pri spremljanju poti neke jadrnice z AIS sem (pri kliku na 'last port of call) videl, da ima tudi podatke o malih pristaniščih, marinah in podobnem. Tako bi karte MarineTrafic lahko kdaj postale uporabne tudi pri kaki izbiri sidrišča ali marine v bližini.

      Ima tudi plasti o vetru (trenutni in na 3 ure za 24 ur), črpalkah za gorivo (treba preveriti, kako je OK za Jadran)

      Karta za podlago je google maps z vklopljenim reliefom in če na 'live maps' vklopiš plast (simbol treh drug na drugega naloženih listov) 'Marinas/Small Ports', pokaže kup lokacij in za večino tudi aero slike z marinas.com, tako da lahko dobiš dobro predstavo o lokaciji.
    Marinas Com - Jadran, a kaže, da pokriva ves svet.
      Ko vklopim 'Show marinas', mislim da za Hrvaško poleg marin pokaže tudi veliko polj z bojami, ki jih je treba plačati. Drugih podatkov pa je kaj le izjemoma.
Nekaj uporabnih vremenskih povezav
    Tu me zanima zlasti, ali je kakšna nevihta v bližini že v teku, in če je, kje je. Večina prognostičnih modelov namreč lahko le napove verjetnost nevihte, vremenski (in primerno nastavljeni vsaj nekateri navtični) radarji pa tudi lokacijo in animacijo (torej gibanje) močnih padavin, kar so tudi nevihte.

    EUCLID - Udari strel - ažurna slika
      V EU so razmeščeni senzorji udarov strel. Na sliki so križci tako zaznani udari strel v zadnjem času. Strele tudi pogosto pomenijo nevihto in sem lahko pogledaš, kje v tvoji okolici so nevihte v teku (ni prognoza, ni za naprej, a lahko vidiš za obzorje).
    https://www.lightningmaps.org/?lang=en - podobno za ves svet
Istra
Kvarner in okolica

Srednji Jadran

Južni Jadran


Grčija
Mislim, da naj bi bilo to nekaj takega... Če ga kje polomim, sporočite :oops:
Povezava na arcod karto je tukaj imela parameter, zaradi katerega nekaj časa takoj v začetku ni pokazalo karte, danes pa je sploh javilo napako. Brez parametrov lepo dela, zato so ti odstranjeni.
Takrat enkrat - 2016 - mi je kaka dvajseterica z foruma začela sistematično težiti - o tem, kako in po njihovem zakaj, kje drugje - in potem sem dalj časa počel druge reči, tako da se to do zdaj - jeseni 2017 - ni nadaljevalo.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Sr Sep 20, 2017 09:16, skupaj popravljeno 13 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » To Mar 01, 2016 20:00

Mika me malo "obdelat" Mljet. Je mogoče kje že kaj opisan pa ne najdem? Ima mogoče kdo kakšne izkušnje od tam, glede lepih zalivov za sidranje in ostalih lepot vrednih ogleda?
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » To Mar 01, 2016 21:25

Vse je lepo. Pričakuj pa tudi veliko velikih ruskih jaht. Rentaj avto in si oglej celoten otok. Okoli jezera je lepo peš ali pa s kolesom. Ker je nacionalni park vplačaš karto za sidranje, ko pridejo do tebe varuhi nacionalnega parka.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
markopr1
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Feb 08, 2015 07:29
Kraj: Slovenske Konjice - Funtana

OdgovorNapisal/-a markopr1 » To Maj 10, 2016 07:38

zanima me, ali obstajajo kakšne offline vektorske karte za Win okolje, morda celo za route planning?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jun 28, 2017 09:02

Za danes popoldan priporočam Sakarun. :lol:

Slika
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Sr Jun 28, 2017 11:49

In se jutri zbudiš v Velem ratu.
Ljubitelj narave
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jun 28, 2017 12:46

kr en napisal/-a:Za danes popoldan priporočam Sakarun. :lol:

V tangicah! Brezplačni piling perde :lol:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov