Palagruža 2015

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Okt 04, 2015 21:19

Aja...
Potem pa moj zapis prej nima veze. Pardon.

Jaz sem (ne vem od kje mi to??) ves čas spremljal vse skupaj z mislijo, da bi želite iz Umaga pičit na Palagružo po odprtem (off shore).

Ups. :oops:

No, mogoče pa o svoji off shore poti (in tisti zgodbi z neprijavljanjem in vklopljenim AIS :D ) opiše @AndrejV.
A ste se kaj srečali? Kot sem uspel razumeti, ste se morali srečati nekje med Kornati in Dugim...

Sta pa imela pester off-shore tudi @OKŽ in Kapitan.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Okt 04, 2015 21:22

:lol: ja res izpluli smo v bonaci in po devetih dneh se vrnili v bonaco. burja je pihala celih 8 dni kar nismo pričakovali, ponavadi v tem letnem času pojenja nekje četrti dan in še bolj neverjetno, vedno smo se znašli tam kjer je najbolj pihalo. Sem bil v kontaktu z mojim svakom ki so izpluli iz Biograda dva dni za nami in kot je poročal so prvi dan z zmerno burjo lepo jadrali do drvenika zatem naslednji dan z genakerjem v šibkem vetriču do paklenih tako so lepo uhajali najmočnejši burji, za razliko od nas ko smo bili samo dan in pol za njimi v fuull burji, pa še ko smo nameravali na vis iz žirja in se vrnili ker so bile razmere prehude, so pa oni naslednje jutro jadrali na vis ko je tam burja že prešla v veter južne smeri mi smo se pa že vračali, seveda še vedno v pravi burji, ki nas je imela pa tako rada :lol: ko pa smo pluli proti umagu smo jo pa že pogrešali :wink: :)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Okt 04, 2015 21:33

Ja se to, ko smo prečkali Kvarner nazaj ,sem v Puli klical radio Reka da mi dajo vreme čez Kvarner.Mi smo imeli do 27 vozlov in do 3 m vala,oni so mi pa povedali,da je morje 2 do 3 in 12 do 15 vozlov burje...Take blesave prognoze ljudi pošiljajo v morje kateremu morda niso kos.Sem hotu popizdit po postaji pa sta me Alesio in Srečo ustavla.
Pa moja barka ima polna okol 6 ton,za tako vreme so super princeske ki tehtajo 10 in več ton,saj bistveno lepše ležijo na vodi.Moja barka je pač za lažjo kategorijo pretepanja z valovi in vetrom.
al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Okt 04, 2015 21:45

alesjo napisal/-a:.... in še bolj neverjetno, vedno smo se znašli tam kjer je najbolj pihalo....


:D to bi pa moral peljat @polanc barko h kakemu vraču, da izbije te uroke ven :D :D

polanc napisal/-a:Ja se to, ko smo prečkali Kvarner nazaj ,sem v Puli klical radio Reka da mi dajo vreme čez Kvarner.Mi smo imeli do 27 vozlov in do 3 m vala,oni so mi pa povedali,da je morje 2 do 3 in 12 do 15 vozlov burje......


Sej mi vam čist verjamemo, da je bilo hard core.
Ta burja in z njo povezane napovedi so en k....
Sem osem let jadral iz Krka in po Kvarneriču... ne samo, da ni držalo, kaj je pisalo, še lokalne značilnosti si moral poznati, da si dojel kako burja spremeni smeri.
Ne da se mi brati nazaj a nekdo je napisal, da je dobro pluti ob otoku na zavetrni strani. Sej je res, da tam ni vala ampak po mojih izkušnjah dobiš še za kak Bft dodatnega "pospeška" iz hribov navzdol...

polanc napisal/-a:Pa moja barka ima polna okol 6 ton,za tako vreme so super princeske ki tehtajo 10 in več ton,saj bistveno lepše ležijo na vodi.Moja barka je pač za lažjo kategorijo pretepanja z valovi in vetrom.


No tako kot si rekel. Material si stestiral in zdaj veš kako naprej (na začetku teme si napisal, da te vleče okoli Italije pa desno...)
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Okt 06, 2015 11:33

al napisal/-a:
H2O napisal/-a:Še nikoli nisem brisal komentarjev, če niso bili žaljivi, pa jih tud zdej ne bom.


samo tole te je pa prizadelo, ko o tem pišeš v dveh temah.
piši tistemu, ki je to brisal in ga vprašaj zakaj.

ampak na koncu dneva je tako, kot je.

Tudi jaz sem za, da bi se temo o gorilniki in kartušah premaknil v za to namenjeno temo.
To pa naj ostane Palagruža.
Komaj čakam tisti video od @polanc-a, kako so jadrali.
Pa še kakšen zapis, če utegnejo.

Bom sel popoldan do MarjanaT, ker imam video posnetke na telefonu pa mi bo on to zrihtal, da damo na forum, pa tudi slke in kakšen zapis bomo nardili
:wink: :lol: je tudi nekaj posnetkov, da se bomo nasmejali 8) :lol: :lol:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Okt 06, 2015 11:42

Komentarje o kuhalnikih, kartušah in ostalem, kar ne paše v to temo sem prestavil sem: http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?t=17391&highlight=
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Okt 06, 2015 15:45

Okol novga leta imamo 10 dni prosto in če bo vreme za morda poskrbim za piko na i v tej temi. :lol:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Okt 06, 2015 17:35

MarjanT nam je s pomočjo svojega frišnega orehovca, sestavil video iz našega jadranja. Video posnetki so posneti s telefonom - Alesjo, fotografije posnel Polanc in Srečko. Ma jst mislm d j kr uredi.

https://www.youtube.com/watch?v=Sqd6F1V ... e=youtu.be
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » To Okt 06, 2015 17:48

Pravi morski volkovi ste :wink: .

Čez Kvarner ste imeli pa bonaco :twisted:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Okt 06, 2015 17:57

Spremljal sem celo dogodivščino,škoda,da vam ni uspelo,sem pa prepričan,da se bo tole ponovilo,le termin je treba zbrati bolj primeren.Luštna ekipa,ki rabi le še piko na i-Palagruža.Sej bo,pravjo Dalmatinci-nedaj se pape :lol:
mašinfirer
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Okt 06, 2015 18:11

Vidim, da ste kar užival. Lep video.
Škoda, ker je bila burja zunaj tako huda in vem, da takrat niste mogli ne slikat ne snemat. Že pri 40kn za kaj zakega ni šans, kaj šele pri refulih, kot ste jih imeli vi.
LP NT
al

OdgovorNapisal/-a al » To Okt 06, 2015 18:16

Super ste tole skupaj zložili!
Krasno jadranje. (ne bi se branil imeti s sabo kuharja, kot je @alesjo :D )

Lepa barka polanc!
Uporabniški avatar
johnny1300
Viceadmiral
Prispevkov: 375
Pridružen: To Okt 28, 2014 08:36
Kraj: Straža
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a johnny1300 » To Okt 06, 2015 18:37

Super ekipa ste bili in zgleda, da kljub burji/bonaci ste se dobro imeli
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Okt 06, 2015 18:52

He he še jaz sem ga zeeelo rad pogledal.Lepo ste tole spesnili.Hvala Marjan
Ja take bolj ekstremne posnetke nismo meli čas nardit ,pa tud aparat bi posolili
Ja Al tud men je barka lepa.Ko je Alesio spred ,in delfin spod je pa ko sirena
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

Palagruža 2015

OdgovorNapisal/-a luftar » To Okt 06, 2015 20:34

Fantje, vsi smo z veseljem spremljali vaše dogodivščine in vkljub temu, da niste dosegli končnega cilja, ste vseeno ZMAGOVALCI. Tisti, ki smo mariskaj takega že doživeli, smo prepričani, da ste zelo pametno ravnali in vas bomo sigurno še videli na Palagruži, ko bo bog Neptun to dopustil. Tako pa vse čestitke!
Luftar
NAVIDEZNI SVOBODI NAVKLJUB
TE BARKA NAREDI SUŽNJA

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov