Jesenske počitnice 2015

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

al

OdgovorNapisal/-a al » To Okt 27, 2015 08:31

morje ima od 19 do pravkar 17 C.
nisem skočil...
se je pa temeratura ozračja dvignila nad 20C in bi bilo v kakem zalivu za čofotat.
na hitro :D
Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

OdgovorNapisal/-a snwl » To Okt 27, 2015 09:18

Mah...daj no skoč. :-) :-) :-) (pa vozla spredaj ne pozabi)
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
al

OdgovorNapisal/-a al » To Okt 27, 2015 12:50

nisem skočil :D
mi je pa żal, ker takoj ko sem se približal Istri je voda spremenila barvo iz modre v zeleno... :shock:
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » To Okt 27, 2015 21:05

Bo še kdo te dni okol jadral? Mi v četrtek prevzamemo barko v Sukošanu, napoved je sicer za čet malo vprašljiva, ampak če ne bo padalo, jo mahnemo z jugotom verjetno proti severu. Pa do nedelje. Verjetno zadarski akvatorij, če ne bi bilo kakih posebno ugodnih pogojev za skok do Visa.
Do nedelje, barka Elan 37 od Burina.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » To Okt 27, 2015 21:15

Ta vikend sem bil u Puli, pa je bilo res super vreme. Čez dan kratki rokavi, eni so se pa še kopali.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Pe Okt 30, 2015 23:42

Vceraj se med dezjem start iz sukosana, v temi na molatu. Danes lezerno jadranje do Rave in kopanje, voda ima 20. Burje pa manj od napovedi in popoldan skoraj nic vetra. Jutri proti jugu, odvisno koliko bo pihalo, v nedeljo popoldan pa zakljucimo. Srecali dve barki do sedaj v zalivih, povsod slovenci, jasno :D
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Ne Nov 01, 2015 19:59

Od 23. do 28. 10., smo iz marine Betina na Murterju, z Bavario46, pet prijateljev, naredili lepo turo: Betina - Tijat - Tijaštica, Kornat - Vrulje, Veli Iž, Betina. Vreme vseskozi za kratke rokave, morje za plavat, vetra dovolj za lušte, ribičija bolj boga. Suma sumarum: super, kot vedno.
Mimogrede: že večkrat sem opazil jadrnico v bonaci, z dvignjenim jadrom, kako motorira. Vrejetno zato, da ima prednost pred drugimi, ker ima jadro. Upam, da vsi, ki to berete, tega ne delate. (hlaponarji tega zadnjega odstavka ne komentirajte)
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Ne Nov 01, 2015 22:30

Mi smo pa danes popoldan zaključili 4dnevno jadranje. Včeraj in danes super burja, 15-20, super jadranca včeraj od Rave do Žuta, danes pa od Žuta okoli Vrgade in nazaj do Sukošana. Izredni jesenski dnevi, 1a.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Nov 02, 2015 09:46

@peterV
Včasih - recimo, če je mrtvo morje, torej valovi brez vetra - veliko manj ziba, če je dvignjeno tudi jadro.

Tako pluti je po pravilih OK, če imaš oznako, da ploveš tudi z motorjem.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » To Nov 03, 2015 19:55

Če so valovi brez vetra, vedno zvijem jadro, ker samo plahuta in nabija.
Sicer pa vsak zase sam ve kako in kaj. Z dvignjenim jadrom in z motorjem v bonaci mi ni blizu.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov