Panama in Pacifik 2016

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Panama in Pacifik 2016

OdgovorNapisal/-a mirante » Po Dec 28, 2015 11:09

Za pot skozi Panamski prekop je v skladu s predpisi potrebno imeti na krovu vsaj 5 članov posadke. Za enkrat kaže, da bomo na krovu Skokice štirje, zato lahko dvema Morjeplovcema ponudim, da se mi pridružita na barki od 22.3. do 4.4. na relaciji Bocas del Toro - Panamski prekop - otočje Perlas - Panama City ali pa 28.3.-4.4. na relaciji Shelter bay - Panama City.

Podobno lahko dvema morjeplovcema ponudim jadranje 11.4.-21.4. na relaciji Panama City - otočje Perlas - otok Malpelo - otočje Galapagos.

Za udeležbo na obeh poteh velja, da vsakdo jadra na svojo odgovornost, plača svoje stroške in sorazmeren delež skupnih stroškov (hrana, pijača, takse, vize, gorivo, ...). Tukaj je izvzet strošek Panamskega kanala, da ne bi poleg mene še koga preveč bolela glava :). Prednost imate tisti morjeplovci, ki bi bili lahko na barki tudi med 4. in 11. aprilom, ko se moram zaradi službenih razlogov vrniti v Evropo. Marine v Panama City-ju namreč ne potrjujejo rezervacij in obstaja majhna možnost, da bom moral tisti teden barko pustiti na sidrišču oz. na boji.

Na jadranju se mi bo mogoče pridružiti še za dobra 2 tedna sredi junija na relaciji Tahiti - Cookovi otoki - Niue - Tonga - Fiji, vendar bom to pot izvedel v obliki oceanskega jadralnega tečaja, ki ga bo potrebno plačati. Program tečaja bom pripravil v teku zime.
Nazadnje spremenil mirante, dne Sr Feb 10, 2016 23:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mirante » So Jan 09, 2016 09:37

Za pot Panama - Galapagos ni več prostih mest.
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mirante » Sr Feb 10, 2016 23:51

Pripravil sem program tritedenskega jadranja po Tihem oceanu v juniju od Tahitija do Fidžija.
Podrobnosti so na tej povezavi: www.tepes.info/te-aj-jadranja.html
Prosti sta še dve mesti.
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mirante » Pe Feb 12, 2016 11:12

Pa še obvestilo za tiste, ki sanjate o nekajtedenskem odklopu v obliki jadranja:
Odprla se je priložnost za uresničitev sanj :).

Še en morjeplovec se nama z Echom lahko pridruži na jadranju od Galapaških otokov do Tahitija od 20.4. do 26.5.
Finančno ta ponudba sodi med tiste, da je jadranje brezplačno, vsak pa krije svoje stroške in sorazmerni delež skupnih stroškov.
Predvidena pot je Galapagos - Rapa Nui - Pitcairn - Gambier - Raivavae - Tahiti.
Najbrž ni potrebno posebej poudariti, da je za takšno pot potreben vzdržljiv in ptrpežljiv človek z nekaj jadralskega predznanja.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Feb 12, 2016 21:01

Mirante,
nameraval sem ti odgovoriti že, ko si prvič omenil Galapagos, vendar sem bil malo prepozen. Škoda, ker mi Pavle ni takoj povedal o nameravani udeležbi, saj bi v tem primeru lahko takoj prijavil tudi mene. V kolikor kdo odpove Panama-Galapagos lahko tudi last minute me pokliči. Zelo me matra tudi ta druga etapa, vendar se mi časovno ne izide.

S Pavletom jadramo v duetu že nekaj časa skupaj z družinama po jadranu. Trenutno izbirava in pripravljava ribiško opremo katero bo vzel na pot. Malo severneje sem na Pacifiku že lovil in vem kakšne mrcine tam plavajo in na kaj prijemljejo. Meni so najljubše lampuge in kakšen mali bonito in upam da bodo vabe primerne prav za kaj takega. Bom naredil tudi kakšno zate.
LP NT
PS: Slika mojega profila je posneta nanekaj milj zahodno od rta Vrata Pacifika južno od Caba San Lucas.
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mirante » So Feb 13, 2016 02:52

NT., dobil si ZS.

V zvezi s ponudbo za jadranje po Pacifiku spomladi in junija sem hitro dobil nekaj rezervacij, zato bi rad to svojo ponudbo začasno (za en teden) "zamrznil", da vidim, katere rezervacije bodo lahko uresničene.

Odprta je tudi še možnost za 1-2 morjeplovca po Panami (s Karibov skozi panamski prekop na Pacifik) konec marca in začetek aprila, vendar bo to bolj dopustovanje kot kakšno resno jadranje.
Nazadnje spremenil mirante, dne So Feb 13, 2016 22:02, skupaj popravljeno 1 krat.
s57ra
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jul 26, 2012 01:16

Neskončna modrina

OdgovorNapisal/-a s57ra » So Feb 13, 2016 16:52

V Google Earth sem za lažjo predstavo vrisal tole pot. Pogled na neskončno modrino zbuja strahospoštovanje.

Slika
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mirante » So Feb 13, 2016 22:08

Tuamotuji niso v načrtu poti, a tudi pred štirimi leti niso bili, pa smo potem tam našli zavetje pred malo preživahnim morjem in vremenom.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » So Feb 13, 2016 22:54

Malo preživahno morje a? Dobr si to povedal Miran.Po moje je blo urnebesa...
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Feb 13, 2016 23:50

polanc napisal/-a:Malo preživahno morje a? Dobr si to povedal Miran.Po moje je blo urnebesa...

Si mi z jezika vzel :)

Tam 8-9m valovi verjetno
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mirante » Ne Feb 14, 2016 10:31

Ne, valovi niso bili zelo visoki, temveč le v napačno smer, oz. smo mi jadrali v ne najbolj ugodno smer: https://www.youtube.com/watch?v=PF0047YV5AU
Takrat smo jadrali z Mureje proti Gambierju in sem mislil, da bomo prehiteli napovedano vremensko fronto, pa je potem fronta prehitela napoved in nas obdarila z nekajdnevnim živahnim jadranjem precej ostro v veter in potem še z nekajdnevnim vedrenjem na Tuamotujih.
Zaradi zamude in vremena takrat nismo mogli do Velikonočnega otoka, zato je ta otok zdaj spet na mojem jadralskem programu. Tokrat je smer poti malo bolj v skladu z vremenskimi statistikami in kot jadranja na veter ne bi smel biti zelo oster.
Uporabniški avatar
omahens
Kontraadmiral
Prispevkov: 257
Pridružen: Po Sep 27, 2010 12:21
Kraj: Raztez
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a omahens » Ne Feb 14, 2016 12:12

Ko sem videl tale video, sem takoj preveril letalske karte. Nekako sem prišel do cene 2300 USD, potem še sam "tečaj" jurja in še kj zraven, torej 4kEUR je mal veliko, vsaj zame. Sicer pa bi bil že prijavljen...
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mirante » Ne Feb 14, 2016 23:05

Letalske karte na Pacifiške otoke so žal res dražje kot dobre tri tedne jadranja med temi otoki, a se karte vendarle dobi tudi nekaj ceneje - iz Benetk v kombinaciji British in Air NZ za pribl. 1800 eur.
http://www.edreams.com/#/results/type=M ... earch=true
Morda kakšna agencija lahko najde še kaj ceneje, če poskusiš z nepovezanimi kartami.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Feb 15, 2016 00:17

Jaz si že od objave grizem nohte; ampak si težko v juniju vzamem toliko dni frej.

Miran; kako pa je sicer s prostimi mesti za tečaj od 10. do 30.6.?
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mirante » Po Feb 15, 2016 06:58

Od petih mest imam dve prijavi in tri rezervacije. Konec tedna bom vedel, koliko rezervacij bo potrjenih.
Če bo šlo dobro s prijavami, bom jeseni spet organiziral kaj podobnega na relaciji Fidži - Vanuatu - Nova Kalendonija - Avstralija.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov