8. ruta Morjeplovec.net

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Bimmer
Viceadmiral
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 23, 2011 11:34
Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Bimmer » Sr Jun 29, 2016 10:44

Naša morjeplovska ruta se terminsko žal ni 100% poklopila s planirno ruto. Zaradi obveznosti soudeležencev smo štartali že v četrtek. Roberth1 nas je vztrajno čakal, vendar smo bili prepozni, da bi v istem večeru prečkali Kvarner, zato smo prenočili v Uvali Soline pri Verudi.

Slika

Ob 7:30h smo se odpravili čez Kvarner. Bila je čista šajba! Kurz smo imeli na Susak, kjer smo si privoščili kopanje, domač sirov burek in jogurt :)

Slika

Po obisku Malega Lošinja smo se z nekaterimi morjeplovci dobili v Krivici.

Slika

Isti večer pa smo se odpravili že naprej proti Silbi. Naj cilj je bil namreč doseči Pantero oz. Veli Rat na Dugem otoku.

Vezali smo v marini Silba ter se sprehodili do trajektne luke na zahodni strani.

Slika

Zjutraj je bilo na morju olje. Odrinili smo k Milivoju na Olib.

Slika

Z Oliba pa proti Molatu...

Slika

Proti večeru smo le prispeli na nažo končno destinacijo Veli Rat.

Slika

Zjutraj je sledil obisk Sakaruna.

Slika

Popoldan pa smo se odpravili na Ist, kjer je bilo zbirno mesto morjeplovcev.
Kaj hitro smo ugotovili, da so vremenske razmere za ponedeljek sila neugodne za prečkanje Kvarnerja. Hitro je padla odločitev, da še isti večer odrinemo v Istro. Ob 18:20h je bil štart z Ista. Na zahodni strani so srečali še mislim, da Miha z gumenjakom, Matejca in admina...

Slika

Slika

Slika

Slika

Spali smo v Pomerju. Zjutraj pa se je pri Kamenjaku izkazalo, da je bila odločitev pravilna. Pihal je močan zahodnik in valovi so bili na trenutke tudi preko 1,5m. Pred Verudo smo srečali še Robertha1 s katerim smo nato skupaj pluli na sever.

Slika

Toliko na hitro, da potešim vse morjeplovce, ki se rute niste mogli udeležiti...

LP
Aljaž
Plovilo: ALA MOANA II
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jun 29, 2016 21:23

boh dej spet dožvet samo 1,5 m valove na kvarnerju...na zadnji poti so bli 3 metre in več visoki..
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Če Jun 30, 2016 00:44

Evo, ravnokar zaključili še en izjemen večer v družbi z Romanom1, vlarojem, wolfom in el capitanom, ki nam je mimogrede nalovil odlično večerjo.
Pri Krknati sidramo, no sidra el capitano, ostali smo pa nanj "zasidrani"
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Jun 30, 2016 14:07

Še ena odlična je za nami. Hvala vsem za podporo, še najbolj Adminu in njegovi.

Kr en hvala ke si zafučko v ponedelek, da sem lehko osto do torka. :lol:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Jun 30, 2016 22:18

Ruta uredu, zabave in presenečenj ni manjkalo, kot vedno, sem ter tja kak prevrnjen tender in po takojšnji akciji, ni bilo žrtev.Tudi jaz s tendrom pribluzil do Tunarce, včeraj popoldne.Iz Ista sem se ustavil na NW Silbe in počakal kaki 2 urci, da se morje malo umiri, ker ženi pač ni bilo po godu, in jo potem porinil skozi Ilovik do Krivice, kamor je priplu tudi Tex in Roberth 1.Prenočil dve noči, jo stisnu do Žeče za kako urco in pol, pol pa čez Kvarner ob prijetnem SW(3)po 2.40 ure vožnje pribluzil do Tunarce.
mašinfirer
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Pe Jul 01, 2016 19:25

theDamjan napisal/-a:Evo, ravnokar zaključili še en izjemen večer v družbi z Romanom1, vlarojem, wolfom in el capitanom, ki nam je mimogrede nalovil odlično večerjo.
Pri Krknati sidramo, no sidra el capitano, ostali smo pa nanj "zasidrani"
Hvala za odlicno druzbo . Danes sem si vzel cas in sem ujel obilico rib za prijatelje ki prihajajo . Pripravim tudi ribji namaz Roman ribicija pade :D Ce pa je se kdo kandidat pa ga povabi . Lep pozdrav iz Iza . Vsem morjeplovcem zelim prijeten dopust !
FISHING & SAILING IS LIFE
vlaroj
Kapitan fregate
Prispevkov: 120
Pridružen: Sr Avg 08, 2012 07:44

OdgovorNapisal/-a vlaroj » Pe Jul 01, 2016 21:14

Morjeploski prijatelji lep pozdrav od doma. Ravnokar sva prispela, barka varno privezana v marini Biograd po dokaj ugodni ceni, kjer naju bo cakala do 18. julija. Vsem prijateljem, ki so sodelovali v prvem delu letošnjega potepanja po Jadranu še enkrat hvala za družbo, prijaznost in pomoč. Vsem Morjeplovcem pa želiva mirno morje in lepo nadaljevanje zasluženega dopusta.Se vidimo kmalu.Tomaž in Iztok vama pa še posebej hvala!
L.P.Vlado Zlata
Wolf
Kontraadmiral
Prispevkov: 256
Pridružen: Če Feb 25, 2010 20:03
Kraj: KRANJ- VOLME

OdgovorNapisal/-a Wolf » So Jul 02, 2016 15:04

Tudi jaz danes zaključujem ruto. Trenutno sem sidran na Kamenjaku potem pa na svoj privez v Volme. Hvala vsem za čudovito družbo in upam da se kmalu spet vidimo.
KJER SE KOPNO KONČA SE ŽIVLJENJE ZAČNE
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » So Jul 02, 2016 18:14

Evo naša ruta še traja. Trenutno na Vodenjaku na Ižu skupaj bošta, matejc gregor.n in kr en. Jutri pr'tegne Burja, zato gremo za Krknato. Pol pa na Žut.
Kje ste ostali, ki ste še v Dalmaciji?
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
bladzo
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: Ne Okt 26, 2008 21:45
Kraj: Lj-Portorož
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bladzo » Ne Jul 03, 2016 12:51

kr en napisal/-a:Evo naša ruta še traja. Trenutno na Vodenjaku na Ižu skupaj bošta, matejc gregor.n in kr en. Jutri pr'tegne Burja, zato gremo za Krknato. Pol pa na Žut.
Kje ste ostali, ki ste še v Dalmaciji?


Par milj bolj južno... V Skriti Luki... :D
mile
Admiral
Prispevkov: 811
Pridružen: To Jan 13, 2009 21:14
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mile » Ne Jul 03, 2016 13:24

Ruto sva zaključila včeraj zjutraj in ob 12.00 sem pri Ptuju že stal na odru. Zdaj dva tedna v službo in potem spet novim doživetjem naproti.
Hvala vsem za družbo, posebej Janiju in Nastjii.
24. bo točka srečanja v Jezerih na Murterju, kjer bo naš član Vili Ozmec spet generalni sponzor regate in zvečer spet prava fešta.
mile
muzičar iz Prlekije
ljubitelj dobre kapljice,kulinarike in morja
"boljše litrca v roki kot gajbica na strehi"
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Jul 03, 2016 13:29

Se vidimo na Jezerih, tudi Vinta in celo Paleta pričakujemo, da prisopiha s svojo ANAPAM :lol: :lol:
mašinfirer
DTM219
Kapitan
Prispevkov: 197
Pridružen: Pe Avg 28, 2009 17:12

OdgovorNapisal/-a DTM219 » Ne Jul 03, 2016 18:17

Tudi midva sva včeraj ob 22.10 vezala na Krku.Ob 21h sem namreč na aladinu videl kaj bo danes v senjskih vratih zato je bil gas v domač pristan.Rab- Krk skoraj uro valjanja nato ogled tekme do konca, spanje, danes pakiranje zdaj sva pa doma na domači burji.
Ruta je bila super, hvala vsem za družbo. 24. pa se zopet vidimo na Murterju(upam)

after ruta z Janjo in Miletom pa zanimiva kot vedno

lp
navtik_borut
Admiral
Prispevkov: 701
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 20:46

OdgovorNapisal/-a navtik_borut » Ne Jul 03, 2016 23:15

A je samo Bimmer imel s seboj fotoaparat? :wink:
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

OdgovorNapisal/-a mato » Po Jul 04, 2016 11:53

ena za skomine:
Slika
Mato :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti