Pozdravljeni! Prosim za pomoč pri planiranju plovbe.

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » So Jul 09, 2016 19:08

Verjetno imaš mercruiser, če ja, ti verjetno nagaja senzor pretoka vode... snemi ga in sčisti s čistilom proti vodnemu kamnu.... pa bo nehal piskat...
drugače imaš servis v Valkaneli pri Vesarju Žužič 098 420 425
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
NejcK
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Jul 01, 2016 15:03

OdgovorNapisal/-a NejcK » So Jul 09, 2016 20:41

Hvala obema. Da, mercruiser je. Dobil sem enega serviserja, pride jutri. Mimogrede prvi serviser, ki sem ga klical je hotel 300€ samo za obisk. Drugega, mi je priporocil prijatelj in je veliko bolj razumen. Bojda je verjetno samo senzor temperature vode. Naj bi bila pogosta okvara. -Sporocim kaj se zgodi jutri.

Lep pozdrav!
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » So Jul 09, 2016 22:02

To je verjetno senzor za tlak vode... meni ga je pred 3 tedni zamenjal Serđo Žužić iz Baderne, ki ti to lahko pride zamenjat kamor si... sicer pa ima dvig in spust pllvil v Valkaneli.. Meni je prišel menjat to v Červar za 200 eur s tem da mi je vgradil nek nov senzor ki košta 180 eur.. naj bi pa več časa delal BP.
Kako je s tem, da senzor očistiš s kislino za vodni kamen pa ne vem...
LP in mirno morje..

Aja.. motorju pa se nič ne škodi če to piska.. ker je oz. kot sem slišal naj bi bil ta senzor vgrajen samo zaradi ameriških standardov in nima pomena na delovanje motorja
.. temperaturo pa le glej pogostoma..
NejcK
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Jul 01, 2016 15:03

OdgovorNapisal/-a NejcK » Ne Jul 10, 2016 08:11

aleks09 napisal/-a:To je verjetno senzor za tlak vode... meni ga je pred 3 tedni zamenjal Serđo Žužić iz Baderne, ki ti to lahko pride zamenjat kamor si... sicer pa ima dvig in spust pllvil v Valkaneli.. Meni je prišel menjat to v Červar za 200 eur s tem da mi je vgradil nek nov senzor ki košta 180 eur.. naj bi pa več časa delal BP.
Kako je s tem, da senzor očistiš s kislino za vodni kamen pa ne vem...
LP in mirno morje..

Aja.. motorju pa se nič ne škodi če to piska.. ker je oz. kot sem slišal naj bi bil ta senzor vgrajen samo zaradi ameriških standardov in nima pomena na delovanje motorja
.. temperaturo pa le glej pogostoma..


Hvala. Saj vsi merilniki kazejo normalno stanje vode in olja in me za motor zaenkrat se ne skrbi. Je pa to piskanje tako nadlezno, da znoris.

Lp
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Ne Jul 10, 2016 20:17

NejcK napisal/-a:
aleks09 napisal/-a:To je verjetno senzor za tlak vode... meni ga je pred 3 tedni zamenjal Serđo Žužić iz Baderne, ki ti to lahko pride zamenjat kamor si... sicer pa ima dvig in spust pllvil v Valkaneli.. Meni je prišel menjat to v Červar za 200 eur s tem da mi je vgradil nek nov senzor ki košta 180 eur.. naj bi pa več časa delal BP.
Kako je s tem, da senzor očistiš s kislino za vodni kamen pa ne vem...
LP in mirno morje..

Aja.. motorju pa se nič ne škodi če to piska.. ker je oz. kot sem slišal naj bi bil ta senzor vgrajen samo zaradi ameriških standardov in nima pomena na delovanje motorja
.. temperaturo pa le glej pogostoma..


Hvala. Saj vsi merilniki kazejo normalno stanje vode in olja in me za motor zaenkrat se ne skrbi. Je pa to piskanje tako nadlezno, da znoris.

Lp

jest sem prekinil kabel do piskača ko mi je začel piskati sredi dopusta... ko sem ga zamenjal sem seveda priklopil nazaj...
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » To Jul 12, 2016 10:19

NejcK napisal/-a:Hvala obema. Da, mercruiser je. Dobil sem enega serviserja, pride jutri. Mimogrede prvi serviser, ki sem ga klical je hotel 300€ samo za obisk. Drugega, mi je priporocil prijatelj in je veliko bolj razumen. Bojda je verjetno samo senzor temperature vode. Naj bi bila pogosta okvara. -Sporocim kaj se zgodi jutri.

Lep pozdrav!


To so bili iz zahodne obale istre? Bi bila dobra info koga si to kontaktiral ;)
Wellcraft 2600 Martinique
NejcK
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Jul 01, 2016 15:03

OdgovorNapisal/-a NejcK » Če Jul 14, 2016 04:01

Matejc napisal/-a:
NejcK napisal/-a:
aleks09 napisal/-a:To je verjetno senzor za tlak vode... meni ga je pred 3 tedni zamenjal Serđo Žužić iz Baderne, ki ti to lahko pride zamenjat kamor si... sicer pa ima dvig in spust pllvil v Valkaneli.. Meni je prišel menjat to v Červar za 200 eur s tem da mi je vgradil nek nov senzor ki košta 180 eur.. naj bi pa več časa delal BP.
Kako je s tem, da senzor očistiš s kislino za vodni kamen pa ne vem...
LP in mirno morje..

Aja.. motorju pa se nič ne škodi če to piska.. ker je oz. kot sem slišal naj bi bil ta senzor vgrajen samo zaradi ameriških standardov in nima pomena na delovanje motorja
.. temperaturo pa le glej pogostoma..


Hvala. Saj vsi merilniki kazejo normalno stanje vode in olja in me za motor zaenkrat se ne skrbi. Je pa to piskanje tako nadlezno, da znoris.

Lp

jest sem prekinil kabel do piskača ko mi je začel piskati sredi dopusta... ko sem ga zamenjal sem seveda priklopil nazaj...


Mehanika nato nisem dobil, zato sem storil enako. Sedaj bolj pogosto spremljam merilnike, če bi slučajno bilo se kaj a zaenkrat je vse drugo ok.

No. 1 napisal/-a:To so bili iz zahodne obale istre? Bi bila dobra info koga si to kontaktiral

Ja na recepciji marine v Puli sem pobral en letak za nek 24/7 servis. Po letaku sodeč imajo več delavnic. Telefonska je pa bila +385 91 227 3932

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov