SMO Z DOPUSTA

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

tyson

SMO Z DOPUSTA

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Avg 18, 2016 11:17

Je že 18 dni, kar sva se vrnila z Lastova, pa nisem našel časa, da to povem...teh zadnjih 18 dni doma se nama dogaja selitev v hišo.

Ampak dopust je bil pa kar zanimiv...že pot na dopust je bila za naju nekaj posebnega, saj sva šla z 650ccm skuterjem...Suzuki Burgman....po jadranski magistrali tja in nazaj.

Tokrat sva se odločila, da bova vsak dan od treh tednov zapisala vsak dogodek dneva v zvezek, kar se je še pred koncem dopusta izkazalo, da po 14ih dneh dopusta, nisva na pamet vedela kaj se je dogajalo npr 3tji dan.

Seveda, običajno poležavanje na tubusih čolna, se premaknit v drug zaliv, pa na pivo...dopustniško pač.

Se je pa zgodilo, da je prišel s svojo jahto Miha z ženo Heleno na obisk. Pa je moral ostat še en dan, ker se mu je zlomil eden od dveh glavnih ključev. To smolo je rešil Tonko-Kvinta in ga naredil, stružil in lotal, iz medenine. Praktično v dveh urah. Jaz pa sem šel ta kluč iskat, saj z motorjem je res šala mala se zapeljat malo čez otok. Isti dan se je Miha odpeljal proti Hvaru in doživel hudo tramontano, ki je trajala 2 dni.

Čez kak teden pa srečava v Ubliju znanega morjeplovca Nikolo T. Pove nama, kje je sidran in čez kak dan ga obiščeva. Pa tam ni bil samo on sidran... še dve jadrnici in ena motorna barka (mi je bila všeč!).
Pred odhodom na dopust, sem spremljal prigode Alesia in surferjev. No, Tudi Alesio je bil tam na Iztokovi barki in spoznala sva še eno legendo.

Na Lastovu sva s Petro postala znana, da hodiva na Mrčaro k Radi in Branku. Tudi letos sva, ker sva vedela, v kakšnem stanju je Branko in da je Rada sama. In sva kot vedno, pomagala pri nabavi in prevozu, Petra je pomivala krožnike in lonce, ostali del ekipe pa je stregel in pekel na žaru, Rada pa je nekako to "peljala", da gostje niso občutili zastoja ali nepozorno postrežbo.
Letos je bila Mrčara pred začetkom sezone pokradena. Prerezali in pokradli so alkatenske cevi v dolžini cca 500m, ki so napajale kuhinjo in ostale objekte s sladko vodo. Radi sploh ni bilo lahko, ker je Branko ležal v Splitu v bolnici. Na srečo je imela poleg sebe še bratranca Radeta in dva mlajša...Ivano in Hrvoja, ki sta pekla stregla... Rade pa je bil serviser za tehnične težave.

Na žalost ali pa na srečo, so se zgodile reči, da na Mrčaro ne bova več šla. Razlog? Najina pomoč letos in prejšnja leta niso bila vredna nič. Postalo je samoumevno, da sva tam in pomagava. To zgodbo na Mrčari sva zaključila.


Pred odhodom na dopust sva kupila staro kmečko hišo na Dolenjskem. Sedaj izboljšujeva bivalne pogoje, tako da se čez kak mesec končno preseliva iz mansarde na zrak, v prijetno vaško sredino, kjer ljudje pozdravljajo in odzdravijo, ko jim rečeš :"Živjo".


(tema je odprta za vse, ki želijo napisat, kje in kako so preživeli dopust)
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

OdgovorNapisal/-a klemn » Če Avg 18, 2016 11:45

Šele zdej boš vidu kolk so pa ljudje na vasi zaj.... :D :wink:
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Avg 18, 2016 12:33

Pozdravljen na Dolenjskem! .....Mogoče se kdaj skupaj odpravimo na kakšno srečanje morjeplovcev (nas ni ravno veliko aktivnih iz tega konca,....nekaj pa le)
Je pa dobra tvoja ideja, da si zapisuješ kaj doživiš vsak dan.
Naš dopust še traja, čeprav grem jaz vsake toliko malo domov v službo in potem nazaj na morje k družini (imam premalo letnega dopusta)...
Prejšni vikend smo z the Damjanom in LUNO557 preživeli na Golem otoku in Rajski plaži. Na Golem srečali tudi Herona.
V torek nazaj v službo, danes zvečer pa spet na morje...
mirno morje
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Če Avg 18, 2016 21:06

Roman 1 napisal/-a:Prejšni vikend smo z the Damjanom in LUNO557 preživeli na Golem otoku in Rajski plaži. Na Golem srečali tudi Herona.
V torek nazaj v službo, danes zvečer pa spet na morje...


In upam, da jutri spet krenemo za par dni proti Dugemu. ToniM naju že čaka...
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Če Avg 18, 2016 21:06

Dobrodošel na Dolenjsko.

Kateri kraj?
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Če Avg 18, 2016 22:55

Vas je Gombišče...izvoz Bič, levo proti Žužemberku, cca 5min po lepi lokalni cesti... cca 35 min iz Lj.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Avg 19, 2016 00:27

Tyson, tudi mi smo se po mesecu dni vrnili polni prelepih doživetij s prijatelji na Lastovu. Srečali smo veliko dobrih ljudi in prijateljev in moram reči, da mi je prav žal, da nismo več časa preživeli skupaj tudi mi in naredili kakšnega piknika na barki.
Tista motorna barka na moji levi je bila Grand Banks 32 (Marjan), na desni poleg mene pa Pavle z Oceanisom, ki je bil letos na Pacifiku. Srečali smo se Alesjo, RobertB, MarjanT, Tomaz_slo, Primus in še nekaj prijateljev.

Z ribičem iz Zaklopatice sva nekajkrat šla skupaj na ribolov in zadnji dan na morju od 5h do 23h doživela toliko zanimivega, da sva si bila edina, da tega dne ne pozabiva nikoli. Več o podrobnostih, ko se vidimo, saj veliko od doživetega marsikateri ribiški poznavalec niti ne bi verjel.

Mislim, da je prav na dan tvojega odhoda z Lastova, Branko podlegel bolezni v Splitski bolnišnici.
boogle
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 80
Pridružen: To Avg 09, 2011 19:15

OdgovorNapisal/-a boogle » Pe Avg 19, 2016 08:26

Da se še jaz pohvalim ... trenutno na polno garamo, spomladi'17 pa se selimo v šentvid pri stični oz okolica...
-1 za gorenjsko in +1 za dolenjsko :D
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Ne Avg 21, 2016 17:44

Mislim, da je prav na dan tvojega odhoda z Lastova, Branko podlegel bolezni v Splitski bolnišnici.

Petra je pregledala Splitske osmrtnice... Branko je umrl 30.7.2016, pokopan 1.8.2016. RIP Branko :cry:
Nazadnje spremenil tyson, dne Ne Avg 21, 2016 18:21, skupaj popravljeno 1 krat.
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Ne Avg 21, 2016 17:46

sem mislil, da bomo tu brali dopustniške zgodbe... zdaj pa gradbeni projekti ven štrlijo :shock: :D

čakam....
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » To Avg 23, 2016 07:27

KAJ STE ŠE VSI NA DOPUSTU???
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

OdgovorNapisal/-a klemn » To Avg 23, 2016 09:40

ne, eni šele gremooo... :D
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » To Avg 23, 2016 22:01

ja, paravzaprav eni šele gremo..
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Avg 24, 2016 06:28

boogle napisal/-a:Da se še jaz pohvalim ... trenutno na polno garamo, spomladi'17 pa se selimo v šentvid pri stični oz okolica...
-1 za gorenjsko in +1 za dolenjsko :D



lepo, lepo... upam, da se kdaj srečamo, saj nismo prav narazen. 8)
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Avg 24, 2016 06:32

theDamjan napisal/-a:Dobrodošel na Dolenjsko.

Kateri kraj?


hvala za dobrodošlico.
joooj, tvojo zgodbo sem prebral o čolnu... prav lepo se mi zdi, da se ti je izšlo, čeprav te je stalo živcev, pa tudi nekaj denarja...
Upam, da se srečamo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov