Offshore Krk - Devin, avg 2016

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Offshore Krk - Devin, avg 2016

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Sep 01, 2016 14:06

S kolegom sva se 15.8. odpravila na poizkusni offshore od Krka do Devina. Časa sva si vzela tri dni. Vetrovna napoved je bila slaba, z lokalnimi sapicami. Štartala sva v ponedeljek, ob 12h, z glavnega pomola mesta Krk. Smer je bila na jug, ob Cresu, okrog južnega rta Lošinja. Do konca Lošinja sva prišla po 8 urah lovljenja lokalnih sapic. Motorja nisva imela namena uporabljat.

Med Orjulami in Lošinjem ob polni luni
Slika

Večerna svetloba nad Lošinjem
Slika

Slika

Zmenila sva se za dvourne straže. Alarm Raymarine ST60 globinomerja sva nastavila na 10m, radarja nisva imela, imela sva AIS alarm na OpenCPN notebooku v notranjosti barke. Z Garmin GPS ploterjem in tablico sva ves čas kontrolirala pozicijo, smer in hitrost, pa tudi na notebooku v notranjosti. Vse displeje sva nastavila na najmanjšo možno osvetlitev, prav tako notebook in nastavila nočni način v OpenCPNju.

Slika

Še najbolj svetel se je izkazal display Garmin GPSmap 168. Presvetel!
Slika

Slika

Ponoči sva preplula, v lahkem severniku in burinu od južnega rta Lošinja, med Suskom in Srakanami, preko Kvarnerja, do Porerja, kamor sva priplula ob zori.

Slika

Potem sva se dve uri zibala ob Porerju in tok naju je nesel celo malo proti jugu.
Vzela sva si čas za zajtrk in kopanje, ko je zapihal vzhodnik iz Kamenjaka in sva z genakerjem potegnila naprej po notranji strani Brionov

Počasi sva napredovala proti Rovinju. Bližala sva se Sv. Ivanu, ko se je moja izmena zaključila. Pogledala sva olimpijski finalni Vaskotov plov, malo sem oddremal in prevzel krmilo malo naprej od Sv. Ivana. Ja, potrpežljivost je bila na preizkušnji. Mudilo se nama ni nikamor. Pri Poreču naju je ujela noč.

Slika

Od Benetk proti vzhodu je prihajala nevihta. Pravi light show ob polni luni in polnimi jadri. Spremljala sva http://www.lightningmaps.org in upala, da naju nevihta ne ujame. Vse je kazalo, da bo šla južneje, na Rovinj, Pulo in tako je na srečo tudi bilo.

Med dežurstvom sem se kratkočasil s fotkanjem. Nastalo je nekaj nočnih.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Pogled proti Umagu.
Slika

Slika

Slika

Nad Benetkam se je naredila nova nevihta, ki pa je potovala nad Tržaški zaliv, tako da sva pripravila vse na neurje a na srečo ni padlo več kot nekaj kapelj in nevihta se je spucala še preden je prišla nad naju.

Pri Savudriji sva srečala veliko osvetljeno ribiško ladjo, zelo blizu obale, ki pa ni oddajala AIS signala :?

V drugem delu, druge noči, sva motorirala proti burjici preko celega Tržaškega zaliva in ob 6.00 privezala v domači marini v Ribiškem nasleju, Štivanu.

Pogled nad jutranjo zarjo nad Trstom.
Slika

AIS mi je v Kvarnerju najavil ribiško barko, pri Novigradu prihajajočo dvojambornico in dve boji v Tržaškem zalivu, to pa je tudi bilo vse. Prometa nič. Plula sva pribl. 3NM od obale, tako da je bila smer precej čista, mobilni signal pa še zadovoljiv.

Preplula sva pribl. 150 NM. Za pot sva potrebovala 42 ur.
Straže na dve uri so se izkazale za prepogoste. Bolje bi bilo na 3-4 ure. Še bolje pa s še kakšnim članom posadke. Za hrano je bil zadolžen kolega in podnevi skuhal topel obrok ter pripravil ostale prigrizke.
Test je uspel. Naslednjič pa dodamo še kakšen dan ali dva več :wink:

Slika

Spet Marchijev trenutek za posvečene:
"Ko sva plula mimo Umaga, je južna nevihta precej besnela, zahodna je tudi sikala s strelami, kolega je bil na počitku, jaz pa sem jadral kar lepo s cca 7 vozlov burina. Na radiu sem ujel ARS in Pogoreliča s Chopenom in se mi zdi Rahmaninom in simfoničnim orkestrom (nekim?). Vsake toliko je udarila strela, polna luna je svetila izza oblakov, Savudrijski prijatelj, svetilnik, je blinkal 3(15), barka je drsela cilju na proti. Wauuu!!!"

https://youtu.be/gqAU6IzF2tw?t=144
+
http://www.mojalbum.com/marchi/offshore ... o/23294374

:D :D :D lpM
Slika
Nazadnje spremenil Marchi, dne Če Sep 01, 2016 16:58, skupaj popravljeno 3 krat.
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1132
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Če Sep 01, 2016 14:56

Lep opis in super fotke.. hvala uživača :lol:
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » Če Sep 01, 2016 15:35

Kje sta se pa odjavila iz HR?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Sep 01, 2016 15:51

Lure napisal/-a:Kje sta se pa odjavila iz HR?


Nekje tukaj. Ne vem, je bil kolega na straži. :wink: :? :) :oops: :P
Iz varostnih razlogov (nevihte) sva hitela proti cilju. Slika
Nazadnje spremenil Marchi, dne Če Sep 01, 2016 16:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Bouges Nina
Admiral
Prispevkov: 853
Pridružen: Po Jun 21, 2010 21:53

OdgovorNapisal/-a Bouges Nina » Če Sep 01, 2016 16:11

Čudovito!

Perfekten izbor glasbe.
Nazadnje spremenil Bouges Nina, dne Če Sep 01, 2016 20:14, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
johnny1300
Viceadmiral
Prispevkov: 375
Pridružen: To Okt 28, 2014 08:36
Kraj: Straža
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a johnny1300 » Če Sep 01, 2016 20:00

Super Marchi. Lepo napisano, lepe slike..., opreme za varnost pa tudi :D

S kakšnim kanonom so narejene slike?

Jaz sem po pokvarjenem Nikonu (si nas slikal in filmal na Unijah z njim) kupil Canon PowerShot SX60 HS. Z njim sem slikal na avgustovskem srečanju s srfarji in sem z njim zadovoljen.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Sep 01, 2016 20:08

tole si pa dooobr spravu pod streho.Bravo mi pa kr neki bi pa spet bi..
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Sep 01, 2016 20:16

:D 8) Marchi, super, ni kaj več rečt, bomo eno tako skupaj ušpičli :wink: samo čas si je treba vzet :)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Sep 01, 2016 20:28

johnny1300 napisal/-a:S kakšnim kanonom so narejene slike?


7D
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Sep 01, 2016 20:39

Bouges Nina napisal/-a:Čudovito!

Perfekten izbor glasbe.

Saj ne, da vsak dan poslušam klasiko, ampak včasih pa paše in ob nevihti je tale
Chopin Piano concerto No 2 in F minor, Op 21, sedel kot v najboljšem filmu.

Prej je že cel dan pel R Rijeka z odličnim izborom. Vmes pa paše tudi kakšna ura tišine 8) Če sem sam, pogosto ne špila nič, samo pljuc, pljuc :P
Nazadnje spremenil Marchi, dne Pe Sep 02, 2016 09:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Bouges Nina
Admiral
Prispevkov: 853
Pridružen: Po Jun 21, 2010 21:53

OdgovorNapisal/-a Bouges Nina » Če Sep 01, 2016 20:45

Marchi napisal/-a:Saj ne, da vsak dan poslušam klasiko, ampak včasih pa paše in ob nevihti je tale
Chopin Piano concerto No 2 in F minor, Op 21, sedel kot v najboljšem filmu.

Prej je že cel dal pel R Rijeka z odličnim izborom. Vmes pa paše tudi kakšna ura tišine 8) Če sem sam, pogosto ne špila nič, samo pljuc, pljuc :P


Podpišem tole. Prav vživela sem se v dogajanje. Slike dobijo zvok in tišino.
Bravo.
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Če Sep 01, 2016 21:13

Bravo za idejo za ruto, za opis, za fotografije in za glasbo! Zavidam taka doživetja v upanju, da jih bom tudi sam kdaj uresničil.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Sep 02, 2016 21:20

OOO hvala bogu da sem reportažo gledal z izklopljenimi zvočniki :lol:
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a theDamjan » So Sep 03, 2016 07:59

Odlično! Super avantura, super reportaža.

Z veseljem dvakrat prebral!
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Sep 03, 2016 10:51

Clovek bi kar jadrat začel... :)
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov