Kosija obplula svet

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi, kr en

Uporabniški avatar
hrast
Viceadmiral

Kosija obplula svet

OdgovorNapisal/-a hrast » So Nov 05, 2016 16:24

Vesna in Tone Kosi, sta zašpilila pot okoli sveta, vendar njune plovbe še ni konec. Več iz dnevnika http://www.sailmala.com/dnevnik/dnevnik.php
Sprašujeta tudi, ali bo kakšna SLO jadrnica v Karibih to zimo. Eventuelni morjeplovci naj se jima javijo kar neposredno!
Za opravljeno pot in vse do sedaj, jima lahko iskreno čestitamo!!!!
Nazadnje spremenil hrast, dne To Nov 08, 2016 08:40, skupaj popravljeno 3 krat.
wituri
Kapitan fregate

OdgovorNapisal/-a wituri » So Nov 05, 2016 17:51

Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Kraj: Krk, Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » So Nov 05, 2016 19:58

http://www.sailmala.com/dnevnik/dnevnik.php
Toneta občudujem tudi za to, da mu uspe napisat dnevnik prav vsak dan.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je spet na poti po svetu.
Vsak dan napišem dnevnik v Slovenščini, ki ga lahko berete na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Jan 03, 2017 09:48

Hrast, jaz sem trenutno v teh vodah in jaz se verjetno srecam s posadko Male ko se februarja vrneta nazaj, daj sta trenutno v Sloveniji. Smo pa ves cas v navezi. Jima pa vsekakor cestitam in globok poklon za vse kar sta preplula in napisala, saj je s tem tudi nam lazje, ki rezemo morske brazde za njima.

.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

Re: Kosija obplula svet

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Nov 23, 2017 22:43

In sta doma! Dobrodošla morjeplovca! Čestitam k podvigu in hvala za vse zapise in fotke!

Zapis zadnjega dnevnika:
23. november 2017, četrtek
Numana - Izola
Tisto, česar sem se najbolj bal, je izpadlo popolnoma neproblematično. Temperatura ni padla pod 15 stopinj. Kljub motoriranju imava v tankih še 50 litrov gibraltarske nafte po 49 centov in kanta diesla iz Italije je ostala v lockerju. Sedaj je na dražbi po izklicni ceni 149 centov za liter. Saj se ve, če je "marine", potem mora biti dražje (tako, kot bio hrana ali Benetonova majčka). Morda pa vseeno kateri izmed zapriseženih marine-fanov kupi dražjo nafto kot je tista na lokalni črpalki?

Brez zapletov sva torej pozno popoldne privezana v meni nadražji marini na svetu. Po šestih letih in pol in preplutih 65.000 miljah. Iz Slovenije v Slovenijo, vmes sva se malo ustavila v sto drugih državah. In kjerkoli so naju spraševali kdaj se začneva vračati domov, sva jim vsem po vrsti razložila, da se vračava že od 2. junija 2011.

Svet sva obplula že lani. Vesni je to nekaj pomenilo, meni ne kaj dosti. Meni bi več pomenilo, če bi lahko ostal kje na kakšnem oddaljenem otočku dlje časa in mi ne bi bilo treba delati circumnavigacije. Njej pa, če bi lahko več videla vnuke na odročnih koncih sveta. Skupno imava pa željo po vandranju.

Čeprav velja, da je vsaka barka, ne glede na velikost, dovolj velika za dva in premajhna za tri, sem vesel, da sva to ciganjenje izpeljala brez večjih pretresov. To mi pomeni neprimerno več, kot samo obplutje planeta. Verjetno ni veliko parov v Sloveniji, ki bi se vsedli na barko in šli za nosom. Kar nekam. Izplula sva za pol leta, vračava se po sedmih. Začasno.

Mala bo naslednje mesece počivala v Ladjedelnici. In malo liftinga si bo privoščila. Po vsem tem času in predvsem po toliko preplutih miljah, si ga vsekakor sme. Upam, da ji bom lahko sam kaj pomagal pri tem.

S tem tudi zaključujem beleženje dogodkov s pisano besedo. Vendar. Ustno izročilo ob tabornem ognju se bo nadaljevalo. Jutri, v Hangarju v marini v Izoli, za začetek. Z Vesno bi bila vesela, če bi se nama ob kozarčku pridružili ogledovalci Vesninih umotvorov in bralci mojih nebuloz zadnjih nekaj let in bi v miru kakšno žaltavo razdrli (kdo je že to rekel?).
Zoro
Poročnik fregate

OdgovorNapisal/-a Zoro » Pe Dec 01, 2017 02:32

Cestitamo tudi z nase strani! Smo se srecali letos na balearih, kjer smo pluli vsak v svojo smer in Tone je zakuril na rostilju, da se je kadilo se dolgo v noc (in splakovalo seveda:)). Upam da bo refit cimhitrejsi in zopet kmalu kobilica v vodi!

Smo pa trenutno na Martiniku in lovimo Jasmina proti Pacifiku:)

Lp!
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Kraj: Krk, Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » So Dec 02, 2017 11:14

Zoro napisal/-a:Cestitamo tudi z nase strani! Smo se srecali letos na balearih, kjer smo pluli vsak v svojo smer in Tone je zakuril na rostilju, da se je kadilo se dolgo v noc (in splakovalo seveda:)). Upam da bo refit cimhitrejsi in zopet kmalu kobilica v vodi!

Smo pa trenutno na Martiniku in lovimo Jasmina proti Pacifiku:)

Lp!

Če niste ravno na regati vam svetujem, da ga ne lovite preveč hitro, ampak raje ostanite par mesecev še v Karibih. S Heronom smo bil tam 2 leti, pa se nisem naveličal.
Zima je tam krasna. Meni so bili nepozabni božič na Antigui, Clasic regata, Barbuda v vseh oblikah, ....
Letos so socer hudo nastradali zaradi hurikanov, a to je lahko dodaten razlog za obisk.
- mogoče bo manj čarterskih bark (ker jih je par tisoč razbilo) in bo manj ljudi
- s svojim obiskom lahko pomagamo lokalnim skupnostim (nekaj denarja pa pustimo tam, kjer kruzamo), da se poberejo po hurikanih.
Jaz že pogrešam tiste konce, ... ah, šele 2019 bom tam.
Aja, pa čestitke za izbiro barke (jaz imam Oceanisa 473). First je super izbira za prave jadralce, 47 pa super velikost za cruising po svetu.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je spet na poti po svetu.
Vsak dan napišem dnevnik v Slovenščini, ki ga lahko berete na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
Zoro
Poročnik fregate

OdgovorNapisal/-a Zoro » Po Dec 04, 2017 00:56

Zivjo Heron,

Ne nismo na regati, radi pa hitro jadramo:) ja seveda na karibih bomo ostali pol leta, potem pa ko se sezona hurikabov zacne na karibih gremo na juzno polloblo. Nam je tudi vsec, predvsem zato, ker Je letos obcutno manj jadrnic kot ponavadi, razlig si navedel, charterja skoraj ne vidis...

Gremo pa sedaj na grenandine, potem pa trenidad tobago in pa venezuela, itd za nosom, kamor nas bo zaneslo:)

Ja vem da potujes s 473, ki je super barka in zeloo komot, sem jih kat nekaj videval tod okoli. Jaz sem na svoji marsikaj postorol, tako da sedaj zaenkrat odlocno sluzi ( seveda je vedno kaj za vzdrzevati, npr. ravnokar mi je odletel inverter in bo potreben nov:(, ampak to je del kruzanja in se moras navaditi da je vedno nekaj za porihtatina barki:)

Uzivaj in upam se ti plan uresniči!

Borut

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta