Od Istre do Krka z manjšim čolnom

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

McKenzy
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: So Feb 08, 2014 20:17

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Ne Jul 23, 2017 16:11

Nisem mislil na drčo v Poratu, ampak na drčo v Malinski-kjer si imel privezan čoln.Namreč je na nasprotni strani zaliva,kjer si vezal. Pa saj do Porata pa tud ni daleč.
toni8

OdgovorNapisal/-a toni8 » Ne Jul 23, 2017 19:35

Saso_P... koliko ur vse skupaj je trajala plovba?
Saso_P
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 18, 2016 20:03

OdgovorNapisal/-a Saso_P » Ne Jul 23, 2017 21:27

Kot sem napisal - same vožnje cca 4 ure in pol, z dvema postankoma vred pa še dobro uro zraven. Ob pol dvanajstih sva parkirala na Krku.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Jul 24, 2017 10:10

se je meni zdelo da s tole porabo nista cel dan teglila tm cez :) varno plovbo tudi naprej
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

OdgovorNapisal/-a Splav » Pe Avg 04, 2017 18:41

Se vama je pa zelo mudilo nazaj v Rovinj. Kot praviš, je bila vremenska napoved ugodna. Valovi od nočne nevihte so se v par urah umiril in mogoče bi bilo morje čez dan mirno za plovbo v nasprotni smeri.
Mirno morje in široko obzorje.
Saso_P
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 18, 2016 20:03

OdgovorNapisal/-a Saso_P » To Avg 08, 2017 15:36

Napoved je bila ugodna, vendar je nevihta vse skupaj spremenila.

Čoln je dolg 4 metre, valovi pa so bili zjutraj res visoki. Že prejšnji dan naju je sonce kar dobro opeklo, zaradi česar sva hotela čim bolj zgodaj štartati. Drugi razlog za planiran zgodnji štart je bil izogib dnevnim valovom - torej da bi po čim bolj mirnem morju prišla kar se da možno. Če bi štartala ob 9h, ne bi bil nobeden od teh dveh pogojev izpolnjen.

Druga stvar je bila v tem, da nisva vedela, kakšni bodo valovi čez Vela Vrata. Glede na to, da so bili v Malinski tako visoki valovi si niti ne predstavljam, kako bi bilo tam. Lahko da bi se umirilo, ail pa tudi ne... To bi izvedela šele po dobre pol ure plovbe, ko bi prišla do tja. Če bi se izkazalo, da ni možno od tam naprej, bi bila pa res že kar pozna za vožnjo z avtomobilom. Krški most se namreč popoldne zabaše in so tam kar kolone, kar bi še dodatno podaljšalo vse skupaj...

Skratka razlogov je bilo ogromno. Sva pa hotela biti do večera nazaj v Rovinju, ker je kolega še isti dan šel domov v Slovenijo (kar je pomenilo, da je imel po tem še cca 3 ure vožnje z avtom :))
Bine
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: Če Jan 20, 2011 18:13

Re: Od Istre do Krka z manjšim čolnom

OdgovorNapisal/-a Bine » Pe Sep 15, 2017 16:04

Zanimivo, temo sem odprl predvsem iz razloga, ker je v naslovu pisalo manjši čoln. Pregledal sem tudi vse slike in video in moram reči, da je to za rang, kjer vidim tudi sebe zelo zanimivo. Sam imam čoln dolžine 5m in motor Mercury 60, vse letnik 2011. Že 15 let z ženo in majhnimi otroci dopustujeva v Kustićih na otoku Pagu. To je notranji paški zaliv, kjer je morje več ali manj mirno in je zelo primerno za takšne čolne, pa tudi žena se v tem zalivu počuti varno. Nima pa želje, da bi se spuščala v kakšne take variante, kot si jo ti opisal tukaj. Zato sva s sodelavcem letos načrtovala, da bi šla zjutraj iz Kustičev, mimo Metajne, skozi paška vrata ven iz tega zaliva, nato pa v smeri proti Rabu, natančneje v Lopar, kjer naju je čakal še en sodelavec. Čez da bi šli še na goli otok, nato nazaj v Lopar in proti večeru domov. Vozila bi torej med celino in otokom Pag in Rab, računam da kakšno uro in pol. Tukaj vmes se bojim edino burje ki piha iz Velebita, vendar če bi kazalo slabo itak nebi štartala. Glede na to, da je moja pot le tretjino te, ki si jo opisal, menim da bi šlo, zato je izkušnja v to smer preložena na naslednje leto, saj nam letos zaradi bolezni v Loparju pač ni uspelo. Če pa so kakšne izkušnje na tej poti, pa kar z besedo na dan. Časa je še 10 mesecev :)

Lp Bine
jramsa
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Dec 28, 2008 15:24
Kraj: Celje

Re: Od Istre do Krka z manjšim čolnom

OdgovorNapisal/-a jramsa » Pe Sep 15, 2017 19:35

Pozdravljen.
Tudi mi smo že 10 let v kustićih. Pot do Raba v lepem vremenu je šala mala. Spremljat je treba vremensko in je OK.
V stabilnem vremenu je plovba izven zaliva čisto normalna, in tudi plovba okoli otoka gre.
Mi imamo Elana 435 in tudi 60 km motor, trenutno pa imamo eno in triletnika na krovu ter se držimo samo zaliva.
Sicer pa tudi mene mika takšna pot-mogoče čez kakšni dve leti.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Od Istre do Krka z manjšim čolnom

OdgovorNapisal/-a polanc » So Sep 16, 2017 08:32

No jaz sem pred leti plul z Elan gt435 s in Johnsonom 50 z 10 let starim sinom...joj k čas leti ,ta otrok je sedaj 27 let star in je skiper na 20 m jadrnici,trenutno v Grčiji,..Šla sva iz Kopra mimo Pule na Unije nato Lošinj,čez Osor skoz nato ob trajektu Brestova ..Porozina na celino,pa dalje Medulin,in okol Kamenjaka do Kopra.4je čudoviti ,nepozabni dnevi .Prenočevala sva v čolnu,spala na podrtih zicih..od silnih navigacij sva imela kompas in avtokarto pa erikson telefon,ki se mu tud sanjal ni od vremenskih podatkov..Joj še zdej me ti spomini nardijo meženega.Detaljno sem to že opisal..Pa srečno mladi mornarji,,,ja in vam tastarim tud srečno :)
Bine
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: Če Jan 20, 2011 18:13

Re: Od Istre do Krka z manjšim čolnom

OdgovorNapisal/-a Bine » So Sep 16, 2017 13:50

jramsa napisal/-a:Pozdravljen.
Tudi mi smo že 10 let v kustićih. Pot do Raba v lepem vremenu je šala mala. Spremljat je treba vremensko in je OK.
V stabilnem vremenu je plovba izven zaliva čisto normalna, in tudi plovba okoli otoka gre.
Mi imamo Elana 435 in tudi 60 km motor, trenutno pa imamo eno in triletnika na krovu ter se držimo samo zaliva.
Sicer pa tudi mene mika takšna pot-mogoče čez kakšni dve leti.


Jaz sem šel enkrat z ženo skozi paška vrata in sem poskušal proti Karlobagu in je bil zelo močan tok in tudi valovi kar precejšnji, v zalivu pa čisto OK...od takrat dalje je žena prepričana da je na mestu, kjer prideš ven iz paških vrat vedno tako :shock: Ali si ti potem že šel ven iz zaliva, in kako daleč? Jaz sem še s starim čolnom 435 in Suzuki 40 šel enkrat edino do paškega mosta in je bilo vse OK.

lp

Bine
bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

Re: Od Istre do Krka z manjšim čolnom

OdgovorNapisal/-a bozo » Če Sep 21, 2017 12:05

Paški zaliv... kar nekaj let smo tam čolnarili najprej 4,20 m + 30 KM potem 4,80 + 50 KM. Sama plovba v paškem zalivu nič itak ni nič posebnega, glede paških vrat in plutja proti Rabu; Potrebno je spremljat vreme, aladin vetrovi... vsekakor pod Velebitom v primeru burje nimaš kaj iskati, pa tudi v paškem zalivu je bolje da piješ kakšno pivo na kopnem (paška vrata te kar sama obrnejo v slabšem vremenu ;)) Sicer pa v normalnem vremenu resnično ni nobenih problemov se odpravit na takšno ruto, morda boš dobil malo več vala med Pagom in Rabom vse ostalo je enostavno. Imej pa v mislih da je od Kustičev, pa okrog Raba, do Golega in nazaj več kot 70 NM. Lansko leto smo npr. šli iz Vidaličev proti Stari Baški, do uvale Veli Svetojanj... morje je bilo še preveč lepo, ko smo se vračali je še najbolj vleklo v paškem zalivu (maestral) ampak za 5m in 60 KM ne omembe vredno. Evo letos pa smo se po nekaj letih naveličali Paga in paškega zaliva in se odpravili na Pašman, novim zgodbam naproti, med drugim smo tudi kornate obdelali ;). Pa še zlato pravilo na pot pojdi dovolj zgodaj, in vračaj se bolj pozno da se izogneš močnejšemu maestralu.
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

Re: Od Istre do Krka z manjšim čolnom

OdgovorNapisal/-a Splav » To Sep 26, 2017 13:46

Poznam Paški zaliv (tudi mi dopustujemo v Kustićih) in tudi vzhodno obalo otoka Raba. Dosti je že bilo povedanega, sam bi dodal le to. Vzhodna obala Raba je strma in kamnita. Na njej je le malo možnosti za pristanek. Zato pa imaš nekje na polovici poti med otočkom Mag in zalivom Crnika (Lopar) en lep 100m dolg peščen zaliv, kjer se lahko izkrcaš. Tam sem letos v začetku aprila prespal, ko sem jadral v nasprotni smeri in me je dobila noč.
Mirno morje in široko obzorje.
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re:

OdgovorNapisal/-a Galex » Če Feb 01, 2018 21:13

Saso ...kam si ti vse peljal moj bivši čolniček :D
Izredne pohvale za to potovanje...mogoče bi bilo bolje da bi si vzel kakšen dan več in nabavil še kak plato tazelenga :wink:
Saso_P
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 18, 2016 20:03

Re: Od Istre do Krka z manjšim čolnom

OdgovorNapisal/-a Saso_P » Če Jun 14, 2018 11:36

Hehe... ja, kar lepo mi služi čolniček. Letos sem menjal propeler, ker je imel malo prevelik korak, tako da sedaj še dosti lažje in hitreje zglisira, kot je prej..
Za to velikost omogoča zelo veliko in dejansko me sedaj gumenjaki ne zanimajo več.

Do sredine julija bom vsak vikend (pa tudi nekaj med tednom) pri Rovinju... če se boste v tem času kaj vozili v okolici, me pokliči (ali pa zs na morjeplovcu, če slučajno nimaš telefonske), pa se lahko skupaj vežemo za kakšno pivo :)
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Od Istre do Krka z manjšim čolnom

OdgovorNapisal/-a Galex » Če Jun 14, 2018 13:23

Te držim za Besedo...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov