Silba in njen koncesionar...

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Avg 09, 2017 15:12

šari napisal/-a:VELIKO MORA PLAČAT,DAT DRŽAVI,POTEM PA PRIDE PACIENT,KO BI ZASTONJ TAM SPAL......JAZ GA TUDI STERAM EDINO PRAVILNO.....ŠE PREMAL GA JE!!!!

KAJ JE TEBI??? (Piiiisk)
NIČ NIMAM PROTI, DA KASIRAJO BOJE IN INFRASTRUKTURO KATERO SO SAMI ZGRADILI!
Ne smemo pa dopustiti manipulacij z JAVNIM DOBRIM !!
V kolikor sidramo v radiusu, da ne oviramo uporabe njihove lastnine, SIDRANJA NIKAKOR NE BI SMELI ZARAČUNAVAT. NE GLEDE NA ODDALJENOST !!
To kar se dogaja s koncesijami na Hrvaškem je za VES CIVILIZIRAN SVET PIRATSTVO !!
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Sr Avg 09, 2017 16:17

Da ne odpiram še ene teme, snwl, od kdaj je v uvali Englez koncesija ? Pred tremi tedni tam ni bilo nobene boje.
Jadranje je odklop
MikaSlo
Kapitan
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Maj 21, 2012 10:40

OdgovorNapisal/-a MikaSlo » Sr Avg 09, 2017 18:00

Hm, Silba in Olib me iz več razlogov ne vidita več kaj kmalu. Obnašanje tega "koncesionarja" pa je v vsakem primeru nedopustno. Sramotna je tudi pasivnost policije.
Beneteau Antares 7.80
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Sr Avg 09, 2017 18:51

šari napisal/-a:VELIKO MORA PLAČAT,DAT DRŽAVI,POTEM PA PRIDE PACIENT,KO BI ZASTONJ TAM SPAL......JAZ GA TUDI STERAM EDINO PRAVILNO.....ŠE PREMAL GA JE!!!!

:shock:
Glede na to da 99,9% ne odobrava to vandalsko početje, se je za vprašat, ali je s teboj vse v redu :?:
:oops: :oops: :oops:
CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Sr Avg 09, 2017 21:20

Šari oprosti ampak ocitno spadas tja kamor koncesionar. Kam pa razmišljaj!
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1162
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

OdgovorNapisal/-a igorb » Sr Avg 09, 2017 23:49

1 pajer 1 ne dopušča nasilja dopuščam da lahko vsak napiše kaj misli.
in to spoštujem
2 dejte se umirit kajti z prerekanjem med nami se na Silbi ne bo nič
spremenilo oz so to stvari za policijo.
3 kar se tiče hrvaške države,do svojih državljanov se obnaša še slabše kot do
nas vendar smo mi tam gostje in dvomim da bomo kaj spremenili.
njim je lažje oddat koncesijo nekomu ali nobenemu samo da bodo čez par let
pomoli v lasti nekoga ki je prijatelj od prijatelja kar je po moje večji kriminal
kot koncesionar
4 o kulturi ne bom razpravljal,ker vidim precej plovil z slovensko zastavo kako
priplujejo v pristanišče in kako se kapitani obnašajo do mornarjev oz do
osebja,
5 v slovenščini poznamo dve čudoviti besedi Prosim in Hvala ki odpirata veliko
vrat
lep pozdrav
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Avg 10, 2017 08:22

igorb, se strinjam :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
mVolk
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Pe Jul 31, 2009 00:37
Kraj: Ljubljana - Bunarina

OdgovorNapisal/-a mVolk » So Avg 12, 2017 10:23

Mene pri vsej stvari jezi to, da ti pirati boje postavljajo predvsem v zalivih, ki so bili v redu za sidranje. Naj jih dajo tja, kjer je voda pregloboka ali sidro zaradi sestave tal ne prime. S tem bi dejansko povečali kapacitete.
Hehe...tako kot so to naredili na Prepovedanem otoku ;)
Uporabniški avatar
kekeck
Kontraadmiral
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 26, 2009 18:39

OdgovorNapisal/-a kekeck » So Avg 12, 2017 10:33

To sem tudi letos sam razmišljal, naj dajo boje v zalive, kjer se težko ali pa sploh ne da sidrat.
... potovanj ne štejem po prejadranih miljah ampak po krajih ki jih obiščem in ljudeh ki jih srečam ...
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » So Avg 12, 2017 10:37

mVolk napisal/-a:Mene pri vsej stvari jezi to, da ti pirati boje postavljajo predvsem v zalivih, ki so bili v redu za sidranje. Naj jih dajo tja, kjer je voda pregloboka ali sidro zaradi sestave tal ne prime. S tem bi dejansko povečali kapacitete.
Hehe...tako kot so to naredili na Prepovedanem otoku ;)


:D
Ne razumem tvoje jeze :?:

Vsi zalivi, ki so primerni za sidranje, ti nudijo dokaj relativno varnost, so dovolj veliki, so primerni tudi za koncesionarje.

Zato se poslužuj majhnih zalivčkov, seveda če ne bodo zasedeni.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Avg 12, 2017 11:19

Zdajle sem teden dni jadral od Zadra do Devina in spal izključno na sidru v zalivih, kjer je bila morda še kakšna barka ali dve. Rešitev težav, ki jih opisujete je dobro sidro in pogled na karto ter spremljanje vremena. Kot sem že napisal je bojišč na jadranu nekaj 10 (recimo 50), otokov je 1300, zalivov pa 5x toliko. Torej je izbira vaša.
Seveda pa je to pogosto težko združljivo z željami posadke, ki bi bila rada v bližini mest, po možnosti s pogledom na katedralo ali promenado ali pa bi se na vsak način rada pokazala privezana na mestno rivo in se po pasareli sprehodila mimo nevoščljivih turistov. Ni pa pripravljena sesti v tender in se s sidra odpeljati 200m dalač do obale, ker "bo ritka mokra" in ta najlepša oblekca ne bo prav stala. Popolnoma razumem to plat zgodbe ampak to na nek način stane in če nisi pripravljen odšteti za privez, potem bodo težave, kot jih opisujete.
Ko gremo na družinsko jadranje, imam v žepu denar, namenjen za priveze in marine in v 14 dneh za ta namen zapravim tudi do 500€, pa še enkrat toliko za konobe sem in tja. Na dopustu se imamo fajn!!! Celo leto človek čaka na dopust, pa ni pripravljen nič zapravit, za svojo rit. Tega ne razumem :wink: Navtika pa itak nekaj stane, a ne.

To pa še ne pomeni, da podpiram piratstvo in neprijazne "ugostitelje". Stvar izbire.
Strinjam se tudi, da zalivi s koncesijami ne povečujejo varnosti, ker so prenatrpani in brez standardov. Razumem pa domačine, da naredijo vse, da poberejo denar, ki jim leži pred nogami. Julija in avgusta je dol cela štala. :roll: :lol: :? 8)
Nazadnje spremenil Marchi, dne So Avg 12, 2017 14:01, skupaj popravljeno 1 krat.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » So Avg 12, 2017 12:32

:D
Marchi, v vsem se strinjam s tabo. Na dopust se odpraviš da uživaš. Treba se je izogibat piratom, ki ti pokvarijo užitke. Če pa si prisiljen globlje seči v žep, moraš to vzeti v zakup :wink:
mVolk
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Pe Jul 31, 2009 00:37
Kraj: Ljubljana - Bunarina

OdgovorNapisal/-a mVolk » So Avg 12, 2017 14:50

Vsako leto me preseneti vsaj en nov zaliv, v katerem sem lahko sidral, zdaj pa ne morem več. Letos na Unijah, Solin na srečo ne rabim več. Aja, v Solinah plačaš sidranje, ne boje.
Marchi, štiri tedne dopusta je potem okrog 1k€. Spim prav nič bolje, kot na sidru, ker vedno boja tolče v trup, za ta denar pa dobiš družinsko sezonsko smučarsko karto v Avstriji.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Avg 12, 2017 15:13

Jaz se niti malo na obremenjujem z bojami, najvarneje se pocutim na svojem sidru. Zalivov primernih za neplacljivo sidranje pa je itak ogromno prav posod samo tja je treba it.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Avg 12, 2017 16:08

mVolk napisal/-a:Marchi, štiri tedne dopusta je potem okrog 1k€.

Vsak ve, koliko si lahko privošči in kje bo zapravil denar. Moja meja za priveze je max 500€. Lahko za 14 dni ali pa cel mesec. Odvisno tudi od vremena. Na račun varnosti in ljubezni do mojih dveh članic posadke, pa ne dlakocepim za vsak €. Npr. letos smo zaradi močnega juga konec junija vedrili v marini Vrsar. 4x65€ :roll: Nekdo toliko zapravi na eni večerji, ker si lahko privošči in uživa na dopustu. Zdajle ko sem jadral sam, pa sem v 1 tednu pokuril 20l dizla in kakšen € za malico.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov