MARINA GRADEŽ (GRADO)

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi, kr en

Uporabniški avatar
Lure
Viceadmiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » Ne Mar 19, 2017 08:01

Lep posnetek. Koliko pa je tam globina v kanalu?
AlesDimnik
Praporščak

OdgovorNapisal/-a AlesDimnik » Ne Mar 19, 2017 17:02

Globina v kanalu s posnetka (ki vodi do centra mesta) je okoli 3,5 metra. Na koncu (črka Y) pa med 2 in 3 metre. Večji problem je plutje po kanalu, ki iz Jadranskega morja vodi proti celini (označen z lesenimi koli) - včasih je bila na levi strani tega kanala postavljena zelena boja, ki je nakazovala, da se moraš držati rdečih kolov (to je levih kolov, ko pluješ proti celini v kanal). Sedaj zelene boje ni bilo, a sem se vseeno raje držal rdečih kolov, ker je bila tam globina občutno večja.

Pomaga tudi, da upoštevaš plimo/oseko (predvsem ob polni ali prazni luni, ko je nihanje veliko večje), ker je razlika med plimo in oseko proti severu še večja kot na primer v Kopru.
Klemc
Kapitan fregate

OdgovorNapisal/-a Klemc » So Apr 01, 2017 17:14

Živjo,

bili danes s familijo v Gradežu, po kopnem.

In čisto na koncu kanala v mestu zgledam privezano Jeanneau 53 s Slo registracijo.

Zgleda, da se da tudi tako mrcino notr spravit.

Lp
killer007
Višji vodnik

Re: MARINA GRADEŽ (GRADO)

OdgovorNapisal/-a killer007 » Ne Nov 10, 2019 16:42

skoda da je tema zamrla. Poleti sem si zamislil peljat otroke gledat ptice po lagunskih kanalih -litoranea veneta. Malo zbiram info o rotah, tel.stevilkah dokov.. Sem se navdusil z enim potopisom iz Val nautike, samo ki ga nimam vec in ne vem kje najdet arhiv revije. Za vsako info se zahvaljujem

Kdo je na strani

Po forumu brska: al, arch, janjanjan121212 in 2 gosta