10. ruta Morjeplovec.net

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Mar 28, 2018 23:47

Takole, čas bo da se malce razpišemo o naši ruti, letos jubilejni. Do sedaj je bila tišina na forumu, vendar smo se nekateri že kar veliko pogovorili kaj in kako. Ker je letos jubilejna, 10. po vrsti, bi se spodobilo, da ji povrnemo malce druženja, ki smo ga imeli na prvih petih rutah, potem pa se je predvsem zaradi prevelikega števila udeležencev začelo druženje izgubljati in so se organizirale skupine...

Termin je znan, enako kot vsako leto, vikedn okrog praznika samostojnosti letos torej:
od sobote 23.06. do torka 26.06.2018

Med pogovori z nekaterimi člani smo prišli do zaključka kot že nekaj let prej, da je organizacija neke zabave/večerje praktično nemogoča. Možno je le, če se denar pobere v naprej.

Plan je podoben kot leta poprej, je pa treba narediti spet malo spremembe:

1. dan (sobota):
Če se nam uspe organizirat, planiramo zabavo z roštiljem ali kakšmim loncem.
Opcija A so Unije, zaliv Maračol.
Opcija B Krivica/Balvanida
Na obeh lokacijah bi lahko organizirali piknik in dobili osebje, ki bi poskrbelo za hrano.
Prosim mnenja in če smo sploh za to, da gremo v organizirano... Bojim se malo tega, ker vsakemu nekaj ne paše, ne je tega, ne pije tega, mu je preveč, je premalo, itd...

2. dan (nedelja):
Ena od opcij je Premuda, če je vreme stabilno je tam lahko krasno. Na sidru/zapuščeni boji, zraven je tudi oštarija, celo več kot ena, mirna lokacija in pa malo drugače kot leta prej.
Druga zanimiva opcija bi bila mogoče Silba, tam že dolgo nismo bili, ne vem kako je s koncesijami, ima mogoče kdo informacijo? Lani je bilo brez muringov in tudi zaston v notranjosti, enako tudi leto poprej.
Tretja opcija je mogoče sv. Nikola na Olibu, tudi tam imamo kombinacijo, da se organizira neka hrana, seveda spet to pomeni, da se je treba prej dogovoriti za točno število.

3. dan (ponedeljek):
Ne vem, nimam idej, ponavadi smo bili na Istu že drugi, največkrat pa tretji dan. Meni osebno ni slabo, je pa res, da je vsako leto isto. Kaj pravite? Predlogi?

4. dan (torek):
Vračanje nazaj proti izhodišču posameznika ali pa nadaljevanje poti na dopust pri nekaterih...

Ob vsem skupaj še finančni vidik. Želja nekaterih članov je bila, da se pobere nekaj denarja, da se s tem zagotovi resnost prijave, delno financira majice, točno število oseb na pikniku, itd... To je komplicirano, pobirati denar od večjega števila je skoraj nemogoče, če že, bi to bilo treba preko računa.
Ker sem v kroničnem pomanjkanju časa zaradi službenih obveznosti, prosim za pomoč pri organizaciji. Moramo si malo razdeliti obveznosti, ker jaz vsega ne bom zmogel.
Prosim tudi sponzorje, da se javijo in pa če ima kdo koga, ki bi bil pripravljen malo sofinancirati, da poskusti to urediti. Sponzorjem iskrena hvala že v naprej!

Sedaj pa prijave, kdo gre, kaj mu paše, predlogi za lokacije, itd... :wink:
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Mar 29, 2018 06:06

Tale tema je prijaznejša, kot sam pust, ki naj bi odganjal zimo. Mi je takoj 10 stopinj topleje :D

Ti sam dej komando, mi bomo pa speljal.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a Galex » Če Mar 29, 2018 09:00

Samo za predstavo glede organizacije: koliko udelezencev je bilo lani na 9. Ruti??
Sam sem veckrat organiziral podobna srecanja pa bi dal par predlogov :
-obvezno pobirane denarja vnaprej vsaj delno
- imamo kaksno drustvo preko katerega se lahko spelje?
- lokacija cim bolj dostopna vsem tudi ob neidealnem vremenu (unije mogoce) pa potem naprej ...posebej
pomembno za manjse colne.
- moznost odpovedi do 7 dni pred odhodom DA / NE
- hrana porcijsko ali samopostrezno. Porcijsko je lazje ce je mozno ( mesni,ribji in vege kroznik) druga opcija je žar (cevapi, perutnina, sir in solate).golazi in corbe so takoj delikatna tema..

- kar se tice rute pa ne bom pameten ker nimam izkusenj s temi lokacijami tko da kamor boste dolocili...

Za deljenje obveznosti absolutno.nekdo prevzame majce,drugi dogovor za hrano.nekdo priveze,nekdo pobira prijave...itd
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a admin » Če Mar 29, 2018 11:50

Koliko ljudi je na ruti je vprašljivo, vse skupaj smo imeli od okrog 30 oseb na prvi, pa do 250 oseb nekje na šesti, če se ne motim... Sedaj se je stanje malo umirilo, pričakujem okrog 150 ljudi. Pri organizaciji hrane je velik problem to, da niso vsi za isto in ko začneš komplicirati nekje na napol obljudenem otoku, je nemogoče. Roštilj je zagotovo najbolj simple zadeva, čevapi, vratina, piščanec, bučke in sir. Od tega mislim da bi tudi vegetarijanec kaj našel. Če se dodaja še riba, je še en velik problem...

Vrnitev v gostilno tako kot na prvih petih rutah po mojem mnenju ni možna, čeprav bi to videl najraje. Preveč nas je in toliko nas ne gre v nobeno gostilno...

Če se gre v organizacijo enega večera z druženjem ob hrani in pijači, je absolutno edino možno pobiranje denarja v naprej! To pa vleče problem, ker pobrati denar od 50 ljudi je zelo težko. Poleg tega se posadka mogoče kaj spremeni, gre zraven še kak prijatelj, pa še kdo se bo prijavil 2 dni pred odhodom, nekdo se sploh ne bo prijavil in se bo samo pojavil tam... Kako to reševati mi ni jasno.

V glavnem čakam mnenja in pa ponudbo članov, ki imajo čas in voljo to izpeljat! Sam sem pri tem bolj pesimističen in mislim da bomo morali ostati na samoorganizaciji, ker bo drugače preveč komplikacij, upam pa da vseeno mogoče uspe. :D

Okrog lokacij je okvirno vse znano, bolj detajlne predloge pa čakam.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Mar 29, 2018 15:56

Po moje je bistvo rute druženje in zabava, ne pa neki gurmanski presežki....jes je treba, da nismo lačni, pa da lažje kaj po grlu steče...
Na zadnjem srečanju je bila ideja, da vsak prinese na piknik hrano (čevapi,vratovina, klobasice,...) s sabo in nam le to nekdo speče. Če se hočemo družit, potem je najbolje, da za to nekoga plačamo...če nas bo 150, bo verjetno evro po glavi dovolj (pa tudi pri dveh nebi nihče bankrotiral)....ne zdi se mi fer, da bi kakšnega člana postavili za roštijl, ker od druženja nebi imel drugega kot delo.
Ravno tako pijačo prinesemo s sabo...skoraj vsak ima hladilnik, da bo pijača hladna. Mislim, da je na čolnih dovolj prostora za ohladit pijačo, tudi če kdo na manjših plovilih nima hladilnika,...
Organizator tako poskrbi za dovolj velik roštilj, mize in plastični servis... strošek za to, pa pač poravnamo
...mojih pet centov...
mirno morje
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a Galex » Če Mar 29, 2018 16:55

Se popolnoma strinjam z Romanom...komplicirat glede hrane je brez pomena in je potrebno naredit čim bolj enostavno...ne vem pa koliko so člani foruma zahtevni..če bi želeli bolj na nivoju in dražjo varianto se naroči catering (ki jo na Lošinju imajo) in jim pač plačaš po osebi in ne skrbiš za nič...dan pred odhodom se javi število ljudi in to je to...

Ena varianta je tudi dobit nekoga (ne-morjeplovca) da naloži hrano, roštilj, ohlajeno pijačo, agregat, muziko in vse potrebno v Kombi in pripelje na Lošinj v Balvanido zjutraj.Zvečer se vse zloži nazaj v kombi in gre domov..(če ti dovolijo tam to delat)...pri 150 ljudeh to ni velik strošek...( smo že počeli enkrat podobno na Krku za okroglo obletnico)

Se pa ne strinjam s tem da bo šlo pri 150 ljudeh na način "vsak prinese nekaj"...ker stvari potrebnih za takšno stvar je kar nekaj in masa ljudi je prevelika...

Admin, žal bo potrebna tukaj malo bolj trda roka v smislu, kdor 2 dni pred izvedbo piknika ne ve ali bo prišel ali ne naj bo doma...oz naj ne hodi na piknik. Če se nekdo potrudi izpeljat tako srečanje je od udeležencev najmanj kar lahko naredijo da nakažejo tistih 20 € za nabavo hrane za kar je danes preko i-net banke potrebno manj kot 2 min...

Seveda se lahko zgodi da nekdo prijavi enega in na koncu pridejo še trije z njim...tukaj se pač pričakuje malo fer odnosa da strošek dodatnih oseb poravna ob prihodu na piknik organizatorju...

Mi smo recimo ob zboru avtodomov imeli celo zapestnice, ki smo jih prejeli glede na število oseb v avtodomu...in s to zapestnico in imel hrano in pijačo zastonj...bilo nas je pa tudi okrog 200...

Večji problem vidim v primeru slabšega vremena...potem je verjetno udeležba dogodka precej manjša oz se lahko tudi zadnji dan precej ljudi odpove udeležbo...
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 959
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Če Mar 29, 2018 22:23

Meni sta všeč ideji, da vsak prinese nekaj na kup, plačanec pa peče .
Ali pa,da poberemo denar vnaprej in spet nekoga plačamo, da speče.
Druga opcija je boljša. Če dol nobeden nikogar ne pozna, se dobi tukaj dva mojstra...kombi, plin, žar,hrana in pijača pa gasa.

Plačilo obvezno vnaprej ob rezervaciji. In obvezno zapestnice. Ker so že bile slabe izkušnje, je po mojem to nujno, če naredimo na takšen način.

10eur/glavo x 100 ljudi je 1000eur. Za 300-400 eur bi morali dobiti avto, dva pek mojstra,opremo in pokriti pot, za 700eur pa hrane 100 ljudi ne more pojesti. V tem okvirju bi lahko pokrili tudi pijačo (voda in vino).

Vino bi sigurno kdo tudi doniral, glede na to, da nas ima pol tukaj vinograd.
Nekaj bo tudi še sponzorskih sredstev. Lahko se tudi fond poveča na recimo 12 eur.

Če bi bilo potrebno, sem pripravljen pomagati.

Društva nimamo, bi pa predlagal, da se za ta namen odpre en trr (admin) in se nanj nakaže denar za rezervacijo. Julija zapreš in gotovo.
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Markoz
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: Ne Nov 25, 2012 11:54
Kraj: Hraše Medvode-Bunarina Pula

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a Markoz » Pe Mar 30, 2018 09:44

Mogoče ideja, da se dogovorimo z lastnikom konobe Balvanida, ki ima zunaj pred teraso ogromen roštil, da nam speče enga odojka, pa še sami tam kaj spečemo, pijačo sami prinesemo, oz. jo lahko tudi tam kupiš ima tudi kar nekaj miz na terasi, da se lahko skupaj podružimo, mu damo tistih 200 € in bomo vsi siti in napiti.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Mar 30, 2018 10:32

...pa smo spet v Balvanidi,...kakšna ideja še za Unije?...tam kombi odpade, da bo kdo ohladil za 100 ljudi pijače malo dvomim...
mirno morje
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a Galex » Pe Mar 30, 2018 12:51

Lokacijo bo potrebno izbrat glede na zmožnost organizacije...meni je bolj všeč ideja za Unije ampak je vse skupaj veliko težje izvedljivo...če je opcija v Balvanidi, da se kdo dogovori z lastnikom konobe bi bila zmaga.toliko da nam posodi roštilj in mogoče kakšno mizo...mogoče tudi na Unijah obstaja kaj podobnega, če kdo pozna ???
pijačo in meso se pelje dol, če ima konoba možnost priklopt en hladilnik zraven je odlično, drugače pelješ dol ohlajeno pijačo in je vse rešeno, ker plačevat pijačo in hrano gostincu po komadu bo po mojem mnenju zelo drago..

Izračun za kombi : (benzin, cestnina, trajekt, najem ) = 200 €
Pa dva je treba dobit, ki bosta pripravljena it na brezplačni izlet na Lošinj :) mislim da ne sme bit problem...
vlaroj
Kapitan fregate
Prispevkov: 120
Pridružen: Sr Avg 08, 2012 07:44

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a vlaroj » Pe Mar 30, 2018 13:18

Spoštovani Morjeplovci. Vsi predlogi so dobri, odlični,toda kljub temu vsem ne bomo ugodili, zato tokrat demokracija odpade.Po mojem se imenuje 3 članski pripravljalni odbor, ki je pooblaščen za izvedbo 10 ljubilejne morjeplovske rute
z določenemi pravili, ki so za udeležence obvezni. Vsi ,ki mislite na to temo nabijati se prosim tokrat umirite in zaupajte pripravljalnem odboru. Kdo pa ne more zaupati temu odboru pa se naj ne prijavlja. Moto teh srečan je druženje ,, spoznavanje novih prijateljev,vspostavljanje novih znanstev in širjenje duha obzorja in kuture med Mrjeplovci.

Vsem želim lepe velikonočne praznike, tistim, ki greste na morje pa lepo vreme in dovolj vetra za jadralce.

L.P.Vlado
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Mar 30, 2018 13:25

Se kar strinjam z vsemi, mislim pa, da če bi se denar pobiral v naprej, da vsak, ki je plačal dobi nek kupon ali kaj podobnega kot dokazilo za koliko oseb je plačal.Ker ve se, da je vedno vmes kaj padalcev, zastonkarjev, to pa je lahko tudi 10,20 ljudi.Pri taki masi ljudi je to hitro.Malo reda je pa lahko okrog tega.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a Galex » Pe Mar 30, 2018 16:44

Do sedaj smo vsi podali predloge in ideje, tako kot je admin zelel v prvem postu ..vlado,upam da " tisti ki mislite nabijat se tokrat umirite" sedaj ni letelo na nas,ki smo bili do sedaj edini pripravljeni pomagat :) za organizacijski odbor se strinjam da bo potrebno par ljudi da pelje vse skupaj,kot je ze admin povedal na zacetku...
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Mar 30, 2018 20:32

[quote="Markoz"]Mogoče ideja, da se dogovorimo z lastnikom konobe Balvanida...[/quote]

To pozabte. Noben oštir ne bo gledu 100 veseljakov, ki bodo jedli in pili svojo hrano na njegovem dvorišču. Še posebej ne otoški oštir. V gostilni Balvanida pa smo še posebej osovraženi.
Tako, da v tej smeri razmišljati, je čisto kontraproduktivno.
Maračol bi znel biti dober, a brez pomoči marec-ja, pozabmo tud na to zgodbo.

Predvsem pa imamo tukaj še en velik problem! Vsaka dosedanja ruta je bila precej glasna. Predvsem prva noč. Tokratna, jubiljena, zna biti še jača. Zato brez suporta lokalne skupnosti (seveda mora le-ta najti tu svoj interes-beri zaslužek), bo to težko izvedljivo. Pod lokalno skupnost mislim različne subjekte. To je lahko gostinec, koncesionar, župan, turistična skupnost ali kaj podobnega. V zalivu, kjer je vezanih še 30 drugih bark, ob polnoči kar pričakujte obisk policije, ki je stacionirana v Čikatu. Tudi pred nekaj leti bi jo imeli, če se jaz ne bi zmenil s Čanotom, ki je z njimi dober. Takrat jo je klical lastnik konobe Balvanida, ker nismo prišli k njemu na večerjo. Tudi lani na Iloviku je bil cel kažin, a se je na koncu vse lepo končalo, ko je frikova posadka tako lepo postregla županjo. ):
Pa jaz sem gospe, ki jo po mandraču zbirala podatke o barkah, ki so delale ponoči galamo, zaupal ime tiste barke, ki je delala največjo pizdarijo. Jadrolinija. Lepo si je zapisala v blok in zadovoljna odšla.

Tako nam ostane le kakšna ogromna krčma ali pa samoten zaliv in totalna vukojebina.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: 10. ruta Morjeplovec.net

OdgovorNapisal/-a Galex » Pe Mar 30, 2018 20:45

haha :D no potem imamo tu glavni problem :D se pravi najboljše prijavit prireditev, najet varnostnike in vse skupaj naredit v centru Malega Lošinja :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov