Ilovik

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Ilovik

OdgovorNapisal/-a CAR » Ne Apr 29, 2018 10:40

Na Iloviku so pobrali vse boje v zalivu in muringe na rivi, je prislo do nekega konflikta med koncesionarjem in lučko upravu.Tam kjer so bile boje se lahko sidras ali pa vežeš na blok. Kdaj, če sploh jih bodo vrnili ne ve nihče. Je pa na rivi vseeno potrebno plačati, če se vežeš na bok in sicer 17 kun/m + elektrika in voda še dodatnih 120 kun. Zanimivo je, tudi če ne potrebuješ vode in elektrike vseeno plačaš.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Ilovik

OdgovorNapisal/-a EDO » Ne Apr 29, 2018 16:55

Očitno država ne potrebuje več denar od koncesij sedaj ko ga bo toliko pobrala z boravisno takso :wink:
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Ilovik

OdgovorNapisal/-a admin » To Maj 15, 2018 22:46

Mogoče pa država narediti samo malo reda. Pri teh koncesijah je res preveč "balkana" zraven. Kot prvo jih večina zaračunava boje in sidranje tudi izven meja, ki jih določa koncesija. Kot drugo delajo malo po svoje, vsakemu petemu izdajo račun, ostali gredo skozi za malo ceneje pa brez računa in za nagrado kako hladno pivo.
Moje mnenje je, da bi morala koncesija biti nad celotnim nekim zalivom in pa da bi te koncesionarje morali bolj kontrolirati, da se naredi tukaj red.
Res je, da vsi radi kaj plačamo malo manj, vendar se jaz na koncu vedno počutim bedak, ker je realno on tebe našamaril in ne ti njega!
330i
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne Okt 10, 2010 12:07

Re: Ilovik

OdgovorNapisal/-a 330i » To Maj 22, 2018 22:42

Po mojem pa je to posledica veliko pritozb iz lanskega leta. Tudi jaz sem bil med tistimi, ki so ga "odrli" - placal okrog 30 kn/m.
Cena je bila taksna, da sem po metru imel ceno na 4 decimalke in ni mi bilo jasno kako so jo izracunali.
Ko sem zahteval, da mi pokazejo cenik oz. nacin kako so to ceno izracunali, mi niso znali pojasniti - "tako jim je izbacila masina".
Da je bila mera polna, Hrvatom, ki so bili vezani zraven sploh ni nicesar zaracunal.
Poklical sem tudi kapetanijo v Losinj in tudi tam niso znali pojasniti kaj in kako oz. so se izmikali vsem konkretnim vprasanjem, niso bili dosegljivi... Mi je pa v uteho inkasant povedal, da lahko na glavnem pomolu natocim vode kolikor hocem, operem coln...
Me prav veseli, da so jim "odrezali" in se bodo za zasluzek lahko obrisali pod nosom :)
Ceprav mi je bil Ilovik prej vedno zelo ljub.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti