Izola - Kornati

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jun 25, 2018 11:54

gregor19 napisal/-a:Najlepša hvala fantje. Ste mi full pomagali! Kornate sem ze prekrižal. Bomo lepo počasi potovali in uživali. Prosim vas še za nasvet kje prespati pred prečkanjem kvarnerja? Kvarner bi namreč rad prečkal zjutraj torej bi rad spal kje na kamenjaku in potem zjutraj pičil čez do unij.
Hvala vam vsem za nasvete/pomoč.

Jaz veilokokrat prespim v zalivu valmižeja pred kamenjakom, tudi dve hudi nevihti sem tam doživel, brez nekih težav.
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Po Jun 25, 2018 19:01

alesjo napisal/-a:Jaz veilokokrat prespim v zalivu valmižeja pred kamenjakom, tudi dve hudi nevihti sem tam doživel, brez nekih težav.

Kakšno pa je tam dno in na kakšni globini se sidra?

Med nevihto bi si mislil, da zna biti zoprno, ker je odprto na zahod. Se skriješ v kakšnega od severnih rogljev?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jun 25, 2018 19:45

Tadejko napisal/-a:
alesjo napisal/-a:Jaz veilokokrat prespim v zalivu valmižeja pred kamenjakom, tudi dve hudi nevihti sem tam doživel, brez nekih težav.

Kakšno pa je tam dno in na kakšni globini se sidra?

Med nevihto bi si mislil, da zna biti zoprno, ker je odprto na zahod. Se skriješ v kakšnega od severnih rogljev?

Moraš sidrat v severni rogelj čisto na koncu na globini cca 3m in vzvratno v zaliv, po krmi se vežeš levo in desno na obalo, vala niti ob nevihti ni nič, ko pa obrne na burjo malo pometa, ker pada veter z hriba, ampak nič hujšega.
Dno je mivkasto in sidro odlično drži.
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Po Jun 25, 2018 20:09

alesjo napisal/-a:
Tadejko napisal/-a:
alesjo napisal/-a:Jaz veilokokrat prespim v zalivu valmižeja pred kamenjakom, tudi dve hudi nevihti sem tam doživel, brez nekih težav.

Kakšno pa je tam dno in na kakšni globini se sidra?

Med nevihto bi si mislil, da zna biti zoprno, ker je odprto na zahod. Se skriješ v kakšnega od severnih rogljev?

Moraš sidrat v severni rogelj čisto na koncu na globini cca 3m in vzvratno v zaliv, po krmi se vežeš levo in desno na obalo, vala niti ob nevihti ni nič, ko pa obrne na burjo malo pometa, ker pada veter z hriba, ampak nič hujšega.
Dno je mivkasto in sidro odlično drži.


Hvala. Po navadi se samo peljemo mimo, bo treba enkrat pogledati.
"Čisto na koncu" najbrž misliš na vzhodni severni rogelj?

Meni so priporočali tudi Staro Premanturo, vendar ne najdem takega imena na nobeni karti. Ali kdo ve, bi to lahko bila Uvala Polje?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jun 25, 2018 20:15

Tadejko napisal/-a:
alesjo napisal/-a:
Tadejko napisal/-a:Kakšno pa je tam dno in na kakšni globini se sidra?

Med nevihto bi si mislil, da zna biti zoprno, ker je odprto na zahod. Se skriješ v kakšnega od severnih rogljev?

Moraš sidrat v severni rogelj čisto na koncu na globini cca 3m in vzvratno v zaliv, po krmi se vežeš levo in desno na obalo, vala niti ob nevihti ni nič, ko pa obrne na burjo malo pometa, ker pada veter z hriba, ampak nič hujšega.
Dno je mivkasto in sidro odlično drži.


Hvala. Po navadi se samo peljemo mimo, bo treba enkrat pogledati.
"Čisto na koncu" najbrž misliš na vzhodni severni rogelj?

Meni so priporočali tudi Staro Premanturo, vendar ne najdem takega imena na nobeni karti. Ali kdo ve, bi to lahko bila Uvala Polje?

To bo uvala polje, je pa varneje v valmižeji, čisto na koncu je krak obrnjen točno proti severu.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Jun 25, 2018 21:04

330i napisal/-a:Polari in Vestar sta kampa juzno od Rovinja.
V samem zalivu pri Vestarju (ki je lepo zasciten) so boje. Kako je s sidranjem ne vem, ker tja pridemo samo za kaksno uro cez dan.

Z jadrnico 12m in ugrezom 1.8m nimam tam kaj delat še posebej za nočitev v slabih vremenskih pogojih.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jun 25, 2018 21:09

Jaz sem tam že parkrat sidral je ene 6 m globine...torej V Veštru
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Jun 26, 2018 06:27

Verjetno gledam narobe zemljeviid. Polanc boš pokazal prosim ob priliki?
LP iz Olbija
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a evovii » To Jun 26, 2018 08:20

alesjo napisal/-a:
Tadejko napisal/-a:
alesjo napisal/-a:Moraš sidrat v severni rogelj čisto na koncu na globini cca 3m in vzvratno v zaliv, po krmi se vežeš levo in desno na obalo, vala niti ob nevihti ni nič, ko pa obrne na burjo malo pometa, ker pada veter z hriba, ampak nič hujšega.
Dno je mivkasto in sidro odlično drži.


Hvala. Po navadi se samo peljemo mimo, bo treba enkrat pogledati.
"Čisto na koncu" najbrž misliš na vzhodni severni rogelj?

Meni so priporočali tudi Staro Premanturo, vendar ne najdem takega imena na nobeni karti. Ali kdo ve, bi to lahko bila Uvala Polje?

To bo uvala polje, je pa varneje v valmižeji, čisto na koncu je krak obrnjen točno proti severu.


Jaz pa običajno prespim v Volmah (zaliv Paltana). Je dobro zaprt na vse strani, sidraš na cca 4-5m globine, na dnu pa je mulj. Imaš pa blizu hotelski kompleks, kjer je na voljo trgovina in lahko obnoviš zaloge preden se poženeš čez kvarner. Običajno je poleti tudi živa muzika pred hotelom in se splača it mal pogledat pa spit kakšno pivo.

Kako je z sidranjem v uvali Polje? Ok vidim, da je odprto na zahod kar ni ok ampak drugače če je stabilno vreme?
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jun 26, 2018 08:39

evovii napisal/-a:Kako je z sidranjem v uvali Polje? Ok vidim, da je odprto na zahod kar ni ok ampak drugače če je stabilno vreme?

V u. Polje sidro slabo drži. Na dnu so večji kamni ali pa gladke plošče. Tudi globoko je precej. Za kopanje je ok. Če bi pa bežal tja pred burjo pa ne za daljši čas. Taki so vsi zahodni in jugozahodni zalivi na Kamenjaku.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jun 26, 2018 08:42

Valmižeja je za manjše barke pa še to v primeru slabega vremena, samo za eno, mogoče dve, če se znata zmenit in pametno sidrati, kot opisuje Alesjo.
330i
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne Okt 10, 2010 12:07

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a 330i » To Jun 26, 2018 21:52

330i
Kontraadmiral
Prispevkov: 210
Pridružen: Ne Okt 10, 2010 12:07

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a 330i » To Jun 26, 2018 22:06

Ob lepem vremenu se prenocuje tudi pri otoku Sv. Andrija (Crveni) pred Rovinjem, pri otockih Sestrice, eno mesto za privez je na pomolu v Stari Barbarigi - je pa res, da ta mesta niso nic posebej zascitena pred vetrovi.
Zanimivo mi je, da zelo malo navtikov uporablja del za pulskim valobranom za prenocevanje - res, da ni neka idila, je pa dobro zasciteno pred vsemi vetrovi, na dnu je mulj, sidro drzi:
https://www.google.com/maps/place/Pula+ ... 13.8197009

Volme so definitivno OK, v Solinah pa menda sedaj racunajo tudi sidranje. Mi hodimo tja vcasih na kopanje cez dan in se nikoli nismo nikogar videli, ki bi kasiral...
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 135
Pridružen: Če Nov 01, 2012 09:27

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a j.k. » To Jun 26, 2018 22:21

330i napisal/-a:Volme so definitivno OK, v Solinah pa menda sedaj racunajo tudi sidranje. Mi hodimo tja vcasih na kopanje cez dan in se nikoli nismo nikogar videli, ki bi kasiral...


V uvali Soline smo se v nedeljo 24.6.2018, privezali na bojo. Cel zaliv je posejan z bojami.
Placali smo 11,20 kun/m (10m) Nekaj bark je med bojami tudi sidralo, vendar nobena, mislim, da ni ostala čez noč. V jutru pa inkasant skupaj s policajem od barke do barke. Zraven nas so kazali neke papirje. Sta se zadržala tudi po pet minut na določenih barkah... Nas je samo vprašal če je vse vredu. :?
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a Tadejko » To Jun 26, 2018 22:51

330i napisal/-a:Zanimivo mi je, da zelo malo navtikov uporablja del za pulskim valobranom za prenocevanje - res, da ni neka idila, je pa dobro zasciteno pred vsemi vetrovi, na dnu je mulj, sidro drzi:
https://www.google.com/maps/place/Pula+ ... 13.8197009

@330i: To je lokacija severno od otoka Katarina, drži?

Meni je znanec rekel, da je že sidral v Pulskem zalivu severno od Uljanika. V 888 tam ni označeno sidrišče, na Navionicsovi karti je pa celo označena neka "restricted area". Je tudi kdo drug že sidral severno od Uljanika?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov