Izola - Kornati

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi, kr en

polanc
Admiral
Kraj: sevnica

Re: Izola - Kornati

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jun 26, 2018 22:53

veš de..včer je kasiral tko da so polcaji točn vedeli ker je prenočil zjutri jih je pa drekal če majo boravišno plačano..
Tadejko
Kontraadmiral
Kraj: Ljubljana - Červar

OdgovorNapisal/-a Tadejko » To Jun 26, 2018 22:57

330i napisal/-a:Upam, da bo link deloval:
https://www.google.com/maps/place/Vesta ... 13.6777778

Na karti je lokacija južno od otoka Veštar. Je dejansko bolje sidrati tam, kot v zalivu?

Sprašujem, ker v tistem koncu še nisem bil, v 888 pa je kot sidrišče označen zaliv pred kampom in zraven še opomba, da so tam drage boje... Kakšne so bile tvoje izkušnje?
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jun 26, 2018 23:00

nul koma ništa u eurima za sidranje.
330i
Kapitan

OdgovorNapisal/-a 330i » To Jun 26, 2018 23:14

Seveda je treba sidrati v zalivu, tam so tudi boje. Ne vem pa cene.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jun 28, 2018 18:59

j.k. napisal/-a:V uvali Soline smo se v nedeljo 24.6.2018...v jutru pa inkasant skupaj s policajem od barke do barke...

Čudno, kajti ko sem poklical policijo v zvezi z dogodkom na "tej povezavi", ko sem bil dobesedno napaden s strani "lučke uprave" so policaji izjavili, da to ni v njihovi pristojnosti, sedaj pa jim držijo svečo pri opravljanju piratske dejavnosti. Kasiranje sidranja v tem zalivu je dejansko čista kraja - piratstvo kajti dobro se ve, da ta zaliv služi za varen postanek preko noči na poti iz severa na jug in obratno in ni nobene potrebe dvakrat kasirat eno in isto - plovno dovoljenje !
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jun 28, 2018 19:40

Se bojim da bodo sedaj v Volme navalili sedaj je bil tam mir.
Uporabniški avatar
j.k.
Kapitan fregate

OdgovorNapisal/-a j.k. » Če Jun 28, 2018 20:37

Nikola T. napisal/-a:
j.k. napisal/-a:V uvali Soline smo se v nedeljo 24.6.2018...v jutru pa inkasant skupaj s policajem od barke do barke...

Čudno, kajti ko sem poklical policijo v zvezi z dogodkom na "tej povezavi", ko sem bil dobesedno napaden s strani "lučke uprave" so policaji izjavili, da to ni v njihovi pristojnosti, sedaj pa jim držijo svečo pri opravljanju piratske dejavnosti. Kasiranje sidranja v tem zalivu je dejansko čista kraja - piratstvo kajti dobro se ve, da ta zaliv služi za varen postanek preko noči na poti iz severa na jug in obratno in ni nobene potrebe dvakrat kasirat eno in isto - plovno dovoljenje !

Ok. Meni na hitro je deloval policaj, lahko, da je bil carinik, ali iz kapitanije. Defenitivno eden izmed uradnih oseb. Na čolnu od inkasanta. Inkasant je iz razdalje nekaj metrov od barke ženo vprašal če je vse vredu, in to je to. Uradna oseba (policaj, carinik, ...) je molče sedel na klopi. Zakaj so se pri nekaterih ustavili za dalj časa, in kakšne papirje so kazali... Nevem. So pa papirje (A4) kazali na najmanj dveh barkah (nam najbližjih).
Je pa zaliv poln boj. Boja pri boji... Praktično od vhoda zaliva naprej...
Konec koncev, morje, vendarle, odkrije vsako napako!
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Pe Jun 29, 2018 06:46

Da ne bo kdo mislil, da podpiram zaračunavanje v vsakem zalivu! Sploh ne in daleč stran od tega. A smo samo navtični turisti, ki potujemo iz enega kraja v drug. Če primerjamo nočitve z barko v primerjavi z avtodomom tudi ne moreš parkirati kjer želiš in tam prespati. Pri nas imamo sicer malo a kar nekaj urejenih parkirišč za avtodome in v večini so vsi plačljivi pa vseeno ne dobiš vsega luksuza kot je voda in elektrika. Je pa še vedno veliko takšnih ki ustavijo kjer jim je volja in tam prespijo. Enako bi lahko primerjal tudi mlade, ki gredo z šotorom po svetu. V mestnih parkih po svetu in ljubljanskem Tivoliju še nisem zasledil nobenega šotora v katerem bi kdo prenočil ali da bi o tem vsaj kaj pisali. Edino Gadafi je imel takšen privilegij :P V takem primeru te z vso legitimno pravico sankcionira policaj oz. druga uradna oseba. In zame na vodi ni nič drugače. Je pa kazen občutno večja kot bi prišla nekajdnevna nočitev v za to primernem prostoru.
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
Uporabniški avatar
Lure
Viceadmiral
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » Pe Jun 29, 2018 07:21

Meni so lani zaračunali sidranje v Solinah (8kn/m). Ta list je samo sklep gradske uprave (ali skupščine) o sidrišču in tarifah in mejah sidrišča. Kasirajo pa samo notranji del, ob polotoku Banjole, medtem ko če si pri otoku Veruda ali pri prelivu med otokom in kopnim pa ne.
Jaz se sicer ne strinjam, da je vedno več sidrišč pod koncesijami in bojami (ki jim manj zaupam kot svojemu sidru), sem se pa zavestno odločil, da tako pač je in spremeniti tega ne morem. Zato pač plačam in se ne sekiram in si ne grenim dopusta zaradi tega. Bom pa tudi sam naslednje leto verjetno odrinil proti Grčiji.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Jun 29, 2018 08:27

1. Svojemu sidru zaupam 1000.... x bolj kot kateri koli od teh boj.
2. Kasko zavarovanje mi velja samo na ustreznem privezu oziroma na LASTNEM SIDRU. Njihove boje niso ustrezne za vse barke od 3-24m kajti glede tega nimajo nobenega predpisa, standardov...
3. Škode, ki bi nastala zaradi uporabe boj nimajo zavarovane!!?!?
4. Ne gre za turistični biser ampak zgolj za primeren in varen zaliv pri plovbi iz severa na jug in obratno za kar pa je dajatev že plačana tako v smislu uporabe kot turistične takse!
5. Tovrstno inkasanstvo je najbolj primitivna oblika zaslužkarstva na TUJ RAČUN. Na račun NAŠE varnosti in finančnega rizika v primeru škode.

Ta teden sem bil na severnem delu Sardinije in na Korziki. Sidranje tudi v najlepših zalivih je brezplačno tako kot praktično povsod po svetu. Hrvaška pri tem močno izstopa.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Jun 29, 2018 09:08

Nikola T. napisal/-a:1. Svojemu sidru zaupam 1000.... x bolj kot kateri koli od teh boj.
2. Kasko zavarovanje mi velja samo na ustreznem privezu oziroma na LASTNEM SIDRU. Njihove boje niso ustrezne za vse barke od 3-24m kajti glede tega nimajo nobenega predpisa, standardov...
3. Škode, ki bi nastala zaradi uporabe boj nimajo zavarovane!!?!?
4. Ne gre za turistični biser ampak zgolj za primeren in varen zaliv pri plovbi iz severa na jug in obratno za kar pa je dajatev že plačana tako v smislu uporabe kot turistične takse!
5. Tovrstno inkasanstvo je najbolj primitivna oblika zaslužkarstva na TUJ RAČUN. Na račun NAŠE varnosti in finančnega rizika v primeru škode.

Ta teden sem bil na severnem delu Sardinije in na Korziki. Sidranje tudi v najlepših zalivih je brezplačno tako kot praktično povsod po svetu. Hrvaška pri tem močno izstopa.

Nič novega, hrvaška je edina država na svetu ki si upa zaračunat sidranje :evil: in še marsikaj :roll:
Uporabniški avatar
igorb
Admiral

OdgovorNapisal/-a igorb » Pe Jun 29, 2018 13:36

ljudje,nam kateri smo sosedi se zdi glupo,pomislite na tiste hrvate ki gledajo od znotraj,ni čudno da je zbežala ena cela županija v tujino,ampak ne se sekirat so dobri v nogometu oz kruha in iger.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Jun 29, 2018 14:55

Sidraj tam kjer ni boj. V okolici Pule je še nekaj takih mest. Varno sidrišče je v mestu samem, pod areno, severno od marine. Volme so ok, portič na Kamenjaku je ok, Medulinski zaliv proti Pomerju je ok. Našteta so zelo varna sidrišča. Potem je še nekaj drugih, odvisno od vremenske napovedi.

Soline so v sezoni tako zagužvane, da niso bile nikoli varne, saj so sidra bogato orala v malo močnejšem vetru, ker folk zaradi premalo prostora spusti premalo ketne.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Jun 29, 2018 19:51

Malo kasno pa kljub temu, se pridružujem Polancu glede Kornatov, lahko le rečem--dole kamen gore nebo, o Kornati bog vas jebo--.Kornati so lepi le iz letala in na razglednici, drugače je vse lepše in zanimivejše.Nekajkrat sem jih prevozil in iskal tisto lepoto in je ni, samo kamenje in kamenje pa kaka policija ki čaka prehitre, gostilne pa kot gostilne povsod po Jadranu.Je pa tako, obišči jih, plačaj tistih 600 kurajbarjev za dnevno karto, da dobiš eventuelno samopotrditev o lepoti Kornatov.A jbg. nekomu je pa tudi to všeč. :wink:
mašinfirer
Roman 1
Admiral
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Pe Jun 29, 2018 20:17

....meni so najbolj všeč jeseni, ko ni rengerjov......so pa ribe.....
mirno morje

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gosta