pašman vprašanje

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

jure1
Kapitan
Prispevkov: 203
Pridružen: Če Okt 07, 2010 13:43

pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a jure1 » Po Jun 25, 2018 08:24

Zdravo.
Zanim me koliko časa cca traja plovba od mosta na Pašmanu do otoka Žut, časovno, grem z manjšim gumenjakom z 25 konji.
Bi pa šel ob obali in na najožjem delu pa prečkal morje.
Vsak nasvet je dobordošel.
Hvala.
Uporabniški avatar
torpedo
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Feb 10, 2014 20:55
Kraj: Maribor-Betina-Ždrelac

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a torpedo » Po Jun 25, 2018 13:50

Razdalja cca 8 do 9 nM odvisno kam na Žutu greš in to pomeni okoli 45 min lagodne bolj panoramske vožnje. ......
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jun 25, 2018 21:14

Ne mi zamert, MORAM nal polajat..
Mamo vsi izpite...torej poznamo merila kart, vemo kok nam čoln hitro potuje in pol vemo že vse..a ni tko.Da sploh ne omenjamo najvažnejši podatek ki sliši na ime STANJE MORJA..Mi tle radi pomagamo ,ni nikol težav ,neizkušenim al izkušenim...sam ob takih vprašanjih, se pa poraja kontra vprašanje...al bo pilot plovila z tolk znanja,ko ga tuki vidmo ,dovolj daleč od drugih plovil in kopalcev in...de ne bo katastrofe.Okej morda mislite, da sem prepotenten...vseen mi je...tisti k me poznate veste de ni tko...
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a Tex » To Jun 26, 2018 10:41

Polanc jst sm s tabo, prov mas :lol:
Zdej nej se vprasa kok mu bo ta 25ka kurla :twisted:
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
WSurfer
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Sr Jul 29, 2015 22:51
Kraj: Domžale - Novigrad

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a WSurfer » To Jun 26, 2018 12:04

Sorry, tule bom pa stopil v bran @jure1

Preračunat zna vsak, če ima nekaj izkušenj tudi ve v kakšnem vremenu oz. stanju morja/vetra se odpraviti na pot...
Mogoče je pa postavil vprašanje le zaradi drugega mnenja, priporočila, izkušnje...

Marsikdo si le želi dodatne potrditve svoje ideje in izračuna...


Peace out! 8)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jun 26, 2018 15:32

WSurfer napisal/-a:Sorry, tule bom pa stopil v bran @jure1
Preračunat zna vsak, če ima nekaj izkušenj tudi ve v kakšnem vremenu oz. stanju morja/vetra se odpraviti na pot...
Mogoče je pa postavil vprašanje le zaradi drugega mnenja, priporočila, izkušnje...
Marsikdo si le želi dodatne potrditve svoje ideje in izračuna...
Peace out! 8)


Se strinjam, samo preveri naj tako, da napiše svoje številke. Tako bo dobil uporabne odgovore.
Polanc je nežno zalajal. :lol: Mi je pa vzel besede z jezika.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jun 26, 2018 17:27

Veš kolk vprašanj z pod vprašanji bi jaz pol moral zastavt kok prlomastet 180 mil za dober vikend u zajeb...vremenu..???
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jun 26, 2018 17:30

polanc napisal/-a:Veš kolk vprašanj z pod vprašanji bi jaz pol moral zastavt kok prlomastet 180 mil za dober vikend u zajeb...vremenu..???

Odvisn kolk maš zajebano prikolico. :shock:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jun 26, 2018 18:08

UUUUfest sam je že delno vozna haha
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1162
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a igorb » To Jun 26, 2018 19:01

moj nasvet je sledeči,dobro spremljaj vremensko napoved in stanje morja ker se lahko 45min udobne panoramske vožje hitro spremeni v neznano veliko časa in slabe volje in predvsem mokre in mrzle vožnje in ti lahko popolnoma uniči dopust,ter posadki veselje do takih izletov,zato lepo previdno in ne preblizu obale glej na boje od podvodnih dejavnosti razni podvodni ribiči ipd,sicer pa obilo užitka.
jure1
Kapitan
Prispevkov: 203
Pridružen: Če Okt 07, 2010 13:43

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a jure1 » To Jun 26, 2018 21:11

Zdej nekaj let nisem imel takšnega čolna, da bi lahko kam šol, smo z gumico 3m, pa pet konju vozli okol 200 metrov od obale tko bolj na izi kak km na levo in desno stran od apartmaja do bližnjega bifeja da nismo glih bicikliral k smo na morju.
Kolk leti tale gumenjak pa ne vem , lani v jesen ko sem ga kupil nisem meril. Pa po moje tudi letos ne bom. Bom bolj tubo vlekel, ko so otroc mal zrasli, zato sem ga kupu.
Nas je pa povabil lastnik restavracije na Žut-u, pa bi mogoče šel do tja, če bo mirno morje. No sej zdaj smo se zmenil, da nas pride do mosta iskat in gremo pol skupaj. Se pač ne podajam v neznane vode, ker nimam dovolj izkušenj in tudi ne divjam ob obali med kopalci. Na dopust mam dost časa in plujem počasi, vendar se vedno držim bolj obale, slaba izkušnja z premajhim gliserjem, ko je crknu na odprtem pa not dva mala otroka na smrt prestrašena.
Nismo vsi morjeplovci na dolge proge z več desetletnimi izkušnjami in 5 tonskimi barkami.
Ko zdaj po moji slabi izkušnji gledam kam se eni vozjo brezglavo na odprto z temi majhnimi gliserčki in gumicam(pa par pirčki v riti za boljš korajžo), še bolj pa taki z 3m gumico in 5 konjev kot sem imel jaz me kr zmrazi. SVAKA JIM ČAST.
Taki čolni in manjši gliserji so po mojih prepričanjih in izkušnjah varni do valovčkov 20- 30 cm , pa tja do 500m od obale, če je banja, pol pa boh pomagi. Kolikšni so valovi 500m od obale če malce zapihlja pa vemo vsi a ne, pa kolko se lahko na hitro vreme obrne.
Če nimaš dost konjenice sam mal pomoliš da prideš nazaj.
Pa varno plovbo vsem.
Lp
šari
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:55

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a šari » To Jun 26, 2018 21:16

Jure....boljše d si na plaži z blazino :roll:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jun 26, 2018 22:58

Alesio je z 4,6 m jadrnico šel iz Ribiške vasi do Trogira al tko nekako...tko da ni vse u metrih in tonah.Lani so šli on in 2 s SURFOM iz Ribiške vasi do Dubrovnika.....
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jun 27, 2018 01:59

polanc, lepo si napisal, le Alesea (zdj ima sicer najbrž drugo ime) je malček daljša, kot si napisal: EC 21 je po vpisniku dolga 6,6 m..
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Jun 27, 2018 10:02

Jure1 pa probej enkrat to turco narest sam.Morje v tem delu kot omenjaš je zelo lepo in malokrat valovito, zna bit kak maestral, drugače pa ne vidim neke bojazni.Tudi razdalja ni olala, saj guma s 25 KM kar dobro leti, tja med 12-15 knot, se pravi, da si na Žutu v cca 30 min.Tudi goriva ne rabiš imet cisterno.25KM ti pokuri med 6-8L na uro, ker itak ne voziš na ful, pol veš koliko ga boš pokuril, itak pa še 5L za vsak slučaj na rezervi.Enkrat moraš prebiti led tudi s kakšno malo daljšo turo, da dobiš zaupanje vase in motor.Pri večni vožnji le ob obali se ne boš nikoli nič naučil.Ne moreš vedno misliti in študirati, kaj pa če.Potem raje pusti navtiko.Verjetno si se tudi že s kom pogovarjal s kakšnim čolnom je kdo že kje vse bil.Res je morje moraš spoznavat in spoštovat, pretirana misel glede varnosti je pa po moje odveč.Pomembno je, da imaš dovolj goriva, obezno nekaj pitne vode in pa spremljanje vremena predno se odpraviš na pot.Pa mirno morje in uživajte.
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov