pašman vprašanje

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jun 27, 2018 11:07

Jaz bi k temu dodal še poservisiran motor (se razume samo po sebi, ampak naj bo napisano) in naj bodo morda zdaj prve take poti v družbi še kakega čolna.

Za precej ljudi s foruma je bila za podobne prve izkušnje idealna prilika udeležba na ruti, kjer je klapa z užitkom rešila vse probleme, ki jih je kdo imel.

Če vas bo prišel tisti z Žuta do mosta iskat, boš tako družbo imel - in to tudi najbrž nekoga, na katerega se lahko zaneseš, da ima izkušnje, ki tebi še manjkajo. Če je tako, pojdi in uživaj
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Jun 27, 2018 13:59

Kdaj pa nameravaš plut na Žut :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a bozo » Sr Jun 27, 2018 14:40

Po moje ne bi smelo biti problema... pa malo aladina poglej. Sam sem lansko leto sicer s 50 km in 4,8 m plul po teh koncih, tudi kornate smo dali skozi... Morje med Pašmanom in Dugim oziroma Kornatom je ob stabilnem vremenu dokaj mirno malo maestrala pa itak ne škodi ;) Sicer pa glede na to, da se odpravljaš v gostilno se boš verjetno vračal nazaj pozno popoldne ko maestral "pade". Če pa imaš dovolj zaloge goriva se lahko vračaš nazaj ob vzhodni obali Pašmana... tam imaš kar nekaj lepih plaž za počitek. Torej glej napoved vremena, vetra, dovolj goriva in uživaj!
jure1
Kapitan
Prispevkov: 203
Pridružen: Če Okt 07, 2010 13:43

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a jure1 » Sr Jun 27, 2018 16:17

No hvala za odgovore, sem dobil koristene informacije, ja mal fibra mam pa res.
Bom pa dol med 19.7. pa 29. 7.
Pa kr korjažn prstopte tisk k me boste vidli ,ne grizem.
Moped mam pa servisiran od vrha do tal, pa še kej za rezevo sabo. Zihr je zihr.
hvala in lep pozdrav.
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a Bartol » Po Jul 16, 2018 11:25

Pri prvih takšnih vožnjah je že dobro, da si bolj previden oz. 'presran'. V notranjih vodah, po katerih gre tudi tvoj planiran izlet, vreme ni nek prehud faktor, če se vsaj malo pozanimaš (oz. le pogledaš v nebo, ker si tako ali tako na varnem v nekaj minutah). Zalomi se lahko marsikaj, od hloda v vodi, zloma ojnice, napada delfinov ubijalcev, sitne žene na krovu in padca meteorita.
Mene po skoraj 20 letih domačini še vedno čudno gledajo, ko grem vsako leto redno iz Murtra na Kornate in obratno z mojo 3,4m dolgo gumijasto pošastjo.
Skozi leta pridobiš izkušnje in samozavest, da veš, da v danem trenutku ali dnevu mogoče ni najbolj pametno iti na tako pot in da moraš spremeniti čas odhoda ali pot. Če ti kaj že vnaprej ni všeč, upoštevaš ta občutek in ne tvegaš. Konec koncev gre za izlet, ne reševanje ljudi, za kar bi bil verjetno pripravljen tvegati precej več.
Kakšna bakla, nekaj vode, rezervna kantica bencina (bolj v smislu kontaminiranega bencina v glavni kanti kot porabe) in telefon v neprepustni vrečki so vsekakor dobrodošle malenkosti. Za vse ostalo je tu SeaHelp in Mastercard :mrgreen:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jul 16, 2018 12:47

Marjan Tomki napisal/-a:polanc, lepo si napisal, le Alesea (zdj ima sicer najbrž drugo ime) je malček daljša, kot si napisal: EC 21 je po vpisniku dolga 6,6 m..

Marjan, moja prva jadrnica je bila res 4,60m dolžine in sem tudi cel jadran v glavnem prejadral z njo, yamaho 4 pa sem le redko uporabil, ker je tudi pri par vozlih vetra lepo drsela po vodni gladini.
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jul 18, 2018 21:47

Opravičilo polancu: Mea culpa (==priznavam krivdo in priznavam, da sem spet enkrat izpadel prepotenten butelj :oops: ).

Alesjo, hvala, da si me tako prijazno oštel.

Imaš kaj proti, če tale tvoj prispevek prilepim - če še ni tam še ni kaj podobnega o tej jadrnici - tudi v tvojo temo v podforumu naša plovila? (tam sem moderator in mi forum to pusti)?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Jul 19, 2018 09:14

Marjan Tomki napisal/-a:Opravičilo polancu: Mea culpa (==priznavam krivdo in priznavam, da sem spet enkrat izpadel prepotenten butelj :oops: ).

Alesjo, hvala, da si me tako prijazno oštel.

Imaš kaj proti, če tale tvoj prispevek prilepim - če še ni tam še ni kaj podobnega o tej jadrnici - tudi v tvojo temo v podforumu naša plovila? (tam sem moderator in mi forum to pusti)?

Ok, je pa to jadrnica, 15 foot Jaeger Eastern Seaboard Seabird. Kanadska jezerska jadrnica, le da sem ji jaz dodatno obtežil gredelj, sicer pa ima dve kobilice. l.p. alesjo
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: pašman vprašanje

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Avg 02, 2018 23:47

Bartol napisal/-a:Pri prvih takšnih vožnjah je že dobro, da si bolj previden oz. 'presran'. V notranjih vodah, po katerih gre tudi tvoj planiran izlet, vreme ni nek prehud faktor, če se vsaj malo pozanimaš (oz. le pogledaš v nebo, ker si tako ali tako na varnem v nekaj minutah). Zalomi se lahko marsikaj, od hloda v vodi, zloma ojnice, napada delfinov ubijalcev, sitne žene na krovu in padca meteorita.
Mene po skoraj 20 letih domačini še vedno čudno gledajo, ko grem vsako leto redno iz Murtra na Kornate in obratno z mojo 3,4m dolgo gumijasto pošastjo.
Skozi leta pridobiš izkušnje in samozavest, da veš, da v danem trenutku ali dnevu mogoče ni najbolj pametno iti na tako pot in da moraš spremeniti čas odhoda ali pot. Če ti kaj že vnaprej ni všeč, upoštevaš ta občutek in ne tvegaš. Konec koncev gre za izlet, ne reševanje ljudi, za kar bi bil verjetno pripravljen tvegati precej več.
Kakšna bakla, nekaj vode, rezervna kantica bencina (bolj v smislu kontaminiranega bencina v glavni kanti kot porabe) in telefon v neprepustni vrečki so vsekakor dobrodošle malenkosti. Za vse ostalo je tu SeaHelp in Mastercard :mrgreen:


Kakšen motor pa imaš na tej gumici :?:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov