Ideja za mini križarjenje

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Ideja za mini križarjenje

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Če Jul 19, 2018 11:55

Sem malo pogledal pa vprašam vas "izkušene"
v začetku avgusta planiram dopust. Letos sem se opogumil večji čoln 6m s kabino za dva + par let izkušenj z malo manjšo banjo mi je dalo potrebni začetni zagon ;) + udobje je kompresorskega hladilnika

Izhodišče imam s celine (okolica Novega Vinodolskega) na morju bi bili 3-4 dni toliko ocenjujem da se ga ostali ne bi prenajedli in dobili odpor vmes: V glavi sem usmerjen "bolj južno" sem pa odprt za vse predloge. Krk sem okrog in okrog obdelal že z prejšnjo banjo nekako ne vleče tako ... lahko pa je v kaki kombinaciji odprt sem za vse kombinacije smo pa manj "robinzonski" in bolj "civilizirani" ;) tako da vmes za kak dan moramo v marino napolnit baterije ;)

Vem da je vse odvisno od vremena ampak pač vaše izkušnje predlogi ....

Hvala
Daki

Re: Ideja za mini križarjenje

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Jul 19, 2018 23:51

Iz tam imaš dobra izhodišča. Jaz bi ti predlagal Olib, Silba, Premuda in Ist. Za moje pojme zelo lepo. Za nazaj grede še mogoče Susak in Lošinj, če bo čas in vreme.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Ideja za mini križarjenje

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Jul 20, 2018 15:43

Za moje pojme imaš zelo neugodno izhodiščno lokacijo. Če imaš časa dovolj, tudi to ni problem. Za čas popotovanja moraš počakat na vreme brez burje. To pa je v tistih koncih majčkeno težje. :(
Ko boš obdelal Rab, imaš dobrih 20 milj do Silbe. Ta otoček moraš zacutiti v avgustu. Vežeš se lahko v glavni mandrač zastonj, ker še vedno ni koncesije. Obvezno Silbo prehodite po njenih, v avgustu, izredno živahnih ulicah.
Če boš šel na Ist, se veži v severno uvalo Kosirača. Tam je zastonj in mir. Peš pa imaš 5 minut do vasi. Zjutraj vzami daljnogled in fotoaparat ter se povzpni na vrh Straža od koder je neprecenljiv razgled vse do Kornatov. Do vrha imaš 20 minut, če si v dobri kondiciji, še manj, čeprav je videti precej daleč in visoko.
Olib je po smrti Milivoja izgubil svoj čar. Vseeno pa moraš obiskati vzhodno uvalo (Slatinica) in se okopati v smaragdni vodi in na plažo it malo čofotati s kakšno žogo po mivki.
Na poti nazaj se ustavi na kopanje še na Maunu, otočku ob Pagu. Za zadnjo nočitev, pa ti predlagam Rab.
Upam, da te ob povratku Senjska vrata še počakajo brez gospe Burje na pragu.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
jandrej
Viceadmiral
Prispevkov: 432
Pridružen: Če Jul 28, 2011 15:56

Re: Ideja za mini križarjenje

OdgovorNapisal/-a jandrej » Ne Jul 22, 2018 13:37

Na Rabu lahko nočiš v zalivu Fumija. Ko zapluješ v zaliv imaš na desni strani lep rokav in ponton za privez. Vedno se najde prostor. V sam Rab se lahko za 25 HRK odpelješ z vodnim taksijem. Priveza ni potrebno plačat.
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Ideja za mini križarjenje

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Po Jul 23, 2018 09:49

kr en napisal/-a:Za moje pojme imaš zelo neugodno izhodiščno lokacijo. Če imaš časa dovolj, tudi to ni problem. Za čas popotovanja moraš počakat na vreme brez burje. To pa je v tistih koncih majčkeno težje. :(
Ko boš obdelal Rab, imaš dobrih 20 milj do Silbe. Ta otoček moraš zacutiti v avgustu. Vežeš se lahko v glavni mandrač zastonj, ker še vedno ni koncesije. Obvezno Silbo prehodite po njenih, v avgustu, izredno živahnih ulicah.
Če boš šel na Ist, se veži v severno uvalo Kosirača. Tam je zastonj in mir. Peš pa imaš 5 minut do vasi. Zjutraj vzami daljnogled in fotoaparat ter se povzpni na vrh Straža od koder je neprecenljiv razgled vse do Kornatov. Do vrha imaš 20 minut, če si v dobri kondiciji, še manj, čeprav je videti precej daleč in visoko.
Olib je po smrti Milivoja izgubil svoj čar. Vseeno pa moraš obiskati vzhodno uvalo (Slatinica) in se okopati v smaragdni vodi in na plažo it malo čofotati s kakšno žogo po mivki.
Na poti nazaj se ustavi na kopanje še na Maunu, otočku ob Pagu. Za zadnjo nočitev, pa ti predlagam Rab.
Upam, da te ob povratku Senjska vrata še počakajo brez gospe Burje na pragu.


Ta ideja mi je kar privlačna :)
dopust bo v terminu 30.7 - 5.8 kje običajno gledat bolj dolgoročne vremenske napovedi?
Sam letos uporabljam aplikacijo nIS ki sem si jo naložil so mi jo zreklamirali ob nakupu vinjete mi je kar všeč samo je za 3 dni naprej.
Uporabniški avatar
jandrej
Viceadmiral
Prispevkov: 432
Pridružen: Če Jul 28, 2011 15:56

Re: Ideja za mini križarjenje

OdgovorNapisal/-a jandrej » Po Jul 23, 2018 12:24

jandrej napisal/-a:Na Rabu lahko nočiš v zalivu Fumija. Ko zapluješ v zaliv imaš na desni strani lep rokav in ponton za privez. Vedno se najde prostor. V sam Rab se lahko za 25 HRK odpelješ z vodnim taksijem. Priveza ni potrebno plačat.


Napačno sem napisal. Zapluješ v prvi LEVI rokav.
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Ideja za mini križarjenje

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Ne Avg 05, 2018 09:55

Še kakšna ideja kje bi lahko prespal? Štart iz Šila, 2-3 nočitve. Čoln s kabino, 6.5metra. Žal brez hladilnika tako da je dobrodošlo da je blizu trgovina.

Lp
Mirno morje.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Ideja za mini križarjenje

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Ne Avg 05, 2018 19:32

Dva dni toi zdrži led v hladilni torbi, tretji dan kupiš led na bencinski črpalki ali trgovini....
Zanimiv in varen zaliv za spanje je Bracol na samem jugu Krka kakšno miljo naprej od Baške proti Stari baški.V zalivu je ribarska kučica, ki več ne obratuje. lahko pa se vežeš na njihovih vezih...priporočam. V puntarski dragi se lahko vežeš na pomol v Prnibi (nasproti otočka Košljun), na zahodu Krka imaš zaliv Torkul
Na Rabu se ponavadi sidram v zalivu Čifnata5-6 milj pred mestom Rab, ali v Supetarski dragi med naseljem Dumiči in tremi manjšimi otočki (na desni strani supetarske drage)
Na Cresu in Lošinju so lokacije rute (Krivica Balvanida Punta križa)....žal plačlljive,
mirno morje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov