Iz Medulina na Unije

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

ROW
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Mar 27, 2014 20:39

Iz Medulina na Unije

OdgovorNapisal/-a ROW » Če Avg 09, 2018 13:38

Pozdravljeni.
V naslednjih nekaj dneh grem z druzino iz Medulina na otok Unije. Ne bi zelel pluti sam in ce se mi je kdo pripravljen z barko pridruziti, vljudno vabljen. Zjutraj bi krenli in po laganem izletu se imam namen zvecer vrniti. Al pa ne in prespimo kje na obali... Zelo bom vesel tudi kaksnih napotkov starih mackov :D

Lp in mirno morje
Mirno morje
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

Re: Iz Medulina na Unije

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Če Avg 09, 2018 20:15

Z kakšnim plovilom? Če gledaš napoved vremena ni kvarner noben bavbav. Včeraj sem šel čez kvarner in sem imel dosti boljše morje kot od kamenjaka do Rovinja.
Ljubitelj narave
ROW
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Mar 27, 2014 20:39

Re: Iz Medulina na Unije

OdgovorNapisal/-a ROW » Če Avg 09, 2018 23:09

Grem s fishermanom 5.6 m! Saj strah me ni zarad vremena, ampak ziher je ziher. Sem mnenja, da morje ni cesta.... :!: Zato planiram odhod zjutraj, ko je mirno morje. Nazaj pa isto. Saj to zaj zagotovo ni neka zgodba od puta, pa se vec nas bo, boljse bo... :D
Mirno morje
Uporabniški avatar
bladzo
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: Ne Okt 26, 2008 21:45
Kraj: Lj-Portorož
Kontakt:

Re: Iz Medulina na Unije

OdgovorNapisal/-a bladzo » Pe Avg 10, 2018 10:15

Preko vikenda bo burja (beri valovi iz smeri Reke), tudi zjutraj in zvečer... Raje počakaj, da pade, potem pa sam gas (cca 1 ura).



http://meteo.hr/prognoze.php?section=prognoze_model&param=ala_k&el=web_uv10_SENJ_

Ko je karta za veter bela, pluješ, temno zelena, če nimaš izbire. Ostalemu se raje izogibaj.

Če želiš, da te družina NE gnjavi za nakup večjega plovila v naslednjih sezonah, pluješ v vse ostale barve na aladinu :lol: :lol: :lol:
ROW
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Če Mar 27, 2014 20:39

Re: Iz Medulina na Unije

OdgovorNapisal/-a ROW » Ne Avg 12, 2018 11:31

Bladzo, hvala :)
Mirno morje
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Iz Medulina na Unije

OdgovorNapisal/-a Galex » Če Avg 16, 2018 21:30

Dejansko glej ALADIN karte in preglej kakšno izgleda morje proti Cresu...jaz sem šel letos 6x čez in moram povedati da tale varianta "zjutraj in zvečer" ne drži vedno... se mi je zgodilo da je bilo zjutraj ob 7h grozno, potem okrog 12h se je pa umirilo in smo šli glisirali čez...spet drugič smo šli ob 15h iz Martinščice na Kamenjak- morje mirno. Ko smo pojedli kosilo na Levanu sem pogledal čez in je bilo vse v penah...če nisi prepričan v vreme vzemi raje spalko zraven če nimaš kabine...ni pa kvarner tak bav bav...45 min si čez...predlagam pa da počakaš lepo vreme in greš za dva ali tri dni, ker ko boš tam ne boš hotel tako hitro domov :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov