Neprijetno srečanje s policijo

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Po Nov 05, 2018 12:44

Prijatelj me je povabil, da mu grem pomagat prepeljat jadrnico iz Kamporja, na Rabu, v Trst. Jadrnica ima hrvaško zastavo in je bila na na letnem privezu v Kamporju. Prejšnji teden smo se, štirje morjeplovci, odpravili na pot. Prvi dan nas je krepko namakal dež, vendar smo kljub temu uspešno pripluli do Osorja, kjer smo ob 17:00 prečkali most. Naslednji dan smo zjutraj prečkali kvarner, ki pa je bil kar prijazen do nas. Zvečer okoli osmih, smo prispeli v Umag. Namen smo imeli, da se tam odjavimo, tam prespimo in zjutraj nadaljujemo vožnjo. Vendar je bil vrstni red napačen. Ko smo se odjavili, nam je, sicer prijazen policaj povedal, da moramo takoj po najbližji poti ven iz Hrvatske. Morali bi se odjaviti zjutraj. To smo sprejeli in se odvezali od pomola, ter nadaljevali pot. Sedaj kam ? Do Trsta nam je bilo, zaradi utrujenosti, predaleč. Za Slovenijo ni nihče od nas natančno vedel kakšni so vstopni postopki. Malo sem iskal po internetu, medtem ko smo počasi pluli v Piranski zaliv. Pripluli smo smo pred Bernardin, ko je za nami priplul policijski čoln. Privezali so se na jadrnico. Prve besede so bile: ''Razumete slovensko ?''
''Smo Slovenci'' smo odgovorili. ''Imate 400 evrov ?'', je vprašal. ''Zakaj pa ?'', ''Ker niste šli v Piran''. ''Še iščemo podatke kje se moramo prijaviti''. Nič ni pomagalo. Bitka je bila verjetno že izgubljena, ko so zagledali jadrnico s HR zastavo. Ustavili so nas v prepričanju, da smo Hrvatje in že vnaprej določili kazen. Pobrali so nam dokumente, ter nas poslali v Piran. Pluli so za nami in se tudi oni privezali na pomol. Lastnik jadrnice je moral z njimi v pisarno, kjer je dobil položnico za 400 evrov, če plača takoj, polovička.
OK. Recimo, da smo naredili prekršek, ker nismo v ravni črti pluli od Savudrije do Pirana, čeprav nismo nikjer pristali in tudi nismo spustili sidra. Prepričan sem, da ima tudi slovenska policija nek protokol, kako se mora obnašat v takih primerih. Nisem pravnik, vendar sem prepričan, da bi bil na mestu najprej en majhen ''Dober večer'', potem bi nam mogli povedat, da smo naredili prekršek, ter objasnit vsebino le tega in nas seznaniti s posledicami. Lahko bi nas tudi opozorili na prekršek in nas poslali v Piran na prijavo. Ne verjamem pa, da je v njihovem protokolu prvo vprašanje: ''Imate 400 evrov''.
Zanima me vaše mnenje, morebitne podobne iskušnje.
Jadranje je odklop
s57ra
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jul 26, 2012 01:16

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a s57ra » Po Nov 05, 2018 13:14

Nauk zgodbe je, da se je pametno na dalec izogni Sloveniji in njenim uradnikom. Zal.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Nov 05, 2018 14:22

@MarjanT
Hvala za informacijo, da se ne bo še kdo nasral, ker blagajna je skoz prazna in P čoln je treba natankat.

Glede formalnosti in postopkov pa nimam pametnega nasveta. Mogoče bi bilo res dobro raziskati in argumentirati, kdaj se začne prekršek. Na HR velja, da moraš po najbližji poti po prehodu meje do carinskega pomola. Tolerirajo to, da če pluješ več milj od kopnega (koliko ne vem), da potem lahko zaviješ proti naslednjemu carinskemu pomolu. Nekdo je zapisal, da se moraš v Istri prijaviti pač v eni od izpostav KP Pula.

Naš morjeplovec je plul iz Italije v Dalmacijo in so ga zasledovali na monitorju, ker je imel zaradi varnosti vklopljen AIS oddajnik in ker je vplul v linijo znotraj otokov brez da bi se prijavil na Lastovu (se mi zdi), so naredili cel cirkus in ga odpeljali v Šibenik, itd. itd. Takih budalaštin je veliko in prav nič ne moreš narediti zoper njih.

Pred časi sem se po prehodu meje iz Izole na HR, prijavil šele na dolgem otoku v Sailju, pa je policajka samo malo čudno pogledala in je šlo skozi. Glavno da smo naredili popis posadke. Danes to ni več mogoče.

V Italiji pa še zdaj ne vem, kje naj se prijavim, ko pridem iz HR nazaj v domač pristan.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Nov 05, 2018 14:39

Mene je HR policijski čoln rešil pred skalami, me v burji vlekel in pomagal na privez, čakal pol ure na to da sem bos prinesel dokumente, skratka 3 ure so se z mano ukvarjali sredi burje, nisem imel plačane plovne dozvole, na krovu nisem imel niti enega dokumenta, na koncu sem dobil kazen 250 kun.

Naši bi me verjetno raztrgali in zmetali ostanke psom, čoln bi pa gor na eno visoko štango obesl v opozorilo drugim. Naša družina bi še 4 generacije odplačevala dolg državi.

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Nov 05, 2018 15:55

Hvala za info.Se bom z jadrnico ki ima Hr papirje kr u Hr držal.Sej če bi šli prot Trstu bi pa tja prileteli za vami in tam obračunali z vami..Ja ćoln je pa vedno prazen,jasno ker trošijo našo nafto da po Piranskem zalivu iščejo surfarje ki naj bi jih jugo odnesel iz Savudrije v Piranski zaliv..Ma ne splača se...škoda je edin živcev in vašga denarja.Zdej je lušn pametn bit samo .prijavili bi se nazaj in se v Umagu privezali na bojo.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Nov 05, 2018 18:15

s57ra napisal/-a:Nauk zgodbe je, da se je pametno na daleč izogniti Sloveniji in njenim uradnikom. Žal.

Se popolnoma strinjam kajti ko plujem iz Hrvaške direktno v Ribiško naselje pri Devinu se zgolj privežem in konec kolobocij. Tam že desetletja ne poznajo prijave. In sedaj kako bodo komentirali naši vrli možje postave, če bi nato še isti dan prišel v Slovenijo iz Italije. :lol:

MarjanT napisal/-a:...Ne verjamem pa, da je v njihovem protokolu prvo vprašanje: ''Imate 400 evrov''...

VERJEMI ! V javni upravi to postaja stalnica. Slekli nas bodo do gat.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Nov 05, 2018 19:29

Parkrat šel iz Portoroža na Lošinj nikoli se nisem prijavil v najbližji Hrvaški luki,zmeraj sem se prijavil na Lošinju,ko so me opozorili da bi se moral prijavit v Umagu ,sem zmeraj rekel:bila je bura i nismo mogli uči u Luku,malo smo se nasmejali in je zmeraj šlo brez problemov.
kar se tiče tistega dober večer,mene je ustavila patrulja ker sem šel 67km kjer je omejitev 50,na moj dober dan je gospa blond policajka odgovorila s takim avtomobilom ni problem peljat prehitro,malo mi je zakuhalo in sem ji povedal,da jaz sem zanjo gospod davkoplačevalec in da naj se raje briga za svojo debelo rit,ni bila med najbolj elegantnimi cca 110kg na 160 višine rezultat 400€ za žalitev uradne osebe + 300 za hitrost.
Simionesi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Sr Jul 18, 2018 09:26

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a Simionesi » Po Nov 05, 2018 20:29

Ma ja, zdej so zaradi te arbitraže še bolj pasji, ker se uni zgoraj ne znajo zmeniti, pa navadni državljani najebejo.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Nov 05, 2018 20:43

Nevem kaj bi rekel za te naše stokovnjake :roll: tudi jaz že več let ko plujem iz hr po dopustu grem direkt brez odjav in prijav v ribiško naselje (IT) :)
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Nov 05, 2018 20:49

Marchi napisal/-a:@MarjanT
Hvala za informacijo, da se ne bo še kdo nasral, ker blagajna je skoz prazna in P čoln je treba natankat.

Glede formalnosti in postopkov pa nimam pametnega nasveta. Mogoče bi bilo res dobro raziskati in argumentirati, kdaj se začne prekršek. Na HR velja, da moraš po najbližji poti po prehodu meje do carinskega pomola. Tolerirajo to, da če pluješ več milj od kopnega (koliko ne vem), da potem lahko zaviješ proti naslednjemu carinskemu pomolu. Nekdo je zapisal, da se moraš v Istri prijaviti pač v eni od izpostav KP Pula.

Naš morjeplovec je plul iz Italije v Dalmacijo in so ga zasledovali na monitorju, ker je imel zaradi varnosti vklopljen AIS oddajnik in ker je vplul v linijo znotraj otokov brez da bi se prijavil na Lastovu (se mi zdi), so naredili cel cirkus in ga odpeljali v Šibenik, itd. itd. Takih budalaštin je veliko in prav nič ne moreš narediti zoper njih.

Pred časi sem se po prehodu meje iz Izole na HR, prijavil šele na dolgem otoku v Sailju, pa je policajka samo malo čudno pogledala in je šlo skozi. Glavno da smo naredili popis posadke. Danes to ni več mogoče.

V Italiji pa še zdaj ne vem, kje naj se prijavim, ko pridem iz HR nazaj v domač pristan.

V IT se sploh nimaš kje prijavit, ker niti ne vedo kaj to pomeni, oziroma jih sploh ne zanima :)
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Nov 05, 2018 20:54

Bo treba nabavit podmornico :wink: :wink:
mašinfirer
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Nov 05, 2018 21:23

mašin gan na jambor dat....
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Nov 05, 2018 21:42

iztok Mlakar ima lepo pesem ki opiše situacijo:vsi smo enaki po črki zakona ma eno je človek drugo pej mona!
Uporabniški avatar
Splav
Viceadmiral
Prispevkov: 359
Pridružen: To Jun 10, 2008 09:46

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a Splav » Po Nov 05, 2018 22:05

Mene pri vsej stvari najbolj moti odnos policije. A je to profesionalno, da te prvo vpraša, če imaš 400 evrov?
OK, plačam, če sem bil v prekršku, ampak bi se pa tudi pri tožil nad postopkom policaja. Je pa Italija v tem pogledu različna zato, ker vse ostale jadranske države izvirajo iz policijskih režimov svojih predhodnic.
Mirno morje in široko obzorje.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Neprijetno srečanje s policijo

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Nov 05, 2018 22:51

Ma kakšnih policijskih režimov tle vidl nismo policijskega režima. Policijski režim je bil v zazavesnih državah ne pa pri nas. Problem naših je, da bi radi bili bolj papeški od papeža dole malo južno je pa že malo več človeškega faktorja v igri. Če si pizdun dobiš svoje, če se pa zmeniš kot človek pa navadno prideš skozi s kaznijo ne pa tudi z bankrotom za prihodnjega pol leta.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov