Dubrovnik

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Dubrovnik

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Apr 20, 2009 23:12

Bok
Padla je ideja,da gremo z čolnom Bay.2052,4.3 motor na eno res hitro ruto Izola-Dubrovnik in nazaj.Hvala bogu je žena vesela :twisted: :twisted:
Bi se morda kdo odločil iti zraven(z svojim čolnom).Malo za družbo,bolj zaradi obojestranske varnosti.Termin nekje v začetku julija,stvar pa še ni sto procentna.Prespimo v čolnu in v normalnih mejah forsiramo...
LP Iztok
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Apr 20, 2009 23:20

Hmm, mogoče pa! Če mi časovno uspe, se dobimo na M. Lošinju, ko boste prečkali Kvarner. :wink:
Upam, da bom lahko sledil potovalko 26 KN. :D :D

LP
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Apr 20, 2009 23:25

Ti Admin,ki imaš na komandni ročici v čolnu na razpolago pol večjo kobilarno kot mi,po mojem ne bi smel imeti prevelikih težav.. :lol: Kako se ti zdi pa časovno,saj imaš veliko izkušenj?Predvidljive težave??
LP Iztok
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Apr 20, 2009 23:32

Ja odvisno kolko želite forsirat. Lepo se da to obdelat v enem tednu, kar je pa bolj na kratko, bo pa res predvsem plovba. Se pravi v 3 dneh priti dol in potem v treh nazaj.
Kaj si imel ti v mislih?

Glede težav, pa mogoče najbolj huda izjemno močan maestral v južnem jadranu, vse se začne pri rtu Ploča za Rogoznico. No zadeva se še stopnjuje proti Šolti, Braču, Hvaru, Korčuli, potem pa postane spet bolj ljudsko... No to lahko rešimo tako, da plujemo zjutraj, potem pa spet proti večeru, ko veter spusti. Je pa res, da sem v okolici Šolte, Brača in Hvara opazil, da maestral ponavadi "spusti" hudičevo pozno. Dostikrat poneha šele do 20 ali celo 21 ure!

LP
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Apr 20, 2009 23:38

Ja sedaj bi rad kolikor se da hitro.To turo sem preplul z jadrnico Ombre-8m,sem pa plul počasi in smo porabili 4 tedne..Res lep dopust in tudi veter me ni motil.Sedaj bo pa res bolje brez vetra.Tudi zaradi porabe..Misliš,da bo enih 800l dovolj?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Apr 20, 2009 23:43

U pišuka, to pa nisem razmišljal... No pri meni je poraba liter na miljo, na 2052 bo povsem isto... Če ga boš vozil nekje 26 ali 27, bo tudi pupal malo pod 30. Koliko milj pa je točno iz Izole do Dubrovnika? Neka normalna recimo najhitrejša varianta. Si že računal?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Apr 20, 2009 23:51

Pula-Dubrovnik je 239 milj,se pravi cca 300 iz Izole plusenih 50 za neidealno vožnjo,vrže skupaj7oo.So pa ti izračuni nepreverjeni.Ampak tu nekje smo..
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Apr 21, 2009 11:02

Lani sem delal ruto Poreč - Dubrovnik, seveda z malimi cik-caki od otočka do otočka in sem naredil cel dopust (trenutno pišem na pamet + ali -5%) cca 770 Nm. Moja poraba je cca 40 lit na dva motorja pri 25 vozlih, vendar računaj, da je to le povpreček. Bil sem 14 dni na dopustu in mi je vse prehitro bliskalo. Samo pomislim lahko kako bo tebi v enem tednu. Vsak dan cca 120 Nm z raznimi postanki pa so trije dnevi že šli rakom žvižgat! Potem še en dan da spiješ kavo v Dubrovniku in tri dni zopet nazaj! No ja, " kratko ali sladko!"
Sem že šel Poreč - Korčula 9 UR nabijanja po morju in drugi dan dolivanje goriva in spet Korčula - Budva. Samo to so izredni primeri za sejme in podobno. Tu ni uživanja ampak samo matranje.

LP
.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » To Apr 21, 2009 13:13

Glede na to, da dobro poznam Hvar in okolico lahko povem, da je v poletnih mesecih tam prisoten res močen maestral,kateri je ponavadi delujoč od 13.00 do 19.00. Sami domačini pravijo, če maestrala ni nekaj dni zapored pomeni, da se bo vreme poslabšalo.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
popaj
Kontraadmiral
Prispevkov: 255
Pridružen: Če Mar 19, 2009 21:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a popaj » To Apr 21, 2009 13:42

To je pa skor tko, kot smo včasih s fičkotom po stari cesti šli do Rovinja na kavo :lol:. Pa, če se je še mal zavlekl, pa je trajal tri dni :wink:.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Apr 21, 2009 16:57

Hojla
Novinec,prav imaš-če bomo šli bo to slatko matranje.Ženi sem že pojamral,da je to taka muka,da je bolje,če je doma. :lol:
Car,hvala za informacijo.Glisiranje in veter pa valovi res ne pašejo najbolj.No bomo videli.Če se bo izšlo finančno in časovno,bom poročal kako in kaj.Če bo šel še Admin,bo še boljše in tudi slike bodo profi,sicer pa samo amaterske..
LP Iztok
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Apr 22, 2009 20:03

Zdravo Polanc.
Včeraj si mi v Sevnici omenil to ruto. Danes pa tole preibiram in vse bolj v tej ruti ne vidim smisla. Pa ne, da bi ti hotel pobiti navdušenje. Ampak pretehtaj določena dejstva. Do Dubrovnika in nazaj je cca 40 ur plovbe. To je nekje 5 ur na dan. Na jadrnici pet ur ni veliko, ampak na gliserju! Posebej, če te spremlja maestral in večino poti voziš stoje. Če greš naravnost, sploh ne zaužiješ lepot otokov, katere enostavno ignoriraš. Sam vedno vzamem kakšen dan za rezervo (slabo vreme), tako ti jih ostane bore malo.
Če že hočeš s čolnom v Dubrovnik predlagam, da ga naložite na prikolico, v Dubrovniku splavite in vsaj kolikor toliko počasi nazaj. Nekdo se pač žrtvuje za pot nazaj z avtom.
Razmisli !

lp
__________________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Sr Apr 22, 2009 20:58

Po tablicah Daljinar Jadranskega morja je razdalja Izola - Dubrovnik 285 navtičnih milj.
Nazadnje spremenil Piki, dne Ne Maj 17, 2009 21:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Apr 22, 2009 21:51

Piki prav imaš, vendar nikoli ampak res nikoli ne narediš idealne dolžine, kajti potrebno se je ustavit, natočit gorivo, se kdaj komu izogniti, nekje prespati,... Važno je, da vemo vsaj nek približek.

Za vse tiste ki nimate tablice, pa vam pošiljam povezavo:

www.navtika.com/navtika_2009/navigator/ ... lukami.htm

LP
.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Apr 22, 2009 22:36

Ha ha,saj če vklopiš matematiko je marsikaj brez veze,tako vsekakor tudi ta in vse podobne rute.Jaz sem bolj take čudne narave.Mi je bolj za plovbo, kot za ogled lepot.Se pa vsekakor strinjam s teboj Kr en ,da je to malo tako tako...No bomo videli..
LP Iztok

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti