Grčija 2019

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Grčija 2019

OdgovorNapisal/-a andrejv » Po Mar 18, 2019 12:25

Čas je za novo grško temo...

Kaj je novega v Grčiji letos? Taksa naj bi bila od 2.aprila dalje, a zaenkrat še nihče ne ve, kako jo plačati. Ko bo znano kaj več, napišemo. Angleži na forumih sicer strašijo, da jo bo potrebno plačati takoj, že 2.aprila (problem je, če takrat nisi v Grčiji in bi moral imeti za plačilo agenta, ...) ampak ker imam v sebi tudi nekaj balkanske krvi, se ne sekiram preveč in uporabljam načelo "lako čemo".

Druga novica je, da so v Grčiji vse banke začele dodatno zaračunavati dvig gotovine na bankomatih. In to ne glede na to, če imate tako banko, ki vam dovoljuje brezplačne dvige na bankomatih v evro coni. Grška banka dodatno zaračunava od 2 do 3 evre za dvig. Ravnokar sem se vrnil iz Grčije in najdražja je Pireus bank, 3 evre, ostale pa od 2 do 2.5. Edino bankomat HSCB je bil brez dodatnega stroška.

Ta konec tedna sem bil na barki, ki jo imam na Aegini, toliko da sem jo pobarval in pripravil še nekaj drugih strani na sezono. Vreme v petek ni bilo prav lepo, ves čas je malo deževalo, pihalo in bilo hladno. Je pa potem bilo toliko lepše čez vikend, temperatura okrog 20 stopinj in sončno.


Slika

Čas za barvanje trupa..

Slika

Petkov večer na Aegini. Luka je prazna, nebo je črno.

Slika

Na poti v Pirej

Slika
Slika
Slika

V Pireju
JAdralc
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 22:42
Kraj: Ljubljana

Re: Grčija 2019

OdgovorNapisal/-a JAdralc » Ne Nov 10, 2019 21:07

Korint, Peleoponez in Ioni

V letošnjem poletju smo si zadali obpluti Peloponez in potem si privoščiti še 2 tedna počitniškega jadranja po Ionih. Na poti smo žal precej motorirali saj nam Eol tokrat ni namenil preveč uporabnega vetra. Življenje na Peloponezu razen na NE strani, pod Atenami, je precej umirjeno, ker ni veliko turizma in se z lahkoto zlijemo v življenje domačinov, jemo lokalno hrano in kupujemo sveže sadje in zelenjavo direktno od pridelovalcev. Pri povratku v Ione pa je slika žal postala precej obrnjena kot na Peloponezu, ker je množičnega turizma na morju ter na obali preveč. Obiska Ionskega morja v začetku avgusta se bomo v prihodnje raje izognili, ker se ne želimo »gužvati« v zalivih ter mestih v taki gneči kot je žal nastala v zadnjih letih. Kot statističen podatek in kot kost za vse obiskovalce hrvaškega Jadrana samo še navedem podatek, da smo privez plačali prvič šele 36.dan naše plovbe, račun pa je bil 13,84€ za privez, elektriko in vodo.
Še ena zelo nenavadna situacija se nam, Slovencem dogaja v Grčiji, ko se v večini primerov ob srečanju z navtičnimi rojaki, vsi veselijo in skačejo v zrak od veselja in pozdravov, z veliko razliko kot doma, na cesti, v gorah ali ob plovbi po »domačih« koncih, ko se v zadnjih časih večina raje obrne stran, da se izogne nepotrebnemu pozdravu.

Zapiski:
Pluli smo z družinsko 12m jadrnico, ki je že drugo sezono prezimila v suhi marini Aktio v Prevezi, katero pa smo v začetku oktobra prepeljali v Izolo. Med plovbo nismo imel nobenih tehničnih težav, oskrba z vodo, gorivom in plinom nam ni delala težav, ne predstavljamo pa si življenja na poti brez solarnih celic, katere so nas ves čas oskrbovale z dovolj električne energije.

celotna vsebina je na voljo na:
https://pojalabanda.com/t/grsko-poletje ... poneza/390

povratek iz Grčije do Izole:
https://pojalabanda.com/t/preveza-monfalcone/342

Vsi pa lepo vabljeni v grško skupino: https://www.facebook.com/groups/vGrciji/
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

Re: Grčija 2019

OdgovorNapisal/-a diligence » Sr Dec 25, 2019 18:26

Grčija 2019 izgleda kod,da bi potrebovali vizo za Grčijo.

Midva letos skoraj nič nisva plula.Spmladi sva po kopnem iskala svoj košček Grške zemljice,poleti pa je po pol ure plutja crknil motor.Do konca dopusta ga niso oživeli.Jeseni naju je pa Eol zafrknil.Vse skupaj iz Patrasa do Messolongija in nazaj.Ok ,bo drugo leto boljše.
Nekaj novi navodil za plutje po Grčiji:DEKPA -obvezno se odjavite ,ko izplujete iz Grčije,ali pravočasno podaljšaje,če je barka
ostala.Kazen 500 E
TEPAI -se plača,če je barka v vodi.Sedaj sva plačala za leto2020.Aplikacija za prijavo
dela katastrofalno.Na koncu pa še denarja nočejo.3x so ga poslali nazaj.Morala sva denar poslati računovodji v Volos,da je plačal.

Kaj pa kakšno srečanje Grkov? Pred leti smo si obljubili ,da se še srečamo? :(
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

Re: Grčija 2019

OdgovorNapisal/-a diligence » Sr Dec 25, 2019 18:44

Zoro
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jan 19, 2013 12:26

Re: Grčija 2019

OdgovorNapisal/-a Zoro » Pe Dec 27, 2019 14:03

Živjo,

Ravno se vračam iz Grčije v Izolo po prepluti naši lepi krogli, pa me zanima, ker me ni bilo kar nekaj časa v Jadranu, glede na to da je Grčija v Šengnu, grem pa direktno iz mednarodnih vod v Slovenijo, ali moram kaj prijaviti Luški kapetaniji, ali lahko kar direktno v Izolo pripeljem in dam barko na suho?

Nekako te infomracije nisem našel na naših uradnih straneh:)

Hvala!

Lp,

Borut
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Grčija 2019

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Dec 27, 2019 14:49

V Piranu se prijavi in to je to.
Pravno gledano, mednarodne vode niso v Schengnu in v Sloveniji spet vstopaš v not.
Zoro
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jan 19, 2013 12:26

Re: Grčija 2019

OdgovorNapisal/-a Zoro » Pe Dec 27, 2019 20:19

Marchi,

Hvala za info, torej ni varjante da pridem v Slo brez check-in a, mi je malo čudno, ker sem po mediteranu plul iz države v državo in ni bolo nikjer potrebno delati odjavo/prijavo. Zgleda da smo mi posebni:)

LP,

Borut
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Grčija 2019

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Dec 27, 2019 22:47

Zoro, dobrodošel doma, kakorkoli se že boš privezal na slovenski obali!
Si kje objavil kakšen potopis, da malo pogledamo v teh mrzlih dneh?
Zoro
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jan 19, 2013 12:26

Re: Grčija 2019

OdgovorNapisal/-a Zoro » So Dec 28, 2019 10:42

Marchi,

Hvala, potoval sem tako malo družinsko in umirjeno, nismo se posebej izpostavljali, malo smo napisali tukaj: www.sailingzana.com in pa objavljali na FB tukaj: https://www.facebook.com/Sailingzana/

Gre pa barka v ladjedelnico Izola na suho za cca 4 mesece (malo TLC-ja si pa le zasluži:) potem pa nazaj v vodo, najbrž kaj kmalu proti Grčiji... Čeprav sem videl sedaj (ravno 3 dni nazaj smo naredili check-in na Kreti), da so se tudi Grki opogumili in vzdignili dajatve:) - upam da ne bodo šli po poti hrvaške... (neuradn s mi iz Port Police povedali, da bodo najverjetneje spustili cene, saj se je združenje grških jadralcev pritožilo in jim bodo baje ugodili...) Marina Agios Niklaos, cena marine na noč za 48 čevljev je 15 EUR, kar je še zdaj ok. Danes pa marina Rethymno - cena, 9 EUR na dan - ni slabo.

Uživajte,

Borut
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Grčija 2019

OdgovorNapisal/-a polanc » So Dec 28, 2019 12:46

Dobrodošel v ladjedelnici,bomo kako rekli,Žiga,moj sin ima že barko tam zunaj..
Zoro
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jan 19, 2013 12:26

Re: Grčija 2019

OdgovorNapisal/-a Zoro » Ne Jan 05, 2020 10:56

Živjo,

Hvala:) Ja sem s tvojim sinom že bil pred par meseci na kavi, ga poiščem:) Zaenkrat pa še na kreti, čakamo prav veter za na sever, trenutno nabija severnik s 40-imi vozli, kar ni ravno prijetno na odprtem...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov