Slapovi reke Krke

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

mile
Admiral
Prispevkov: 811
Pridružen: To Jan 13, 2009 21:14
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

Slapovi reke Krke

OdgovorNapisal/-a mile » So Apr 25, 2009 12:16

Poleti, julija imam plan z gliserjem ( odprt-5m) od Biograda do slapov Krke. Zjutraj v eno smer in potem dan do večera prebiti tam, potem nekje na boji (Šibenik) prespat in drugi dan spet zjutraj kontra mimo Kornatov s postankom seveda. Ne vem kakšen je režim, do kje se da pridet in glisirat do slapov. Vsak napotek mi bo prišel prav.

lp
mile
muzičar iz Prlekije
ljubitelj dobre kapljice,kulinarike in morja
"boljše litrca v roki kot gajbica na strehi"
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » So Apr 25, 2009 13:46

Voziš lahko do mosta pri marini Skradin, naprej gredo lahko samo taksi čolni. Glisirati ne smeš že od vhoda v kanal Sv.Ante pri Šibeniku. Omejitev je 5 vozlov.
mile
Admiral
Prispevkov: 811
Pridružen: To Jan 13, 2009 21:14
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mile » So Apr 25, 2009 15:52

je pa na google eartu vidnih kar nekaj čolnov , ki glisirajo-a je kontrola zelo prisotna ali pa gre za neke vrste red, ko se ga eni držijo bolj eni pa manj?

lp
mile

muzičar iz Prlekije

ljubitelj dobre kapljice,kulinarike in morja

"boljše litrca v roki kot gajbica na strehi"
Blaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Maj 10, 2007 19:27

OdgovorNapisal/-a Blaz » So Apr 25, 2009 22:43

mi in vsi ostali ki so bili takrat tam smo tudi glisirali po tistem kanalu, niti se ne spomnem da bi kakšna oznaka to prepovedovala. Je pa res da smo se tam vozili kakih slabih 10 let nazaj.
LP Blaž
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Ne Apr 26, 2009 08:38

V vsakem peljaru boš našel omenjeno prepoved glisiranja. Sicer je pa tako, prepoved je, vsak pa se bo sam odločil ali jo bo upošteval ali ne. Saj veš, tudi na avtocesti lahko desetkrat poženeš do 200, enajstič pa...
mile
Admiral
Prispevkov: 811
Pridružen: To Jan 13, 2009 21:14
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mile » Ne Apr 26, 2009 16:52

no tak si tudi jaz predstavljam, ker sem pred leti-tudi mislim da že 10 let nazaj-videl takšne gliserje, ki so šibali mimo naše turistične barke na kateri smo se gužvali čehi pa par nas naših in so se mi cedile sline po svoji lupinici, zato pa bi rad zdaj to popravil.

lp
mile

muzičar iz Prlekije

ljubitelj dobre kapljice,kulinarike in morja

"boljše litrca v roki kot gajbica na strehi"
Kapitan Lojze
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: To Mar 10, 2009 22:14
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kapitan Lojze » Ne Apr 26, 2009 20:06

Pozdravljeni!
En mojih prvih postov pa vseeno. Mile, jaz sem bil v zadnjih letih večkrat na slapovih Krke, zato morda lahko posredujem kakšen nasvet. Ko pripluješ v Skradin, se izkrcaš in "prestopiš" na turistične ladjice, ki te brezplačno pripeljejo do vznožja slapov Krke. Tam plačaš vstopnico, ki je če se prav spomnim nekje med 60-80 kun za odrasle. Na tvojem mestu bi poskusil priti v Skradin čim bolj zgodaj, saj je pozneje ponavadi velika gneča pri vkrcavanju na vodne taxi-je, saj večina turistov pride tja z avtomobili. Jaz sem bil tam ponavadi okoli 8-9 ure zjutraj. Tako si lahko vse ogledaš do približno 13. ure in se znova z taxi-jem vrneš v Skradin. Takrat ponavadi še ni velike gneče za nazaj. WC-ji ob recepciji, kjer plačaš vstopnino so plačljivi in precej zanemarjeni, tisti na vrhu slapov pa so čisti in brezplačni. Prespal bi na tvojem mestu v Zatonu, če pa si bolj robinzonske narave pa morda na otoku Tijat v zalivu Tijašnica. Pomisli tudi na zalogo goriva! Kolikor vem, črpalk na tem koncu ni! Edino Šibenk in Vodice
l.p.
mile
Admiral
Prispevkov: 811
Pridružen: To Jan 13, 2009 21:14
Kraj: Ljutomer
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mile » Ne Apr 26, 2009 21:36

Kapitan Lojze pozdravljen!

Res eden tvojih prvih postov, pa vseeno zelo koristen in oprijemljiv. Z zalogo goriva ne bo težav-poln tank ima 45 l oz 2x 22 pa kusor in pa "zaplombirana kantica z 5-timi litri-to je namesto raket ali pa klica v sili-ha, ha. Ker bo moj štart v Biogradu, itak mislim na pot čimprej zjutraj, da mi ne bi zapihalo in se potem lep izlet lahko sprevrže v muko. Sem si ogledal na googlu Tijašnico in zgleda simpatično, pa niti ne tako robinzonsko. Edino če se bi zadržali v Šibeniku, potem je Zaton bolj gvišen verjetno, ne? Sicer pa je pogoj, da je napoved za dva dni ugodna, to pa bi v začetku julija mogoče lahko bilo-zato pa so napovedi in multimedijski pripomočki.

lp
mile

muzičar iz Prlekije

ljubitelj dobre kapljice,kulinarike in morja

"boljše litrca v roki kot gajbica na strehi"
pale
Admiral
Prispevkov: 1902
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

OdgovorNapisal/-a pale » Po Apr 27, 2009 13:49

glisiranje na hr je prepovedano povsod kjer si bližje kot 300m od obale
Kapitan Lojze
Višji vodnik
Prispevkov: 20
Pridružen: To Mar 10, 2009 22:14
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kapitan Lojze » Po Apr 27, 2009 20:07

Ja res je Mile, Zaton bo v redu. Luškano mestece, prijanzi ljudje (vsaj po mojih izkušnjah), tudi kaj za pojesti in popiti bo (če te ne bodo razdražili že na slapovih - tam okoli 11. ure zakurijo roštilje in diši za pop...). Pa še tole: ko se boste vzepnjali na slapove, imej s seboj kaj vode za odžejat pa tudi drsi kar precej na kamnitih stopnicah, tako, da je pri spuščanju treba biti kar previden. Pa na kamero ne pozabi! Slapovi so zares lepi. Pa sama plovba do njih tudi. Sploh od Šibenika naprej. Aja, v Šibeniku so še predlani imeli res dobre tortice! :D :D
l.p.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov