Lastovo, Mljet

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Avg 08, 2019 15:51

kr en napisal/-a:
evovii napisal/-a:Dragi moji ... vidim da je Istra zakon :D :D :twisted: :twisted: :twisted:


ISTRA !?
Pa to je naša Jugo Toskana. Kulinarika najboljša, vino tudi, da o olivnem olju ne govorim. Cel let se lahko z biciklom vozmo. Dobr. Otokov je pa res premal. Ampak zato pa gremo vsak let za mesec v Dalmacijo na slabe ribe, sfukan vin, neprijazne kelnarje, drage in bezobrazne koncesionarje, ... In pol spet cenimo našo ISTRO ! :P


:lol: :lol: :lol:
Pa še res je, Istra je zakon!
Ampak Rovinj so nam pa zjebal s ta novo marino.
Letos je hčera zvohala Salsa festival, tako da smo taborili na Lonskem bojišču, ki se mi je zdelo drago ............... dokler nisem prišel v Dalmacijo. :lol: :roll:
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Avg 08, 2019 15:56

Lej! Rovinj in Brioni so dragi, ampak lepi. Komu ne paše, jih enostavno obide. simpl, ko pasulj. Je še drugih mest za vezat kolkr hočeš. Ko pa si zaželiš nekaj ekstra, pa reskiraš tistih 200€ in se privežeš na Brione. In ti ni žal. Vsaj meni do sedaj še nikoli ni bilo.
To se pa res ne more primerjat s tisto ciganarijo dol na jugu.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Avg 08, 2019 21:00

Veš kako rečejo Hrvati, more se počne od Zadra prema jugu, in strinjam se z njimi. V istro sem hodil vec kot 10 let. Vec kot 10 let na Hvar, in vec kot 10 let plujem vsako leto od Raba do Lastova. Morje v Istri in Dalmacije bi rekli Hrvati nebo-zemlja. Kar se tice kulinarike in vina je Istra res dalec spredaj, kar pa se tice kelnarjev so pa po celem jadranu uvozeni iz Slavonije, BiH in zadnje case tudi iz SRB.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a fakinx » Pe Avg 09, 2019 13:47

10 let sem bil v Istri. Dovolj je bilo.
Sedaj sem 1. leto na Murterju. Betina je OK, Murter malo manj, je pa odlično izhodišče tako za “vamo” kot “tamo”. Upam na daljšo sezono in posezonsko umiritev razmer. Jug je prazen (Korčula, Hvar, Lastovo, Mljet), polno je po vsej dolžini Dugega proti celini in do nekje Primoštena, mogoče še Šolte. Definitivno manj kot prejšnja leta, po koncu avgusta pa itak računam, da bom sam po zalivih spal... (gostilne itak vse zaprejo po 15.9.) :|
Istria mi je šla na živce zaradi pomanjkanja varnih sidrišč in smo posledično preveč časa preživeli po marinah (ko se proti zahodu stemni, je kažin blizu...) in velikih razdalj do Dalmacije. Vsak pohod proti jugu mi je odščipnil 4 dni za tranfer dol in nazaj... :(

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov