Lastovo, Mljet

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

CAR
Admiral
Prispevkov: 2268
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a CAR » Ne Jul 07, 2019 13:50

To kar je v casopisih ni uradno, vseeno hvala. Zanima me kje je Nil videl uradni podatek, zanima pa me predvsem zaradi poslovne narave, kajti jaz tega podatka nisem zasledil, sem pa zadolžen za CRO trg Horece za eno vecjih podjetji in bi mi prisel prav v kolikor obstaja.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Jul 07, 2019 17:04

.

Paco napisal/-a:Info:
Po Kornatih harajo rangerji tudi zgodaj dopoldan ...Kot info za okoli 7 m če nimaš karte v predprodaji preko neta ( ne moreš kupiti za tekoči dan , ampak za dan vnaprej) te cepijo za 800 kn.

Paco


Malce razloži prosim.

A toliko je "vstopnica" pri rangerjih, Ali ....kr neki , zopet po hrčkovo?

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Jul 07, 2019 17:36

Sej peljati se smeš zastonj sam prespati ne al kaj ne vem???
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Jul 07, 2019 18:13

Paco napisal/-a:Info:
Po Kornatih harajo rangerji tudi zgodaj dopoldan ...Kot info za okoli 7 m če nimaš karte v predprodaji preko neta ( ne moreš kupiti za tekoči dan , ampak za dan vnaprej) te cepijo za 800 kn.

Paco

To sploh ni res, če si nekje na lastovem zasidran in pridejo rangerji te lepo pozravijo, vprašajo koliko dni nameravaš tam ostat in ti dajo karto katero normalno plačaš po ceniku, tako izkušnjo imam vsaj jaz, da bi kar nekaj globili še nisem doživel.
NIL
Kapitan
Prispevkov: 166
Pridružen: Po Okt 25, 2010 10:21

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a NIL » Ne Jul 07, 2019 19:16

CAR napisal/-a:To kar je v casopisih ni uradno, vseeno hvala. Zanima me kje je Nil videl uradni podatek, zanima pa me predvsem zaradi poslovne narave, kajti jaz tega podatka nisem zasledil, sem pa zadolžen za CRO trg Horece za eno vecjih podjetji in bi mi prisel prav v kolikor obstaja.


CAR, ta podatek sem zasledil pred približno tremi dnevi na njihovem teletextu, ko so navajali ugotovitve statističnega urada. Pri tem so navedli še, za koliko so se podražili apartmaji ( kolikor se spominjam je bila številka med 7 in 10 % ) in še nekatere druge podatke ki se jih nisem zapomnil.
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a kotulc » Ne Jul 07, 2019 19:39

pajer1 napisal/-a:.

Paco napisal/-a:Info:
Po Kornatih harajo rangerji tudi zgodaj dopoldan ...Kot info za okoli 7 m če nimaš karte v predprodaji preko neta ( ne moreš kupiti za tekoči dan , ampak za dan vnaprej) te cepijo za 800 kn.

Paco


Malce razloži prosim.

A toliko je "vstopnica" pri rangerjih, Ali ....kr neki , zopet po hrčkovo?

.


Toliko je vstopnina po urednem ceniku NP Kornati:
600kn do 6,99m, 800kn do 10,99m in tako naprej

Dnevne karte tudi ne veljajo za NP Telaščica, tako da je tam treba posebej plačati vstopnino, tako da je dnevni izlet Telaščica-Kornati že za najmanjše čolne preko 100€, če se kupi na kraju samem.
Zanima pa me, ali se to plača samo če sidraš/prespiš ali tudi če se samo pelješ skozi Kornate?
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a Lure » Po Jul 08, 2019 09:45

Za vožnjo preko ti ne računajo, ne smeš pa položiti sidro ali se ustaviti za kopanje.
Do srede julija je ACI marina Piškera kar ugodna za petek ali soboto, ko ni charteristov. Sem koristil zadnjih nekaj let in tukaj ne kasirajo za NP oz. plačilo marine vključuje karto za NP.
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Po Jul 08, 2019 11:24

Lure napisal/-a:Do srede julija je ACI marina Piškera kar ugodna za petek ali soboto, ko ni charteristov. Sem koristil zadnjih nekaj let in tukaj ne kasirajo za NP oz. plačilo marine vključuje karto za NP.


... ampak, ne gre brez ampak. Piškera je predlani ko si nočil tam izdala karto za NP za naslednji dan, pa si lahko spal na sidru recimo al pa v Vruljah ipd, plačal si pa prejšnji dan marino (malo dražja) in imel karto za naslednji dan. Od lani pa ti ko prideš v Piškero dobiš karto za tisti dan, pol se pejt pa malo po Kornatih igrat in pridi nazaj spat v Piškero ker maš že plačan vez... nekako neuporabno-vsaj zame.
Wellcraft 2600 Martinique
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Po Jul 08, 2019 12:45

CAR napisal/-a:To kar je v casopisih ni uradno, vseeno hvala. Zanima me kje je Nil videl uradni podatek, zanima pa me predvsem zaradi poslovne narave, kajti jaz tega podatka nisem zasledil, sem pa zadolžen za CRO trg Horece za eno vecjih podjetji in bi mi prisel prav v kolikor obstaja.


Novo delavno mesto nove dolžnosti .
Se bo treba , kar potrudit za bolšo prodajo .
Vendar CAR to zna .
Veliko uspeha na novem delavnem mestu ti želim .
FISHING & SAILING IS LIFE
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Jul 08, 2019 17:08

http://np-mljet.hr/posjetite-nas/cjenik/
Cenik NP Mljet. Vztrajno se ga držijo, treba vzhodno od Polače, izven parka.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a Paco » To Jul 09, 2019 07:44

Kot je napisal kotulc, toliko je karta ki ti jo ranger zaračuna , npr, ko si na sidru se kopaš ali pripravljaš kosilo , vendar karte nimaš kupljene v predprodaji ko je 50% ceneje in sicer 400 kn ( nad 6,99m).

Za plovbo skozi karte ne rabiš.

Cenik imate tudi na spletu in cene so uradne.

" aja Alesjo, očitno so rangerji na Lastovu bolj "humani" s pristopom :x , v kornatih je cena kot sem navedel"
pojdi se z bikom bost!
mimodami
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 43
Pridružen: To Avg 20, 2013 09:44

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a mimodami » Sr Jul 31, 2019 12:59

Ajajaj... zdaj so še na Mljetu navalili z bojami... Še par let nazaj jih ni bilo, pa smo se vsi lepo zložili po zalivih. Glede Kornatov pa bodite pozorni. Neko nepisano pravilo, ki ga dopuščajo rangerji je, da se lahko na pomolih gostiln vežeš tudi, če nimaš karte za NP. Sam sem se na Smokvici vezal na bojo, na kateri je bil napis PICCOLO - ime konobe, ker smo se želeli s posadko pred večerjo še malo okopati. Prideta rangerja in vprašata, če imam karto, povem, da sem na boji od gostilne, kamor gremo potem na večerjo. Razlaga rangerjev - boja je od NP, plati puno cijenu! Ker sem imel goste, nisem hotel delati frke, stisnil, zobe, odkartal kune ...
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Avg 06, 2019 17:43

No, pa smo nazaj z Mljeta in Lastova. Izkušnja pa je sledeča:
Na Mljet v Polače smo prispeli precej pozno popoldne in ker seveda (še) nismo imeli karte za park smo se privezali pred gostilno Calypso. Nepisano pravilo je namreč, da te pred gostilnami na mooringih pustijo rangerji pri miru (vsaj taka je bila informacija od lokalcev). Seveda se pričakuje, da boš tam potem tudi nekaj pojedel.
Jedli smo skoraj nič - 2x porcija hobotnice z gradele in 1x brancin ter 1x T-bone. Zraven so prinesli nekaj malega pečene zelenjave, 1L domačega rdečega, po jedači pa 2x po 1 kepico sladoleda - cena 1.500 kun!!! Da te KAP za tako malo futra. Dobro, nismo pa plačali za ta dan karte...
Zvečer nabavimo karto za "brodica do 15m 3 dana" (1.200 kun) v spletni trgovini, ki velja od naslednjega dne in velja tudi za Lastovo. Dobimo mail z računom vendar brez karte. Vso dopoldne sem se trudil po mailu in telefonu z upravljavci spletne trgovine in odgovornimi parka Mljet, da so mi vsaj povedali št. ulaznice, ki bi jo naj povedal rangerju. No, po silnih mukah smo prejeli okrog 12h karto v pdf na mail, tako da smo bili vsaj glede tega brez skrbi.
Nato smo lepo odšli do vhoda v park in poskušali priti mimo gospodične na vhodu. Pokažemo karto na telefonu in... MALO MORGEN!!! Če želimo preko tistih kamnitih vrat, dodatnih 500 kun še za ljudi. Imamo karto za barko, nimamo pa za ljudi. Možemo sidrit ali ne da silazimo na obalu! Ajajaj... KJE TO PIŠE??!???!##!&? Pa nigdje ali tako to ide. Znam, da je skupo ali svi se dere na mene a ja samo tu radim... Nemojte me sad vi... A da zovem rangerje??? PA DAJ, KAJ ME BRIGA!!! Da razčistimo tole...
Na koncu se pomirimo, pošljemo vse skupaj nekam in se prestavimo v Pomeno. Tam precej bark, vendar brez problema najdemo mesto za sidro. Prespimo in se zgodaj zjutraj spravimo na Lastovo. Mljet me, vsaj v delu ki spada pod park, ne vidi več!
Lastovo povsem druga zgodba. Prijazni povsod, brez težav sidraš tudi ob poljih z bojami (razen pred Pasadurjem). Boje vse prazne (pazi, kasirajo park, boje pa še dodatno!!!), na sidriščih pa kar precej bark. Tudi ena mega jahta s pomožnim plovilom s helipadom. Jebat ga, je hudič, če imaš barko brez tega pa bi se vseeno rad igral pomembneža....
Spali v Skriveni in Jurjevi luki. Odšli na večerjo v gostilno Stellaria. Čisto nova, odprto letos julija (zelo blizu bara Kokolo). Zelo, zelo dobro jedli, velikega pagarja, 2 škarpeni in kilskega lignja. Priloga, solate, pašteta in travarica po sistemu kuča časti, 2L plavca, 2L vode, 2 porciji palačink, 1 porcija sadja in 2 porciji sladoleda... Da s stola padeš! 1.200 kun za požrtijo 5 ljudi! Pošteno! Priporočam!

Povzetek: če že greste v parke na Mljet in Lastovo, potem Lastovo definitivno DA, Mljet pa raje pozabite! (pa na Lastovem nas ni v dveh dneh nihče za karto vprašal)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2734
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Avg 08, 2019 09:32

Dragi moji ... vidim da je Istra zakon :D :D :twisted: :twisted: :twisted:
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Avg 08, 2019 15:32

evovii napisal/-a:Dragi moji ... vidim da je Istra zakon :D :D :twisted: :twisted: :twisted:



ISTRA !?
Pa to je naša Jugo Toskana. Kulinarika najboljša, vino tudi, da o olivnem olju ne govorim. Cel let se lahko z biciklom vozmo. Dobr. Otokov je pa res premal. Ampak zato pa gremo vsak let za mesec v Dalmacijo na slabe ribe, sfukan vin, neprijazne kelnarje, drage in bezobrazne koncesionarje, ... In pol spet cenimo našo ISTRO ! :P
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov