Lastovo, Mljet

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Jul 01, 2019 21:30

Po dveh letih sem spet nasel cas za skok do Lastova in Mljeta. Na obeh otokih me je cakalo neprijetno presenecenje
cen vstopa v nacionalni park. Celo Lastovo 200kn do 12m za 24 ur, se vecji sok Mljet, 400kn do 35feet, 600kn nad 35 feet :x
Vcasih so na Lastovu bili se bolj mehki in lastniskim barkam niso komplicirali, razen na Lastovnjacih, Mljet pa je bil 100kn po osebi za 1 teden, pa si lahko sel se na jezero. Letos pa sok.
Ce se Lastovo prezivis, pa Mljet obvezno vsaj do Sobre ali vzhodneje (upam, da tam ni ze kak nov park, bom videl jutri). Ali pa v Pomeni ali Prozuri na vez pred kako gostilno, tam ne kasirajo parka, elektrika, letos tudi voda (novo na Mljetu), pa kg najboljse ribe (tiste z luknjo) 450kn.
Ne vem, kaj razmisljajo Hrvati, najprej turisticna taksa, sedaj oderuske vstopnine v njihove nacionalne parke,..... Sicer ne vem cen, ampak znajo bit Kornati se najcenesi????
Da ne govorim o novih in novih zalivih z bojami. Ce pa ni boj, pa je nacionalni park.
Upam,da bo se nasel kdo, ki jih bo tozil na sodiscu EU.
Turisticno takso placamo po metrih, ne glede ali si sam na barki ali pa 10 ljudi, isto vstope v nacionalne parke.
Res se bo treba preselit v Grcijo :D
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jul 01, 2019 22:41

:) jaz sem lani na lastovem plačal nič in na mljetu tudi nič, tudi letos bom obiskal oba otoka, predlani pa so randžerji na lastovem prišli pobrat nekaj malega za obisk parka in sem jim z veseljem dal, piva pa niso hoteli, ker v službi nesmeju pit alkohola, e, tako su kazali. l.p. alesjo
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jul 02, 2019 16:03

Lagali su
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » To Jul 02, 2019 17:11

alesjo napisal/-a::) jaz sem lani na lastovem plačal nič in na mljetu tudi nič, tudi letos bom obiskal oba otoka, predlani pa so randžerji na lastovem prišli pobrat nekaj malega za obisk parka in sem jim z veseljem dal, piva pa niso hoteli, ker v službi nesmeju pit alkohola, e, tako su kazali. l.p. alesjo

Tud jaz sem imel do sedaj taksne izkusnje. Letos so pa nasilni, mogoce zacetek sezone in morajo cim prej izpolnit kvoto. Pogovarjal sem se tudi z drugimi morjeplovci, vsi so preseneceni in sokirani nad cenami. Imate cenik na spletni strani.
Pa se popravek informacije, voda je samo v Pomeni :( Drugje se ne!
Mljet ja, ampak juzneje od Sobre ali pa na muring pred gostilno in raje kune za dobro ribo, kot park :)
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Jul 02, 2019 20:05

Ja, letos so v ku*cu!!! Sem naredil prejšnji teden premik iz Istre na Murter in lahko povem naslednje:
Uvala Soline Veruda - 5 bark vsega skupaj.
Mali Lošinj - parkiral bočno na glavni rivi pred gostilno brez da bi mi kdo kar koli rekel. Nikjer nikogar. V marini cca 1/3 mest zasedenih, vse ostalo prosto. Plačal popolnoma nič.
Premuda - 3 barke na boji. V mestu niti enega samega turista. Obe gostilni ob vodi z po 1 zasedeno mizo (pa še tam so domačini samo pili).
Molat - 4 muringi prosti in kompleten pomol za bočni vez. V sosednjem zalivu malo severneje 3 barke na sidru.
Mala Rava - nigdje nikoga. Niti ena boja zasedena.
Sali - lahko bi se bočno vezal pred Maritimo. Bile 3 barke. Nasproti povsem prazno!!! Banda Mulić še kasirala ni, so pa hoteli, da se vežem s krmo.
Uvala Soline Pašman - približno polovica boj zasedenih v vzhodnem roglu in prav toliko (ali pa še kaj manj) v zahodnem. Obe gostilni v V roglu s polovico zasedenih miz.
Telašica - nigdje nikoga. Nekaj bark je jadralo in ena velika jahta na sidru. Rangerjev ni bilo na spregled.
Kornati - sem samo jadral čez njih ampak nobenega prometa. Nekaj turističnih ladjic s po 10-15 ljudmi na krovu. Niso niti za nafto zaslužili. Je pa bilo pred gostilnami nekaj bark.
Vrgada - polovica boj zasedenih
Celina - nekaj več prometa ampak v glavnem v marine, ker je bila napoved burje.
V soboto in nedeljo sem bil v Betini. Malo sem se sprehodil na okrog in je v marini Betina ostalo približno polovica čarter bark nezasedenih, v Hramini pa še nekaj več.
Ne vem no, kakor izgleda so turisti krenuli, samo nisu još stigli.... :twisted:
Sicer pa samo Slovaki, Čehi, Slovenci in samo tu in tam kak Nemec, Italijan in Avstrijec. Ja, pa točno 3 barke sem videl z Rusi na krovu...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5109
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Jul 02, 2019 20:40

Mislim, da je res napočil čas, ko enostavno tako ne gre več.
Letno turistično takso do 12m so nam v 2018 povečali iz 150,70€ na 794,60€ oziroma neverjetnih 427% :evil: !!!!??#$%?-- kot pesek v oči so jo koncem 2018 nekaj malega znižali a ta še vedno ostaja NEVERJETNIH 405€, kar pomeni, da so
od 2017 do danes takso podražili za skoraj 3x !!!!!

Letos prvič ne grem dopustovat za dober mesec v kosu. Odločil sem se samo za dober teden na barki in nato izlete z avtom in motorjem po Italiji, Franciji, Avstriji in Švici. Mislim, da se bomo imeli prav luštno.
Opažam, da se jih je veliko ohladilo od navtične vneme in dopustovanja na hrvaškem, kar pa se končno kaže že tudi v obliki zelo slabe zasedenosti vseh kapacitet tako navtičnih kot hotelskih.
dejmimer
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a dejmimer » To Jul 02, 2019 22:47

Jap, tudi cene kampiranja (predvsem pavšali) gredo v nebo... Iz "budget" počitnic na glamping razvajanje v 2 letih. Groza :shock:
Po drugi strani pa močno dvomim, da bo letos tolikšen upad turizma pr sosedih. Že pretekli vikend je bilo precej prometno na vzhodni obali istre.
Bomo videli kako bo čez kak teden ali dva :o
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a fakinx » Sr Jul 03, 2019 06:51

Ja, Istra je svoj svet, predvsem zaradi geografije. Južneje je povsem drugače. Struktura gostov je že nekaj časa v prid vzhodnoevropskim gostom in seveda, še vedno polovica Slovencev dopustuje na HR. Nas je pa relativno malo, zato nas v absolutnem številu prekašajo vzhodnjaki.
Močno dvomim, da bodo imeli tako dobro sezono kot v preteklih letih, vsaj po trenutnem stanju in glede na zelo slabo predsezono. Ohladila se jim je navtika - to je očitno že zadnji 2 leti, gledal pa sem tudi primerjavo HR-TR-GR. So hrčki najdražji zato, ker je na obe drugi destinaciji vključen še letalski prevoz in all-inclusive v približno isti ceni paketa. Ni težko uganiti, kam nato gredo gosti, ki so pripravljeni zapraviti recimo jurja na osebo za dopust.
Ostajajo jim tako tisti, ki niso pripravljeni toliko trošiti in iščejo cenene namestitve in tisti, ki imajo lastnino pri njih in teh ni malo.
Sem pa gledal cene NP in PP. Splača se kupit več dnevne vstopnice v predprodaji. V nekaterih primerih so tudi 50% cenejše od nakupa na licu mesta.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Sr Jul 03, 2019 09:35

Nikola T. napisal/-a:...
Letos prvič ne grem dopustovat za dober mesec v kosu. Odločil sem se samo za dober teden na barki in nato izlete z avtom in motorjem po Italiji, Franciji, Avstriji in Švici. Mislim, da se bomo imeli prav luštno.
Opažam, da se jih je veliko ohladilo od navtične vneme in dopustovanja na hrvaškem, kar pa se končno kaže že tudi v obliki zelo slabe zasedenosti vseh kapacitet tako navtičnih kot hotelskih.


Enako pri nas. NIhče od uporabnikov barke ne gre letos na Cro. Mogoče sicer za par dni, na znano bližnjo lokacijo do kolegov... in to je to.
Naj se j****** z njihovim odiranjem mornarjev, ki poskušajo samo pluti in v miru prespati.
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Sr Jul 03, 2019 16:50

V Prozuri nametali boje, ne mores vec sidrat. Hocejo 300kn za bojo ne glede na dolzino, 200kn za 4 ure!!!!!
Sem pobegnil v Okuklje, za muring dobis vsaj vecerjo :(
Zubonja
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne Nov 12, 2017 14:08

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a Zubonja » Sr Jul 03, 2019 18:04

Že lansko leto sem opazil občutno manj turistov kot prejšnja leta. Hrčki v medijih pa kljub temu radi napihujejo številke. Folk že ni neumen, da bo drago plačeval za slabe storitve.
NIL
Kapitan
Prispevkov: 166
Pridružen: Po Okt 25, 2010 10:21

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a NIL » So Jul 06, 2019 20:10

Danes so Hrvati uradno objavili, da je pri njih letos 20% manj turistov.... upad navtičnega turizma pa je celo večji. Upam, da jih bo to izučilo saj nismo ovce, ki jih lahko strižeš v nedogled. Vsako leto se izogibam zalivom z bojami in tudi letos je tako. Zdi se mi neumno, da bolj zaupam kosu betona na dnu kot lastnemu sidru in verigi. Enako velja tudi za druge stvari; če storitev ali izdelek ni na nivoju cene, se enostavno obrnem in grem drugam.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a CAR » So Jul 06, 2019 22:31

Kje pa je bilo objavljeno?
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a Leut » So Jul 06, 2019 23:00

Edino tu nekaj piše, niso pa to nobeni uradni podatki:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... i/9084077/
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1680
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Lastovo, Mljet

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Jul 07, 2019 11:00

Info:
Po Kornatih harajo rangerji tudi zgodaj dopoldan ...Kot info za okoli 7 m če nimaš karte v predprodaji preko neta ( ne moreš kupiti za tekoči dan , ampak za dan vnaprej) te cepijo za 800 kn.

Paco
pojdi se z bikom bost!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov