TRANSFER BARKE - oglas na spletni strani Velisti a Facebook

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi, kr en

NIL
Kapitan bojne ladje

TRANSFER BARKE - oglas na spletni strani Velisti a Facebook

OdgovorNapisal/-a NIL » Če Mar 05, 2020 21:19

Mogoče bo koga zanimalo..
Na spletni strani Velisti a Facebook ( oseba Gianni Mascia ) sem zasledil naslednje sporočilo ( prevod je kar je :D ) :
Dobro jutro vsem, iščem ekipo, ki želi skupaj deliti to izkušnjo v Atlantiku za prevoz nove lagune 40 p, odhod 11 marca iz Les Sable D ' Olonne in prispeti v Split (Hrvaška) , štartali bomo iz Biskajskega zaliva in nato obale Portugalske, predali znamenite Herculesove stebre do Gibraltarja in pluli bomo po Sredozemlju. Zahtevane zahteve: minimalno navtične izkušnje, ki ne trpi za morsko boleznijo, sodelovanje in veliko želje po jadranju. Odhod je zelo blizu samo če vas res zanima kontaktirajte me na zs..... Ne iščem strokovnjakov ampak ljubitelje morja, ki si želijo pluti....Udeležba je popolnoma brezplačna, z izjemo potovanja do Les Sables D ' Olonne.

No, če koga zanima, lahko pogleda na tej spletni strani in oglas je še vedno tam...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

Re: TRANSFER BARKE - oglas na spletni strani Velisti a Facebook

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Mar 07, 2020 06:56

Škoda, da nisi dal povezave na prispevek, ki ga imaš v mislih.

Če zdaj rečem google, naj kaj najde, na prvih straneh zadetkov najde seznam FB profilov za Gianni Mascia, med katerimi na hitro ne vidim pravega; za les Sables d'Olonne dobim nekaj strani zadetkov o Vendee Globe - in podobno. Če bi ti navedel tudi izvirno (ne-prevedeno)besedilo, bi verjetno google našel, če pa prevajam nazaj pa vsaj meni doslej ne.

Ker sem trenutno samo radoveden (namen sem imel v temo dati povezavo na prispevek, ki si ga imel v mislih), za zdaj odneham.
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » So Mar 07, 2020 08:12

Marjan Tomki napisal/-a:Škoda, da nisi dal povezave na prispevek, ki ga imaš v mislih.

Če zdaj rečem google, naj kaj najde, na prvih straneh zadetkov najde seznam FB profilov za Gianni Mascia, med katerimi na hitro ne vidim pravega; za les Sables d'Olonne dobim nekaj strani zadetkov o Vendee Globe - in podobno. Če bi ti navedel tudi izvirno (ne-prevedeno)besedilo, bi verjetno google našel, če pa prevajam nazaj pa vsaj meni doslej ne.

Ker sem trenutno samo radoveden (namen sem imel v temo dati povezavo na prispevek, ki si ga imel v mislih), za zdaj odneham.

e moj Tomki, neja gre fse z gugelom
:lol: :lol:

https://www.facebook.com/groups/ViF.Vel ... SEARCH_BOX
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Mar 07, 2020 08:36

Računalniška oziroma informacijska pismenost je postala ključna za življenje in delo v sodobni družbi.

Ob neznanju lepljenja slik in linkov na forum opažam, da vas je zelo veliko za ta čas praktično nepismenih.
Zelo zanimivo bi bilo videti statistiko pridobljene izobrazbe in zaposlitve tistih, ki lahko s takim v nebo vpijočim neznanjem v tej družbi funkcionirate.

citat:
Tehnologije, programi, storitve, možnosti se spreminjajo, izboljšujejo, kar pomeni, da računalniška pismenost ni podobna klasični pismenosti, ki se je enkrat naučimo, nato pa vse življenje veljamo za pismenega. V bistvu je pri računalniški pismenosti pomembna le ena sposobnost - sposobnost sprotnega izobraževanja in pridobivanja novih znanj.
NIL
Kapitan bojne ladje

OdgovorNapisal/-a NIL » So Mar 07, 2020 08:47

Hja, čisto sem pozabil na povezavo, je pa to naredil namesto mene Mare C ( hvala :D ).
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Mar 07, 2020 09:14

MareC napisal/-a:...

Hvala za trud. Kliknil na tvojo povezavo in meni najde tole
Ničesar nismo našli na naslednjo temo: Gianni Mascia
Iščeš osebe ali objave? Poskusi z vnosom imena, lokacije ali spremenjenimi iskalnimi besedami.

Morda iskanje deluje drugače, če si prijavljen na socialna omrežja (jaz nisem).

Še vedno torej velja...
Marjan Tomki napisal/-a:Škoda, da nisi dal povezave na prispevek, ki ga imaš v mislih.
...
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » So Mar 07, 2020 09:24

Marjan Tomki napisal/-a:
MareC napisal/-a:...

Hvala za trud. Kliknil na tvojo povezavo in meni najde tole
Ničesar nismo našli na naslednjo temo: Gianni Mascia
Iščeš osebe ali objave? Poskusi z vnosom imena, lokacije ali spremenjenimi iskalnimi besedami.

Morda iskanje deluje drugače, če si prijavljen na socialna omrežja (jaz nisem).

Še vedno torej velja...
...

Tomki druge povezave ni pri tebi velja to , drugi pa vidijo vse
socialna omrežja so tudi del interneta
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Mar 07, 2020 09:48

Nikola T. napisal/-a:...

citat:
Tehnologije, programi, storitve, možnosti se spreminjajo, izboljšujejo, kar pomeni, da računalniška pismenost ni podobna klasični pismenosti, ki se je enkrat naučimo, nato pa vse življenje veljamo za pismenega. V bistvu je pri računalniški pismenosti pomembna le ena sposobnost - sposobnost sprotnega izobraževanja in pridobivanja novih znanj.

Nikola T., pomembna je še ena lastnost: ne smeš se delati - zlasti ne pred samim sabo - da vse že veš. Če si ne priznaš, da česa še ne veš, ali če se bojiš, da bi si 'z neumnim vprašanjem pokvaril ugled' in zato ne vprašaš, lahko kup rači razumeš narobe, pa misliš da veš, in če oziroma dokler pri tem vztrajaš, si izgubljen.

Pred mnogimi leti je bil moj in prijateljev na Schilllerstrasse v Muenchenu za zasebno uporabo kupljeni računalnik NEAT začetek informacijskega sistema njihovega tedaj nastajajočega podjetja. Potem sem mimogrede skrbel za delovanje tega informacijskega sistema (tako ko je bilo omrežje še netware kot potem, ko se je prešlo na strežnik Windows NT in njegove naslednike- njihov sistem mi je bil često testni za reči, ki sem jih potem stestirane vpeljal v službi). Ker prijatelju tega nisem hotel zaračunavati, je pred nekaj leti za to najel profesionalce.

Problem je, da mu menjajo HW in mu menjajo SW, pa kaže da stvar zdaj ne teče niti približno dovolj dobro niti približno dovolj hitro, jaz pa sem po upokojitvi precej nehal podrobno spremljati to področje.

Zdaj kaže, da bo najbolje če mi bo plačal usposabljanje (če le Slavko Kukrika še ima tisti tečaj, kjer se gre za ceno enega v petih dneh v enem tednu čez gradivo 6 (običajno enotedenskih) tečajev za Windows; seveda je za tega treba imeti sposobnosti in predznanje.

Ni mi problem ugotoviti, kaj in kako bi bilo dobro, da računalnik in/ali program dela, na tečaj moram zato, da se naučim, kaj so naredili drugače, kot bi bilo dobro da dela (in po možnosti tudi zakaj). Slavko je doslej vedno bodisi vedel odgovore, bodisi vedel koga vprašati (in tudi ima ugled, zaradi katerega dobi odgovore tudi 'od največjih frajerjev').
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Mar 07, 2020 10:01

MareC napisal/-a:Tomki druge povezave ni pri tebi velja to , drugi pa vidijo vse
socialna omrežja so tudi del interneta

Seveda so, ampak če se moraš prijaviti na vsako omrežje, da ti na njem kaj najde, bo podobno, kot če boš moral imeti 'kartico zvestobe' za vsako trgovinico in barček, preden boš lahko tam kaj kupil ali ti bodo postregli.

FB se obnaša kot klub, v katerem ti - ča nisi član - ne povedo, ali je tvoj prijatelj notri za šankom.
Seveda tvojemu prijatelju pride prav, ker njegova žena ni član in potem tam lahko 'izgine' pred njo.

Kar zadeva socialna omrežja, pa sem med drugim pomagal odstraniti podatke, ki jih je nekdo - ne da bi vedel (ni prebral drobnega tiska) - nenamenoma napravil dostopne javnosti. Problem je bil vse prej kot le trivialen (rečeš, se izkažeš kot 'lastnik' podatkov in ukrenejo - niti slučajno ni bilo tako).

Podobno je bila zgodba z uporabo slikovnega materiala uporabnikov za druge namene s strani firme FB (tudi niso prebrali drobnega tiska - in so nekje ne da bi prebrali ali razumeli, kliknili da se strinjajo).

Nekoč je bila nekje tudi zanimiva statistika, koliko ljudi prebere tisto, na kar kliknejo 'I agree', in zanimivo bi bilo videti, kako se interpretira pravno prakso okrog obveznosti iz tega. Si ti prebral drobni tisk povsod, kjer je bilo treba klikniti, da se strinjaš?

In seveda je res tudi to del interneta.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Mar 07, 2020 10:15

V bistvu se FB obnaša točno tako kot Morjeplovec, kjer moraš biti prijavljen, da ti pokaže seznam uporabnikov. Če pri tej skupini klikneš na povezavo o članih skupine, zahteva da se prijaviš.

To je povezano s tem, da imajo dostopnost vsebine po urejeno z ACL (access control lists), pri čemer je nekdo sprogramiral, da so v skupini Public (vedno? le v določenih okoliščinah?) le na FB prijavljeni.

Čisto mogoče je, da je to namenoma (da bi dosegli, da se vsi doslej nevključeni prijavijo). S tem se jim poveča število tistih, ki jih lahko ponudijo oglaševalcem in tistih, po katerih podatkih lahko 'rudarijo'.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Mar 08, 2020 10:29

In da se vrnemo na temo: če kdo ima v tistem obdobju čas in ga to zanima, naj pobrska, kaj o piscu oglasa kdo misli in če so mnenja dobra, poskusi. In če bo šel po možnosti napiše, kako se je izšlo...
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Mar 08, 2020 20:55

Katastrofa kok znate sfukat en oglas o transferju barke....Drugač sem pa ta vikend vršil transfer barke iz Umaga v Novi grad in nazaj..Lepo je bilo,pravi trening za ta transfer..
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Mar 08, 2020 20:57

polanc napisal/-a:Katastrofa kok znate sfukat en oglas o transferju barke....

no kdo ga je sfukal , kot že nič kolikokrat
je pa res, da avtor ni podal direkt linka
Nazadnje spremenil MareC, dne Ne Mar 08, 2020 21:00, skupaj popravljeno 1 krat.
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Mar 08, 2020 21:00

Ne,sej BUTAST SEM JAZ,ko kaj sploh napišem..preskočt bi moral..
Uporabniški avatar
MareC
Admiral

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Mar 08, 2020 21:00

polanc napisal/-a:Ne,sej BUTAST SEM JAZ,ko kaj sploh napišem..preskočt bi moral..

hehe a bejž no :mrgreen: :mrgreen:

Kdo je na strani

Po forumu brska: andor, Paco in 1 gost