JADRANJE FIRST

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi, kr en

Uporabniški avatar
jozko
Admiral

Re: JADRANJE FIRST

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Apr 10, 2020 17:22

alesjo-tu naj admin pošlje novo zastavico za to "plovilo" :idea:

Sicer pa super :D :D :D
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
boris1
Viceadmiral

OdgovorNapisal/-a boris1 » Ne Apr 12, 2020 09:25

jozko napisal/-a:alesjo-tu naj admin pošlje novo zastavico za to "plovilo" :idea:

Sicer pa super :D :D :D

Naš Aleš je res multipraktik :wink:
LP
Boris
marez
Kapitan
Kraj: novo mesto-vir

OdgovorNapisal/-a marez » Ne Apr 12, 2020 14:41

Enim se že meša od predolgega čakanja na kopnu. :D :D :D :D
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Apr 12, 2020 14:53

marez napisal/-a:Enim se že meša od predolgega čakanja na kopnu. :D :D :D :D

:) Res je, ko sem z štrikom plezal na steber ulične luči me je mimoidoči sprehajalec vprašal, če se mislim obesit, jaz pa: :lol: ne še, moramo nekaj posnet :wink: :lol: :lol:
aleks09
Admiral

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Ne Apr 12, 2020 19:03

Pridni vsi.. je videt da je cajta in zato dobrih idej in dejanj na pretek .. :lol:
polanc
Admiral
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Apr 12, 2020 21:53

No hvala ti ,si mi pomagal zelo veš...Sem se spomnil,da imam na podu Elanko 430 ,ki že ene 7 let vsaj ni v uporabi in jez na Savi 100 m od hiše..tko da bom kmalu ZARES jadral na PRAVEM plovilu haha Trasa za jadrat je široka ene 300 in več metrov in cca 12 kilometrov dolga..no da ne kršim prehoda v drugo občino bom mal prej obrnil.Po kanalu kr skoz skor piha..juhu..
Uporabniški avatar
Leut
Admiral

OdgovorNapisal/-a Leut » Ne Apr 12, 2020 21:56

A niso po sredini reke mednarodne vode, po katerih lahko pluje vsak ne glede na občino?
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Kraj: Ljubljana - Lovran - Tržič (Monfalcone)

OdgovorNapisal/-a EDO » Ne Apr 12, 2020 22:00

Vidim, da smo eni že pri koncu z živci. Alesjo, kaj če bi ti začel kopat tunel do Ribiške vasi, da zajebemo mejne kontrole. Saj bi ti z veseljem prišel pomagat ampak saj veš, da živim v drugi občini :roll: Ti si pa itak bolj navajen tolčt kraški kamen pa še strmo navzdol je tako da ti ne bo hudega. Tunel pa ni treba, da je znotraj gladek z ornamenti. Če pa ti bo zapasalo kaj lepega naredit, ti kar - pritoževal se ne bom. Samo glej, da ne bo preveč štrlelo ven iz profila tunela, da si glavo ne potolčem. No, potem ko bi ti skopal do Ribiške vasi bi se jaz po partizansko (Vaja Hosta 2020) nekako prebil do tebe in bi potem naredil odcep s semaforjem (ali pa krožišče - stvar trenutnega navdiha) in nadaljeval do marine Hannibal. Je bolj mehek teren podvrste močvara in trasa gre bolj po ravnem - je čisto podobno Ljubljanskem barju in to obvladam. Ko bi to končala sledi najboljše :idea: : pobiranje tunelščine 8) Čez par let bi imela za vsaj 1m daljšo barko. Ma kaj praviš? Če si za, ni treba začet že jutri. Jutri je še dela prost dan.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Apr 12, 2020 22:33

:D :D Tunelščino a pa kako podzemeljko birtijo za antikoronit skopljita tam pred odcepom..
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Apr 13, 2020 21:02

EDO napisal/-a:Vidim, da smo eni že pri koncu z živci. Alesjo, kaj če bi ti začel kopat tunel do Ribiške vasi, da zajebemo mejne kontrole. Saj bi ti z veseljem prišel pomagat ampak saj veš, da živim v drugi občini :roll: Ti si pa itak bolj navajen tolčt kraški kamen pa še strmo navzdol je tako da ti ne bo hudega. Tunel pa ni treba, da je znotraj gladek z ornamenti. Če pa ti bo zapasalo kaj lepega naredit, ti kar - pritoževal se ne bom. Samo glej, da ne bo preveč štrlelo ven iz profila tunela, da si glavo ne potolčem. No, potem ko bi ti skopal do Ribiške vasi bi se jaz po partizansko (Vaja Hosta 2020) nekako prebil do tebe in bi potem naredil odcep s semaforjem (ali pa krožišče - stvar trenutnega navdiha) in nadaljeval do marine Hannibal. Je bolj mehek teren podvrste močvara in trasa gre bolj po ravnem - je čisto podobno Ljubljanskem barju in to obvladam. Ko bi to končala sledi najboljše :idea: : pobiranje tunelščine 8) Čez par let bi imela za vsaj 1m daljšo barko. Ma kaj praviš? Če si za, ni treba začet že jutri. Jutri je še dela prost dan.

EDO, ne bomo kopali, je pretrdo :lol: če pa bi fajn shujšali bi se mogoče prebili skozi reko reko ki ponikne v škocjanskih jamah in pride ven prav tam kjer imamo mi barke, to pa je reka timava, par 100 m od ribiške vasi 8) :D :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Apr 13, 2020 21:25

alesjo napisal/-a:
EDO napisal/-a:Vidim, da smo eni že pri koncu z živci. Alesjo, kaj če bi ti začel kopat tunel do Ribiške vasi, da zajebemo mejne kontrole. Saj bi ti z veseljem prišel pomagat ampak saj veš, da živim v drugi občini :roll: Ti si pa itak bolj navajen tolčt kraški kamen pa še strmo navzdol je tako da ti ne bo hudega. Tunel pa ni treba, da je znotraj gladek z ornamenti. Če pa ti bo zapasalo kaj lepega naredit, ti kar - pritoževal se ne bom. Samo glej, da ne bo preveč štrlelo ven iz profila tunela, da si glavo ne potolčem. No, potem ko bi ti skopal do Ribiške vasi bi se jaz po partizansko (Vaja Hosta 2020) nekako prebil do tebe in bi potem naredil odcep s semaforjem (ali pa krožišče - stvar trenutnega navdiha) in nadaljeval do marine Hannibal. Je bolj mehek teren podvrste močvara in trasa gre bolj po ravnem - je čisto podobno Ljubljanskem barju in to obvladam. Ko bi to končala sledi najboljše :idea: : pobiranje tunelščine 8) Čez par let bi imela za vsaj 1m daljšo barko. Ma kaj praviš? Če si za, ni treba začet že jutri. Jutri je še dela prost dan.

EDO, ne bomo kopali, je pretrdo :lol: če pa bi fajn shujšali bi se mogoče prebili skozi reko reko ki ponikne v škocjanskih jamah in pride ven prav tam kjer imamo mi barke, to pa je reka timava, par 100 m od ribiške vasi 8) :D :lol: :lol:

Ja, saj res, reka Reka -----> Timavo. Gremo! Jamarsko lučko že imam :lol: :cry: :cry:
dj75
Poročnik bojne ladje

OdgovorNapisal/-a dj75 » Po Apr 13, 2020 21:59

Glih danes sem se pelu mim Orehovega, sva z mojo tuhtala, da bova letos namesto v okolici Lošinja in Cresa dopustovala na Savi, čez dan bova plula gor pa dol ko je dovoljeno, zvečer pa se prveževa za kako drevo nasproti Šmarčne al pa Kompolja...

Sem imel že idejo, da dam čoln v domači ribnik, sam koi ne bi bili srečni ko bi šel na WC, ker nimam črnega tanka, kljub ZD registraciji...
Uporabniški avatar
igorb
Admiral

OdgovorNapisal/-a igorb » To Apr 14, 2020 16:11

Alesjo si kaj razmisljal zip line do manfalkona?????
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Kraj: Ljubljana - Lovran - Tržič (Monfalcone)

OdgovorNapisal/-a EDO » To Apr 14, 2020 18:07

igorb napisal/-a:Alesjo si kaj razmisljal zip line do manfalkona?????

Pa bi imeli carabinieri v živo trening streljanja na glinaste golobe - pardon, slovence :D
Living well is the best revenge

https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
polanc
Admiral

OdgovorNapisal/-a polanc » To Apr 14, 2020 22:14

Sej se lahko na Orehovem za pomol prvežeš,pa na kak kufe se tud komot oglasta..

Kdo je na strani

Po forumu brska: Kristijan in 1 gost