JADRANJE FIRST

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi, kr en

Uporabniški avatar
johnny1300
Viceadmiral
Kraj: Straža
Kontakt:

Re: JADRANJE FIRST

OdgovorNapisal/-a johnny1300 » Ne Apr 26, 2020 15:34

Kdaj bo JADRANJE SECOND?
Hočemo nadaljevanko :D
Ajde, imate še nekaj časa...

Super ste.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Apr 26, 2020 17:39

Meni TD Zbilje še ne pusti jadranja na Zbiljskem jezeru; kaže pa da bodo dopustili pripravo jadrnic (dvig, pranje z 'kaercherjem') za prestavitev na Bohinjsko jezero. V teku je še to, da dobim papir da me (z nekaj pomoči - sam težko sploh prestavljaš to barko, za udobno nalaganje na prikolico pa rabiš tri) spustijo (nekajkrat, ker ni sosednja) iz občine v občino...

Na Bohinjskem jezeru - ko bomo upam po začetku maja smeli tja - pa... Mini-12 so enosedi in z jadralc sei da zmeniti, da ne greš z jadrnico drugi bližje od 2m od glave do glave. Če je treba bližje, pa pripravljena maska okrog vratu in dvigneš, če/ko bi bilo treba.

Če malo razložimo udeležencem zakaj se česa držati in kaj v katerih izjemnih razmerah, bodo tudi motivirani spoštovati (ne bo treba 'policajev').

Z malo logistike najbrž lahko tudi uredim tako, da bodo ljudje tudi pripravi bark več ko 2 m narazen - če le ne bo preveč drugih na ostalih pomolih (samo naš je pa premajhen in trenutno sem jaz eden od redkih, ki sedaj lahko pripravi to jadrnico za jadranje in jo pospravi brez pomola (ob obali, tako, da zabredem v vodo, ki ima verjetno še pod 8 stopinj C).

Če naredimo regato čez jezero in nazaj, se srečamo več ali manj samo ob pripravi in pospravljanju bark - pa štartno črto bo treba podaljšati, da ne bo gneče ob šštartu - pa bo 'socialna distanca' spoštovana.

Bomo videli...
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Apr 26, 2020 18:30

MarjanTomki, verjamem, da tudi ti pogrešaš jadranje, jaz tudi, zato je JADRANJE FIRST zgodovinski izrek :lol: :lol: ja saj bo :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=oXvb8v6 ... e=youtu.be
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Ne Apr 26, 2020 22:31

Kdaj bo JADRANJE SECOND?
Hočemo nadaljevanko :D
Ajde, imate še nekaj časa...

Johnny1300 Naslov Jadranje First, ni bilo mišljeno, da bo to nadaljevanka. Izrek ''xxx First'' si je izmislil Donald Trump, ko je v predvolilni kampanji kričal : America first, se pravi najprej Amerika, potem vse ostalo, kot je cel ostali svet, verstvo okolja, svetovna ekonomija, Melanja.... Ta izrek so potem kopirali razi politiki, med drugimi tudi slovenski. Tukaj je bilo mišljeno: najprej jadranje, potem vse ostalo, kot je corona, predpisi, omejitve...
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
johnny1300
Viceadmiral
Kraj: Straža
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a johnny1300 » So Maj 02, 2020 20:14

Ja, mi je Alesjo razložil. Pa vendar ste tko dobri, da bi pasal še en filmček... :D
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » So Maj 02, 2020 21:13

Bomo kej zrihtali, ob drugi priliki.
Jadranje je odklop

Kdo je na strani

Po forumu brska: theDamjan in 1 gost