Grčija 2020

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a diligence » To Apr 28, 2020 15:48

Γεια σασ .

Letos bo verjetno ta tema še krajša kot lani. Ali pa nam bo vseeno uspelo ujeti grško poletje in jesen.
Poklical me je sosed v marini,in pravi ,da so ukinili DEKPA. Tako ostane samo TEPAI. En papir manj.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a andrejv » To Apr 28, 2020 17:28

Jaz sem bil na barki tik pred "lockdownom". Teden dni pred zaporo je bilo življenje na Aegini in v Atenah še čisto normalno. Polet iz Aten v Bruselj pa nabito poln. No, moja soseda je že imela masko. :)

Me pa to že spominja na lansko leto. Namreč tudi lani sem šel v začetku marca zrihtat barko, ampak potem poleti nismo mogli iti nanjo zaradi bolezni v družini. In letos se mi zdi, da bo podobno. :(

Še dve fotografiji s tega obiska barke, ena iz pristanišča v Aegini in druga iz Aten.

Slika
Slika
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a glens » Sr Apr 29, 2020 15:16

Ja letos sem tudi jaz imel namen z barko potegnit dol konec Junija ampak, kot kaže ne bo nič iz tega. No upanje sicer umre zadnje :). Karte so bile nakupljene že pred tem sranjem tako da, če sprostijo lahko poženem motorje in gasa dol :)
Bomo videli kako in kaj bo. Za enkrat bi bil že srečen, če bi lahk prišel sploh do barko, kaj šele, če bi lahko odvezal :)
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Sr Jul 15, 2020 19:06

OK, Grčija 2020 je.

Po tem, ko so sprostili vstop v državo tudi po vodi (trajekt!!!), sva tudi midva dol.
Benetke-Igumenica.
Od svita do poznovečernega vplutja v port nisva videla niti enega jadra. Par jamborjev, to je pa tudi vse.

Najlepša barka na svetu je še na kopnem, malo kozmetike, malo resne kirurgije, ampak nekje v desetih dneh se nama bo guncalo pod ritjo.

Marina, ki bi morala ta čas biti mesto duhov, je nabito polna.

Najlepše pa je, da se je veter spet začel obnašati po ustaljeni praksi.
Kake tri leta se nisi mogel zanesti nanj.

Kdor še razmišlja, čimprej dol!
al

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a al » Če Jul 16, 2020 17:50

Kaj zdej pijanci, kurbe pijane, davčni utajevalci, agenti FURS-a, egoisti, uživači, posebneži, umazanci od antifolinga, iskalci sreče na lotu, ovce in biki? Bik se javlja.

Grčija 2020?
Pa naj bo najprej Grčija 2019.
Lani se vračava iz potepanja po Grčiji in med drugim se ustaviva tud na Istu. Rada imava ta otok. Mogoče zato, ker ni več boj :D
Sidrava malo bolj JV in tam se nasidrajo še eni. In to je @Car. Ja tega pa poznamo. Pomahamo si in seveda, ni ga boljšega špricerja, kot je pri sosedu. @Car povabi, zraven prideta še sosednji barki Robert in Marjan.
Imamo se luštno. @Car vrača porcijo palačink izpred dveh let na Lastovem. Dobre so. Cedevite ne pijem :) Nutele se ne branim!

Zvečer naj bi ujeli nek luštkan jazz koncertič pred cerkvijo v vasi a vino teče in preden Robert iz Grand Banksa štarta svoj mega tender je ura pozna.
Pristanemo in na poti (edini, ki je seveda ob obali) srečamo @Admina in tenderko... Ja nič. Obrat za 180 in v kafič. Vino na mizo... in ostalo je druga zgodba.
Beseda da besedo in @Admin reče: lej, sej vem, si bil jezen, odšel pred leti iz Morjeplovca, pobrisal velik del prispevkov ampak @Al, daj še kaj napiši. Lej, dam ti doživljensko naročnino na morjeplovca.
Res? Ponudba, da je ni! To se ne izpusti 8)

Pa mine jesen, zima (a ta je sploh bila?)... pomlad, pa se spomnijo neko marketinško gripo (o tem res ne bi razpredal tukaj, ker si me za to gladko jebe/jo zagotovo prebolel in imam svoje mnenje)...
Sprašujeva se konec meseca marca z mojo Nino, a letos nas bodo pustili jebeni birokrati politični v Grčijo ali bodo jebali do kraja?!
Pa sva. Tukaj.

Torej: Grčija 2020.
Ja. Dolgčas mi je. Saj priznam, da sem pošpegal na morjeplovca sem ter tja... Opazim, da se je v neki seansi vrnil @Marjan Tomki. Lov ju. Vidim, da @Marchi že uči jadranje (sej račune izdajaš, ne? :D ). Pogledam pod »navtika in bejbe«. Kurac. No niti kurca ne. Suša, puščava. Nič. Očitno je korona pojebala ves libido morjeplovcev. Morda je kdo vmes kihnil.. ne vem.
@Tex si še živ al kaj je s tabo?

Tukaj sva. Dobra dva tedna. Mesec še ostane. Pač skrajšano glede na New world order. Pišem iz Ithace (Itake po domače).
Lepo je. Da ni bark bi se zlagal. Da jih je manj in to občutno manj je pa res. In tko je fajn. Rizični (tako fizično, kot mentalno) naj bodo doma. Prav je tako. Ostali smo skočili po grški melos, po D vitamin, po Ouzo, po vino... po ribe... po »mediteran, kot je nekoč bil«. Ja. Tako je to.
Saj Grčija ni nič posebnega. Seveda se nekim egičem to zdi oh in sploh a kaj pa je, lepo prosim, potegniti od Lastova do Erikuse. Cca 36- 40 ur ali malo več, odvisno od vetra in dizla pa si tu. Tu, kjer te ne jebejo v zdrav mozak z nekimi bojami, plačili sidranja, in jebanjem vsepovprek.
Letos je deseta obletnica zaporednih jadranj dol v Grčijo in nazaj. Že prej sem jo obiskoval (z motorjem) in težko sem brez nje.
Ampak priznam. Letos sem se poigraval z mislijo, da ostaneva na hrvaškem Jadranu. Še celo, ko sva naredil »check out« na Lastovem, sem rekel moji: a pa ne bi? Ostaniva tukaj. Sej bo manj ljudi... Ne. Šla sva. In ni mi žal. Že ko gledam te tedenske prehode front čez Jadran. Ne, hvala. Jadran nama je božanski ampak izven sezone (jeseni, pozimi).
Tukaj pa glisiram s tenderjem, ne da bi se »bal« luških kapetanov, jem dobro hrano za primerno ceno, lovim ribe brez nekih "dozvol" in maltretiranja, v dveh mesecih ne plačam niti EURA za privez. Nič. To imam rad. A vsak po svoje. Kdo sem jaz, da bom pa nekaj favoriziral in pametoval. Če kdo rad plača 80 eur na noč za štrik v vodi... zakaj pa ne. Ponudba/povpraševanje. Da plačevanja sidranja ne omenjam.

Tko. Za začetek. Seveda kaj napišem, dodam. Mogoče bo pa čas jeseni za kakšno grško srečanje. Ponovno. Tako, sproščeno, ko se ego pusti pred pragom, ko je feta na mizi, pa olive, pa ko @odkapitanažena (sta že v Prevezi) speče mnjami spanakopito...
Se bomo dobili? Sej smo vsi iz iste občine a ne? Take... navtične...

Pa še par fotkic:

prespala sva na Žirju.
Slika

kafetek po poti (TOGO:)
Slika

Korona nama je "vzela" nov ploter, star radar ne dela.. tko da je fino imeti vsaj radar reflektor a n'
Ninči v Ubliju privezuje...
Slika

Vedno ko greva in ko se vračava na Lastovo, v kafiču par pirov in travarica.
Slika

sončni zahod, vetra ni, motoriramo. sredi Jadrančka
Slika

Juhu, zjutraj malo vetrčka
Slika

Mah, dolga je še do dol... kurc...
Še dobr da mam ajfon. Drgač ne bi vedel kje sm :D
Slika

V Otrantu ravno pred temo in pospravaljanjem genakerja, se tole ulovi. Težil sem Nini, ko je navijala rolo (pred nočjo te stvari vedno pospraviva), da ni nič.. A je bilo. Hvala morje, narava. Sva pojedla. Bova pridna še naprej in pobirala plastiko!
Slika


Jutro je. Albanija. Ne gremo tja! Kovid! Korona!!! hehe, sej ne. Gremo raje na peer u Grčijo k u Albanijo.
Slika

Eh, prvega (vsakoletnega) ne pozabiš nikoli. Frapejček na Erikusi.
Slika

Phe! Jamram čez slabo vreme na Jadranu a Grčija naju pričaka s slabim vremenom in neugodnim vetrom iz SE v za ta veter odprt zaliv. Naredi se val. Iti na obalo pomeni biti moker.
Slika

A po dežju posije sonce in steče Mythos (ok, sej Mamos- echt grški pir iz Patrasa pride later)
Slika
Nazadnje spremenil al, dne Če Jul 16, 2020 19:51, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a sova » Če Jul 16, 2020 19:26

Žal se ne vidi niti ena slika. :cry: Škoda. :| Verjetno bi bilo lepo pogledat jih.

lp.
al

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a al » Če Jul 16, 2020 19:44

sova napisal/-a:Žal se ne vidi niti ena slika. :cry: Škoda. :| Verjetno bi bilo lepo pogledat jih.

lp.


a je zdej ok?
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a diligence » Če Jul 16, 2020 19:50

Mi 1.8. z Minoancem izplujemo iz Benetk.Končno.Koronca nam je vzela julij, naj bo vsaj avgust.OKŽ ali so hudo koronsko komplicirali na trajektu? Me je strah ,da kaj zakašlam in me dajo v karanteno :evil:
Al lepo te je zopet brati.Ko izplujemo iz Patraškega zaliva se vama javim .Morda se zopet kje srečamo.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a EDO » Če Jul 16, 2020 19:50

Ni, samo prve tri. Ponovi vajo....ampak glej da bo rezultat boljši :D ...Ja, pa ouzo naj ne bo preblizu :D
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
al

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a al » Če Jul 16, 2020 19:55

@Edo
treniram, treniram:)
Povej prosim k bo:)
Ouzo bejž stran! :)

@diligience
enako. se beremo, morda vidimo.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a sova » Če Jul 16, 2020 20:04

Vse se vidi. :D :wink:

lp.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Če Jul 16, 2020 20:40

@Al, wellcome back! :)
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Če Jul 16, 2020 21:29

A si videl Al, my cyber love, vsi smo te čakali, kot Sahara dež!
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Jul 16, 2020 22:54

Pozdravljen stari kolega!
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

Re: Grčija 2020

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Če Jul 16, 2020 23:04

Diligence,
komplicirajo uniformiranci (Ita) na Fusini. Zamaskiran moraš biti, samo en družinski član lahko ureja karte....
Potrebujuješ potrdilo, da si oddal zahtevek za PLF (travel.gov.gr), potem pa v GR portu pokažeš kodo, ki jo dobiš 24 ur pred pristankom.
Ko si na ladji je vse normalno, nihče ne teži z maskami, na ladji Venezia, če nimaš kabine, mirno spiš v zgornji kafeteriji.
Edino zamude so ubitačne.
Komplikacij Grki ne delajo.
Kaj še čakata?
Dol, pa brž :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov