Poleti v marino

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Pe Jun 19, 2009 00:43

Je pa drugače na paklenih zelo dobro sidrišče v prelivu, se tudi vidi na sliki od @Novinec, marina je pa ob slabi napovedi po navadi hitro polna.
LP, Uroš.
Uporabniški avatar
popaj
Kontraadmiral
Prispevkov: 255
Pridružen: Če Mar 19, 2009 21:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a popaj » Pe Jun 19, 2009 14:39

Pa še trajekt obrne in naredi fajn bibavico ob rivi, da ne omenjam da si prvezan dva metra od rive da ti takrt čolna u rivo ne rukne, rabš dooolgo pasarelo da zlezeš s čolna... skratka na Visu je Komiža premija.. vsaj zame[/quote]



No, jaz sem krmo moje prve jadrnice točno na ta način "krsti", pa sem bil močnooo privezan na korpo :evil: . Je pa menda boljše na sidru desno med pumpo in cerkvico :?.
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Pe Jun 19, 2009 21:07

Je pa menda boljše na sidru desno med pumpo in cerkvico :?.


Tako je!
LP, Uroš.
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Pe Jun 19, 2009 21:13

u-r-o-s napisal/-a:
Je pa menda boljše na sidru desno med pumpo in cerkvico :?.


Tako je!


res je... sam osebno se še zmer rajš za Komižo odločm....
Uporabniški avatar
popaj
Kontraadmiral
Prispevkov: 255
Pridružen: Če Mar 19, 2009 21:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a popaj » Pe Jun 19, 2009 22:29

Komiža je lepa, a boj se garbinade (SW). Valovi na neki sliki so pluskal na strehe hiš v prvivrsti. Je pa tudi zelooo polna in moraš bit na privezu že sred dneva :( .
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » So Jun 20, 2009 16:34

Odvisn je od tega kakpb+na je prognoza za prihajajoče dni.. ampak če si velik pod 9m imajo ponavadi zmeraj prostor v kotu med rivo in pomolom.... vsaj meni ga je še vsako letu uspelo dobit.... je pa visok pomol in je kar zaj.... zlest z barke na kopno....
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Poleti v marino

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Jun 22, 2009 11:57

gregor14 napisal/-a:Lep pozdrav,

ker sem na tem področju še čisto nov in zato še kakšno stopnjo bolj previden, imam eno vprašanje, na katero bi želel odgovor...

Poleti se najbrž prostor za dnevni privez v marinah hitro zapolni, zato me zanima, kakšen je postopek rezervacije marine. Ali se to naredi za en dan naprej, ali isti dan dopoldne oz. kakšen je postopek...

Hvala za odgovore,

grega


Spomnil sem se, kaj sem slišal nekoč od nekega navtika (ekstremista) : "Privez v marini je kapitulacija kapitana!"
Ampak, če vreme ne dopušča, je včasih bolje kapitulirati, kot pa izzivati usodo. Drugače pa ni lepšega, kot jutro v zalivu in rano kopanje !
_____________________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

Re: Poleti v marino

OdgovorNapisal/-a Piki » Po Jun 22, 2009 12:19

kr en napisal/-a:
gregor14 napisal/-a:Lep pozdrav,

ker sem na tem področju še čisto nov in zato še kakšno stopnjo bolj previden, imam eno vprašanje, na katero bi želel odgovor...

Poleti se najbrž prostor za dnevni privez v marinah hitro zapolni, zato me zanima, kakšen je postopek rezervacije marine. Ali se to naredi za en dan naprej, ali isti dan dopoldne oz. kakšen je postopek...

Hvala za odgovore,

grega


Spomnil sem se, kaj sem slišal nekoč od nekega navtika (ekstremista) : "Privez v marini je kapitulacija kapitana!"
Ampak, če vreme ne dopušča, je včasih bolje kapitulirati, kot pa izzivati usodo. Drugače pa ni lepšega, kot jutro v zalivu in rano kopanje !
_____________________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !


To je bedarija. Se strinjam, včasih ni pametno izzivati. Jaz sem pa tja zavijem v marino, da se pošteno stuširam in napolnim akumulatorja, če je potrebno (priklop na 220 V).
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Po Jun 22, 2009 12:59

Piki, Kr en je napisal, da so to besede ekstremista. S tem ni mislil, da je to tudi njegovo mišljenje.
Tudi sam se strinjam, da je to za nas ljubiteljske ali sezonske navtičarje bedarija, čeprav sam marino uporabljam, če se le vreme dopušča, vsak tretji ali četrti dan.

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Po Jun 22, 2009 15:14

Saj vem, nisem mislil na Kr en-a. Odzval sem se na besede ekstremista, ki jih je zapisal Kr en. Sam sem šel lani v osmih dneh dvakrat v marino (to se pravi na štiri dni)iz prej zapisanih razlogov (vreme, tuš, elektrika itd.)
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Po Jun 22, 2009 17:32

Hja vsakemu je svoje všeč jaz pa grem rad v marine ,ampak take ki se držijo mest kot naprimer Komiža , potem pa poiščem kakšno dobro gostilno se dobro najem in sem isto srečen ko tisti ki prespi na boji ali pa sidru.Pa v mestu zvečer in tudi v marini kasneje vedno spoznaš kakšne prijazne ljudi in z njimi malo podebatiraš o ruti kam in kak. Marsi kaj zveš se mogoče kaj novega naučiš .Pač nam je vsakemu svoje všeč
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Po Jun 22, 2009 18:32

gobbi
ja maš prov... vsaj kar se gostiln tiče... še lepš je pa lep zalivček in v njem gostilnica....
npr. Sabuni... konoba Žmara.... mmmmm
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Po Jun 22, 2009 22:26

Ja vem ja sej preiskušam vse samo stara mestna jedra so mi bol pri srcu ker me take zgodovinske zadeve zanimajo ,sicer nisem neki zgodovinar ampak vseeno.Sem mel ravno spoznavanje Brionov najprej od vodičke pol pa od strojnika in električara z otoka to je bila čisto druga zgodba.
Uporabniški avatar
popaj
Kontraadmiral
Prispevkov: 255
Pridružen: Če Mar 19, 2009 21:50
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a popaj » To Jun 23, 2009 09:34

gobbi napisal/-a:........Sem mel ravno spoznavanje Brionov najprej od vodičke pol pa od strojnika in električara z otoka to je bila čisto druga zgodba.





Jaz sem Brione "spoznaval" 15 mesecev......... :?. Potem sem pa enkrat prišel tja z jadrnico, pa so bili čist drugačni :shock: 8). Je pa bil privez krepko zasoljen ( so ga plačal drugi, jaz sem bil v vlogi skiperja :wink: )
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Jun 23, 2009 11:59

popaj napisal/-a:
gobbi napisal/-a:........Sem mel ravno spoznavanje Brionov najprej od vodičke pol pa od strojnika in električara z otoka to je bila čisto druga zgodba.





Jaz sem Brione "spoznaval" 15 mesecev......... :?. Potem sem pa enkrat prišel tja z jadrnico, pa so bili čist drugačni :shock: 8). Je pa bil privez krepko zasoljen ( so ga plačal drugi, jaz sem bil v vlogi skiperja :wink: )


Popaj a ti si bil tudi na Penedi. Potem sva imela iste učne ure, samo jaz le 12 mesecev !

_______________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov