(2)dnevni izleti v okolici Novigrada

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Zflorjanc
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Mar 12, 2020 18:33

(2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a Zflorjanc » Pe Jan 08, 2021 11:16

Takole dragi prijatelji!
Najprej naj vse lepo pozdravim, ker je to moja prva tema in prvi zapis na forumu, se opravicujem, ce bom napisal kako bucko :)

Skratka, 5 let razmisljanja in Zodiac z 80ks evinrude-om je koncno doma... v pricakovanju plovbe seveda mencam okol bajte, kdaj bo, pa bogve.
Ker sem moral sprejet kompromis, ce se hocem kako toplo kosilo, morem zdaj poiskat eno prikolico na pavsalo v okolici umaga, novigrada.
Skratka, zanima me kateri kamp priporocate, da ima ugodno moznost priveza s pavsalom, je v tem koncu kaj omembe vrednega za izlet ali bomo bolj wakeali in pili pivo? Nenazadnje, ce kdo prodaja kaksno starejso prikolico do cca 3000 pa tudi z besedo na plan :D

Hvala v naprej!
Ziga
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a Galex » Pe Jan 08, 2021 17:41

a sem jaz prav razumel, da ti je žena dala ultimat, da če ti kupiš čoln, hoče ona prikolico na pavšalu ? In sedaj iščeš kamp s privezom za tega Zodiac-a ?

Kampov med Umagom in Novigradom imaš precej...
Glede privezov : na strani avtokampi imaš pod "kampiranje" zavihek kampi za lastnike čolnov...
In tam boš lahko našel...se ti pa splača tudi mogoče se malo zapeljat po teh kampih, ker je ogromno corpo-morto-v zapuščeni. veliko pavšalistov je namreč odšlo iz kampov in ga lahko takoj dobiš zastonj. Tvoj gumenjak spet ni neka težka jahta da bi rabil 10 tonski privez.
Kar se tiče prikolice se zapelji en dan ko bo dovoljeno po teh kampih in vidiš vedno kakšne liste (prodaja se)
lahko pogledaš kateri kamp ti je cenovno sprejemljiv in všeč in potem vprašaš na recepciji kje ima kakšen domačin deponijo za prikolice, greš do njega jih boš imel na izbiro kolkor hočeš...

te pa v vsakem primeru čaka ena pestra pomlad, še posebaj če bo žena hotla imet pralne plošče pred prikolico ;)






Zflorjanc napisal/-a:Takole dragi prijatelji!
Najprej naj vse lepo pozdravim, ker je to moja prva tema in prvi zapis na forumu, se opravicujem, ce bom napisal kako bucko :)

Skratka, 5 let razmisljanja in Zodiac z 80ks evinrude-om je koncno doma... v pricakovanju plovbe seveda mencam okol bajte, kdaj bo, pa bogve.
Ker sem moral sprejet kompromis, ce se hocem kako toplo kosilo, morem zdaj poiskat eno prikolico na pavsalo v okolici umaga, novigrada.
Skratka, zanima me kateri kamp priporocate, da ima ugodno moznost priveza s pavsalom, je v tem koncu kaj omembe vrednega za izlet ali bomo bolj wakeali in pili pivo? Nenazadnje, ce kdo prodaja kaksno starejso prikolico do cca 3000 pa tudi z besedo na plan :D

Hvala v naprej!
Ziga
Zflorjanc
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Mar 12, 2020 18:33

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a Zflorjanc » Ne Jan 10, 2021 09:41

David a poznaš tisto zgodbo o paru, ki se pogovarja kam bi šli na družinski izlet? Žena v Logarsko, mož na morje. No, nakoncu OBA malo popustita in grejo v Logarsko :D

Hvala ti za odgovor, brez sramu lahko povem, da nimam z iskanjem privezov, zapuščenih corpo-mortov ipd prav nobene izkušnje in sploh ne vem kaj me čaka. Kar se tiče priveza, seveda, teh 5m peljem v šajtrgi če je sila, rabim en malo večji kamen :D
malo sem gledal na strani avtokampi cene pavšalov, pa so v kvarnerju recimo nekatere celo nižje, če gledam kampe recimo od Opatije do Kraljevice. Zdaj časovno za vikend pobeg na morje je vožnja približno enaka, predvidevam pa tudi da je Kvarner lepše izhodišče za čoln? Ne vem pa kakšni so pogoji plovbe recimo med krkom in cresom in okoliškimi otoki. Ali je v štartu mogoče bolje, da se osredotočim na istro za nabiranje izkušenj ali je kvarnerski zaliv ravno tako primeren za začetnika? Upoštevajoč seveda, da bo na čolnu žena, ki tam "kot sama pravi" ne želi bit in 3 letni otrok.. zdaj ženo lahko pustim v kakem zalivu, malega pa morem spravit domov :D

david_bergoc napisal/-a:a sem jaz prav razumel, da ti je žena dala ultimat, da če ti kupiš čoln, hoče ona prikolico na pavšalu ? In sedaj iščeš kamp s privezom za tega Zodiac-a ?

Kampov med Umagom in Novigradom imaš precej...
Glede privezov : na strani avtokampi imaš pod "kampiranje" zavihek kampi za lastnike čolnov...
In tam boš lahko našel...se ti pa splača tudi mogoče se malo zapeljat po teh kampih, ker je ogromno corpo-morto-v zapuščeni. veliko pavšalistov je namreč odšlo iz kampov in ga lahko takoj dobiš zastonj. Tvoj gumenjak spet ni neka težka jahta da bi rabil 10 tonski privez.
Kar se tiče prikolice se zapelji en dan ko bo dovoljeno po teh kampih in vidiš vedno kakšne liste (prodaja se)
lahko pogledaš kateri kamp ti je cenovno sprejemljiv in všeč in potem vprašaš na recepciji kje ima kakšen domačin deponijo za prikolice, greš do njega jih boš imel na izbiro kolkor hočeš...

te pa v vsakem primeru čaka ena pestra pomlad, še posebaj če bo žena hotla imet pralne plošče pred prikolico ;)






Zflorjanc napisal/-a:Takole dragi prijatelji!
Najprej naj vse lepo pozdravim, ker je to moja prva tema in prvi zapis na forumu, se opravicujem, ce bom napisal kako bucko :)

Skratka, 5 let razmisljanja in Zodiac z 80ks evinrude-om je koncno doma... v pricakovanju plovbe seveda mencam okol bajte, kdaj bo, pa bogve.
Ker sem moral sprejet kompromis, ce se hocem kako toplo kosilo, morem zdaj poiskat eno prikolico na pavsalo v okolici umaga, novigrada.
Skratka, zanima me kateri kamp priporocate, da ima ugodno moznost priveza s pavsalom, je v tem koncu kaj omembe vrednega za izlet ali bomo bolj wakeali in pili pivo? Nenazadnje, ce kdo prodaja kaksno starejso prikolico do cca 3000 pa tudi z besedo na plan :D

Hvala v naprej!
Ziga
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Jan 10, 2021 10:15

Zflorjanc napisal/-a:Upoštevajoč seveda, da bo na čolnu žena, ki tam "kot sama pravi" ne želi bit

Pa je že kdaj bila na čolnu? Če ni, ti predlagam, da najprej najameš čoln in ugotoviš, ali žena sploh mara čolne, ali ne... Da ne boš kupil čolna in boš na koncu sam na njemu, žena se bo pa na obali kujala. Ali še huje... bo šla s tabo na čoln, pa se bo tam kujala :evil:
al

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a al » Ne Jan 10, 2021 10:29

večno vprašanje: žena ali čolen :mrgreen:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Jan 10, 2021 11:01

Ženo je treba prevzgojit...samo ne na silo..ji je treba dopovedat,jo z kavico pocrkljat,ji tud za en 123ti par čevljev reskirat,pol pa POČAS,pa v mirnem..da spozna ,da ji bo s čolnom lepše,bolje,da bo čoln doprinesel k njenemu kvalitetnejšemu preživljanju dopusta..pol bo pa vlekla voz življenja s teboj v tvojo smer..
Skrbijo me pa besede najti zapuščen korpo morto..mojster, ne prosit za nesrečo,ker sama še prerada pride..Ma kak zapuščen korpo morto,pa mal večji kamen..ne se hecat no..pa v teh časih,ko je vreme nepredvidljivo bolj, ko bilo kdaj prej.Vez MORA biti,siguren,preverjen in plovilu ustrezen..drugaće ne gre in tud na pir ni za skočit, če ni plovilo sigurno in varno privezano ,oz zasidrano..Tle si te pojme razčisti prej, ko boš sploh pogledal kak čoln..vdobro tebi,tvoji partnerki in tvoji denarnici..tu ni hecov in kompromisov ,pa naj bo plovilo v rangu jurja al pa milijona evrov.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Jan 10, 2021 11:06

@Zflorjanc, poslušaj stare mačke 8)
dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a dj75 » Ne Jan 10, 2021 11:16

Ste kdaj rental probal mal z ženo s čolni, drgač če že ima sedaj odpor do čolna je potrebno sam mal vala, pa vetrčka ko se vračaš iz kakšne uvale pa si gotof, se boš vozil sam okol...brez kosila. Tko ko si ti stari mački napisali počasi se daleč pride, drugače bo to ena sama muka in pokvarjen dopust, ker čoln v vodo in možgane na free glih ne bo šlo, je navtika tut če je sam gumica kr način življeja za katerega morata bit oba oz. cela družina...to je tko ko včasih z motorji, je mogla vsaka bajta met motor zdej pa čoln
Nazadnje spremenil dj75, dne Ne Jan 10, 2021 11:18, skupaj popravljeno 1 krat.
Zflorjanc
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Mar 12, 2020 18:33

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a Zflorjanc » Ne Jan 10, 2021 11:17

No saj, če bi si mislil, da sem najbolj pameten na svetu, se ne bi obrnil na stare mačke :) vsaka kritika in graja je dobrodošla in jo bom upošteval. Torej, stvar je takšna. Čoln je, prikolica bo, vprašanje pa je: Ali začeti v istri (Novigrad, Umag) ali iti v Kvarner (od opatije do Kraljevice?).
Kje so pogoji za popolnega začetnika in 5m gumico boljši? Žena lahko zarad mene tud v viseči mreži leži tist cajt :D

In pa potem še privez, če opustimo zapuščene korpo morte. Kakšna je sprejemljiva cena za privez v kampu? koliko tisti, ki imate čolne do 5m plačujete privez ali je mogoče bolje poiskat kam, ki omogoča spust čolna in pač čoln dat v vodo vsakič, ko ga rabim in potegnem ven?

H2O napisal/-a:@Zflorjanc, poslušaj stare mačke 8)
dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a dj75 » Ne Jan 10, 2021 11:20

Si kdaj dal čoln noter in ven, enim to gre super, da bi ga vsak dan dajal noter in ven....
Zflorjanc
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Mar 12, 2020 18:33

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a Zflorjanc » Ne Jan 10, 2021 11:20

Je sicer že bila na ćolnu, sicer so imeli njeni starši nekaj majhnega z 10konji se mi zdi, tako, da to glih ne bi upošteval kot čoln... Najbolj zanimivo pri vsem je, da z vodnim skuterjem in motornimi sanmi nima nobene težave, s čolnom in motorjem pa.... :D

H2O napisal/-a:
Zflorjanc napisal/-a:Upoštevajoč seveda, da bo na čolnu žena, ki tam "kot sama pravi" ne želi bit

Pa je že kdaj bila na čolnu? Če ni, ti predlagam, da najprej najameš čoln in ugotoviš, ali žena sploh mara čolne, ali ne... Da ne boš kupil čolna in boš na koncu sam na njemu, žena se bo pa na obali kujala. Ali še huje... bo šla s tabo na čoln, pa se bo tam kujala :evil:
Zflorjanc
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Mar 12, 2020 18:33

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a Zflorjanc » Ne Jan 10, 2021 11:21

Samo vprašanje... nisem dal :)

dj75 napisal/-a:Si kdaj dal čoln noter in ven, enim to gre super, da bi ga vsak dan dajal noter in ven....
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Jan 10, 2021 11:31

Zflorjanc napisal/-a:Je sicer že bila na ćolnu, sicer so imeli njeni starši nekaj majhnega z 10konji se mi zdi, tako, da to glih ne bi upošteval kot čoln... Najbolj zanimivo pri vsem je, da z vodnim skuterjem in motornimi sanmi nima nobene težave, s čolnom in motorjem pa.... :D

H2O napisal/-a:
Zflorjanc napisal/-a:Upoštevajoč seveda, da bo na čolnu žena, ki tam "kot sama pravi" ne želi bit

Pa je že kdaj bila na čolnu? Če ni, ti predlagam, da najprej najameš čoln in ugotoviš, ali žena sploh mara čolne, ali ne... Da ne boš kupil čolna in boš na koncu sam na njemu, žena se bo pa na obali kujala. Ali še huje... bo šla s tabo na čoln, pa se bo tam kujala :evil:

Tako, kot ti je že Polanc predlagal... ne sili je... bodi potrpežljiv z njo, predvsem jo pa ne spravi že na začetku v situacijo, da jo bo strah, ali da se bo neugodno počutila na čolnu :x

A poznaš Aladin, ali Windy (vremensko napoved za pomorce)? Predlagam ti, da za začetek pluješ z njo samo po bonaci.
Nazadnje spremenil H2O, dne Ne Jan 10, 2021 11:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a Galex » Ne Jan 10, 2021 11:41

povedal ti bom moje mnenje glede na to da sem isto tvojo zgodbo že dal skozi...

edina razlika je da sem se jaz za čoln odločil na podlagi pavšala, ti se odločaš za pavšal na osnovi čolna (in žene :) )

jaz ti par zadev napišem potem se pa ti najdi noter :

kar se tiče pavšala :

- za pavšal moraš imeti izkoriščenih vsaj 70-80 dni...če jih nimaš je pavšal nesmiselen. Ponavadi greš raje to v španoviji s kakim bratom, starši...če so odnosi seveda
- če nimaš te opcije raje kupi vozno prikolico in jo za dva meseca pelji nekam in takrat na polno izkoristi.
- cene pavšalov so v zadnjih letih močno narasle ( za pavšal boš dal letno 4000 € (ko sešteješ vse stroške, ki jih boš imel))
-vedno se zgodi, da je najmanj en mesec neuporaben zaradi deževja. spomnim se da smo par let nazaj cel maj izpustili, ker je bil non stop dež. Potem drugo leto pa je bil takšen junij...tako da plačaš pa ravno tako, če me razumeš...

Mogoče razmisli o večjem šotoru

- sedaj so tudi šotori (tisti večji) že tolko napredovali, da so začeli ljudje hodit kar z njimi... letos na Lošinju so bili skoraj vsi s šotori (poljaki, čehi, nemci)...
greš en dan postavit šotor in si uredit corpo morto...in potem greš iskat čoln, stvari...in ženo
- pa še lažje je, ker če vam ne bo všeč prodaš šotor in greš dalje. Pri prikolici pa ni tako enostavno. Zimovanja...itd

kar se tiče čolna :


če ga boš jemal ven vsakič potem glej da imaš klančino v kampu ali nekje v okolici
nekateri kampi imajo na črno še "dovoljeno" da si postaviš corpo morto in tam zvežeš čoln. Kot sem ti napisal teh je tudi precej zapuščenih in prostih, tako da poglej prej
Nardiš si ga pa tudi lahko sam...ni umetnost in na hitro rešiš...ampak če se kako neurje obeta, ga raje vseeno ven potegneš in si miren
Imaš pa kampe tudi pri katerih si ga lahko rentaš...se pravi če greš za 2x po 2 tedna na morje se ti ne izplača, ampak če boš pa na pavšalu pa ja.
dejansko boš to videl ko boš šel pogledat kamp kaj se da in kaj ne...

kar se tiče izhodišča:

glede na to da nimaš izkušenj boš povsod navdušen. Istra je blizu. Če gledaš novigrad in okolico boš imel ogromno otočkov in zanimivih lokacij za obiskat. Imaš pirat cave, pa vse lagune od Poreča, ogromno otočkov pri vrsarju...itd..s tvojim čolnom boš za dnevne izlete dosegel tam do Rovinja, Bal oz kamenjaka če boš pri volji, kar je čisto dovolj. Moraš pa vedeti da med 11h in 18h ne boš delal nekih relacij, ker te bodo dobili valovi od gospoda Maestrala in tam ne boš prišel nikamor. Mi smo vedno šli zjutraj nekam in pod večer nazaj...ne vem pa kako bo to tvoji ženi všeč...Še posebaj, če jo boš s takšnim čolnom nabijal po kakih valovih...potem boš hitro prisoten na Mornar-ju :)
Je pa pri Istri tako, da recimo v enem letu ali dveh gor in dol obdelaš vse...pač če bi rad vsakič nekaj novega...potem boš moral čez čas menjati lokacijo..če pa uživaš samo da si na vodi ti bo vseeno super...

Kvarner in dalmacija je glede plovbe bolj zanimiva in imaš boljše izhodišče ampak spet si vezan na dnevne izlete tako da boš tudi tam v eni sezoni obdelal vse. Če bi na čolnu prespal potem imaš več izbire... Malo bolj si pa tudi vezan na vremenske ujme iz Velebita...

kaj bi jaz naredil :

kupil bi si en večji šotor, ki bi ga lahko postavil v pol ure. Če bi šel za podaljšan vikend bi gledal, da imam tisto osnovno seboj. Vržeš v čoln stvar- postaviš na hitro, zapelješ čoln v vodo in uživaš. Nekam ga boš že zvezal za tista dva dni.
Ko bi šel za 14 dni na dopust si urediš pred šotorom malo bolj zares (kuhnjico, hladilnik...itd)
Vse skupaj čez zimo vržeš na podstrešje in nimaš skrbi. Drugo leto če želiš menjat lokacijo greš pač drugam..in če ženo mine vse skupaj, daš na bolho in je mir...
to je najbolj praktično, hitro in poceni...

tako da če si si vse to zadal za letos boš imel pestro. Predvsem pa bo denarnica tanjša...
Še vedno ti predlagam, da ko bodo tole sprostili, da se zapelješ malo po teh lokacijah in pregledaš v živo kaj ti odgovarja...

upam da sem ti kaj pomagal...
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: (2)dnevni izleti v okolici Novigrada

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Jan 11, 2021 08:49

kaj pa ce kupis vecjo barko da lahko na njej spiš potem ti odpade postavljenje šotora in še bolj flexibilen si.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti