smo na dopustu

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Po Jul 20, 2009 19:54

Lep pozdrav iz Kaprij, kjer imajo nov pomol, nekaj novih muringov (26hrk/m)in boj(18hrk/m). Jutri pa do Murterja in počasi navzgor.
lpg
https://medisken.si
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Jul 21, 2009 20:06

Zdravo ! Lep pozdrav iz Skrivene luke-Lastovo. Gregor.n, prekmalu boš obrnil, tako, da se ne bomo več srečali.

Danes smo srečali Gobbi-ja, je priplul v Zaklopatico na Lastovem.

Če bo morje O.K. jutri na Pelješac. Mogoče tudi na elifate. Konec tedna pa obrnemo nazaj proti Istri.

______________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Sr Jul 22, 2009 08:42

Kr en a je kej gužvice na Lastovem??? mam namen čez cca dva tri dni do tja potegnt pa da vem mal računat....
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Jul 22, 2009 10:40

Vsako leto sem letel proti Dubrovniku. Enostavno res letel. No letos pa sem se ustavil na Kaprijah, Žirju in teh otokih šibeniškega arhipelaga. Ja, veliko sem spustil. Tu je res lepo. Včeraj sva se srečala z Gregorjem.n, popoldan na drugi strani v uvali Nozdra z RomanomD,.... Sedaj sem v uvali Tratinska. Super, morje super,.... jutri počasi obrnem proti Istri.

LP, vsem!
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Če Jul 23, 2009 18:01

No jaz sem pa še doma - do torka. Potem se pa srečamo kje v Dalmaciji - plan imam počasi odjadrati proti Poreču nekje od Makarske gor.

Če srečam koga z zastavico sigurno pomaham!
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Pe Jul 24, 2009 09:04

Pozdrav iz boje v zalivu Veli rat na Dugem otoku, počasi jo mahamo proti Pagu. Šli smo tudi gor na svetilnik (10kun/osebo) in od svetilničarja kupili domač paradajz, priporočam. Vreme nam služi, je pa letos nekaj "čudnega" v zraku, dogajajo se same nesreče, odpovedujejo motorji, problemi takšni in drugačni, skratka kogar koli pokličem slišim kakšno "zgodbo". Upam da me oni tam gor varuje še do ponedeljka.

Joj in skoraj bi pozabil omeniti srečanje pri našem Rabuniju na Pašmanu, kjer sva se dobila z Janadinovo familijo, in pa eni moji kolegi. Bilo je zelo prijetno in veselo, hvala Rabuniju za gostoljubje. Janadino, upam da si imel dovolj bencina do Pakoštana, in hvala za smučarske užitke.

Danes jo mahnem do Silbe ali Oliba, odvisno od vremenske napovedi, predvsem vetra.
lpg
https://medisken.si
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Pe Jul 24, 2009 13:08

gregor.n napisal/-a:Pozdrav iz boje v zalivu Veli rat na Dugem otoku, počasi jo mahamo proti Pagu. Šli smo tudi gor na svetilnik (10kun/osebo) in od svetilničarja kupili domač paradajz, priporočam. Vreme nam služi, je pa letos nekaj "čudnega" v zraku, dogajajo se same nesreče, odpovedujejo motorji, problemi takšni in drugačni, skratka kogar koli pokličem slišim kakšno "zgodbo". Upam da me oni tam gor varuje še do ponedeljka.

Joj in skoraj bi pozabil omeniti srečanje pri našem Rabuniju na Pašmanu, kjer sva se dobila z Janadinovo familijo, in pa eni moji kolegi. Bilo je zelo prijetno in veselo, hvala Rabuniju za gostoljubje. Janadino, upam da si imel dovolj bencina do Pakoštana, in hvala za smučarske užitke.

Danes jo mahnem do Silbe ali Oliba, odvisno od vremenske napovedi, predvsem vetra.
lpg

Malo na burjo pomerkaj.
Se vidimo v marini delam smeno pri mladincih :lol:
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Jul 24, 2009 17:59

Evo jaz še vedno "štukavam" samo vikende. Čez kakšni 2 urici krenem. Naslednji teden pa končno tisti pravi dopust... :D :D

Pozdrav vsem
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Pe Jul 24, 2009 21:29

Tako,tudi mi smo spakirani :lol: zjutraj pa odrinemo proti Rovinju.Vsi ki se boste morda tam kaj zadrževali ste vabljeni :P na kakšen postanek v a.c.Polari.Se vidimo,pardon slišimo na forumu čez dest ali pa morda štirinajst dni(odvisno od vremena). :wink:

L.P. ter uživajte in ......Miran-bolid
Ure dnevi leta tečejo....
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » So Jul 25, 2009 18:46

gregor.n napisal/-a: je pa letos nekaj "čudnega" v zraku, dogajajo se same nesreče, odpovedujejo motorji, problemi takšni in drugačni, skratka kogar koli pokličem slišim kakšno "zgodbo".

Upam da me oni tam gor varuje še do ponedeljka.


lpg


Ja letos je res nekaj v luftu... skos se neki dogaja... ampal se delamo da nč ne opazmo, popravmo pa dalje :wink: :wink:

in nas do nekje 5...

pa lep pozdrav vsem morjeplovcem in seveda morjeplovkam iz Zaklopatice - Lastovo
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » So Jul 25, 2009 19:33

Evo mene varno v marini, zjutraj je bilo kar veselo od Oliba proti Šimunim, burja je sekala ampak se nismo dal. Jutri še malo izplujem naokrog potem pa na žalost domov.
Pa še tole sem pozabil omeniti:
Odsvetoval bi vam tudi nočitev v marini Sutomiščica, Olive island na Ugljanu. Marina skoraj nova od daleč izgleda super, vse ostalo je pa katastrofa vključno z visoko ceno. Gradnja ni izpeljana do konca. Restavracija skoraj zapuščena, prav tako bife samuje, trgovine letos sploh ni več v marini, najbližja pa sredi vasi (20 min peš, no pa nes par platojev piva). V restavraciji zamašeni wc-ji.
Edina pozitivna stvar je gostilna v vasi (Lantana ali nekaj podobnega), ki je sicer edina, so pa zelo normalne cene in izredna gostoljubnost-priporočam. Na klavir vam zvečer igra in poje sam šef.
lpg
Nazadnje spremenil gregor.n, dne Pe Jul 31, 2009 23:19, skupaj popravljeno 1 krat.
https://medisken.si
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » So Jul 25, 2009 19:44

En lep pozdrav iz Splita, kamor smo danes pripluli iz Korčule. Smo v marini "Lav", kjer so otroci maksimalno uživali v bazenih, babe v wellnesu, mi pa v baru. Se mi je prav prilegel takšen dan. Ker ste že vsi odpluli proti matičnim marinam, bom ta teden še preživel s prijatelji iz Kopra.
Rabuni, vidim, da imaš vseskozi polno hišo. Ali še sprejemaš rezervacije?

Jutri bomo verjetno šli na Šolto, potem pa proti Zadru.

Hrast ali si že priplul do Albanije ? Res bi rad slišal(in videl) reportažo.

Lep pozdrav vsem !

______________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
rabuni
Viceadmiral
Prispevkov: 491
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 11:04
Kraj: Rogaška Slatina

OdgovorNapisal/-a rabuni » So Jul 25, 2009 21:02

Ke en; javi se ko boš v bližini; verjetno bom takrat že v Dalmaciji. Sem bil "dol" in smo imeli luštno srečanje. Zdaj sem pa doma. Mirno morje in vsem lep pozdrav.
"Dalmatino povišču pritrujena"
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Ne Jul 26, 2009 11:48

Včeraj sem odplul iz Molata proti Lošinju. Sem se mislil ustaviti še na otoku Škarda v uvali Griparica, kjer domuje en zagrebški slikar. Vendar je bilo morje 3-4, totalen rock & roll !!!! Miorje je metalo čez hard top, brisalec je komaj opravljal svojo dolžnost. Ko pa prideš v "jamo", se motorji ne odzivajo in preden dobiš prave obrate in se povzpneš na drugi val,.... potrebuješ celo večnost.
Evo prispela sva do Ilovika in v zaveterje Lošinja. Tu sem se sidral v uvalo Balvanida. Lepo zaščitena proti burji in kot da se nikoli ni ničesar zgodilo.
Po premisleku se le odločim in grem v marino na Lošinju, kjer bom spal v miru z vključeno klimo.
No tudi tokrat sem spoznal, da majhna poraba ni vse. Moja barka potrebuje še najmanj kakih 100 KS.
Danes popoldan napovedujejo lepše morje in malo manj burje. Bom poskusil priti čez Kvarner in nato še do Poreča. Konec luštnega. še 14 dni v avgustu....

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
bimbus
Kapitan
Prispevkov: 169
Pridružen: Če Apr 05, 2007 12:51
Kraj: OBALA

OdgovorNapisal/-a bimbus » Ne Jul 26, 2009 17:47

kr en:
hrast je prišel danes do kotorja, jutri se verjetno dobiva dol in pol jo odrine naprej. lep pozdrav

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov