smo na dopustu

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi, kr en

SAKARUN
Kapitan korvete
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: smo na dopustu

OdgovorNapisal/-a SAKARUN » Po Jul 15, 2019 18:51

Molat voda mrzla k pes.
VSAK ZAČETEK JE TEŽAK, ZAČETNIK PA ŠE TEŽJI.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jul 15, 2019 19:16

:D ha, banjole topla voda in hladna burja 8)
Roman 1
Admiral
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Jul 15, 2019 20:58

theDamjan napisal/-a:Danes "vedrimo" v Novalji, jutri, če ne bo presenečenj, letim proti J, brez plana (še). Ideja? :)

...se še spomniš kako je bilo na Ravi,...jaz bi se tam ustavil, saj ti je "uzput", pa še lepo je tam,..., pred tem pa še Ist,...
..jebiga, obujam spomine doma na kavču,...še en mesec, pa sem spet v igri,...
mirno morje
SAKARUN
Kapitan korvete
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

OdgovorNapisal/-a SAKARUN » To Jul 16, 2019 07:33

Burja sla mimo vetra ni blo velik je pa kar lepo valovil zdej pa dolge gate gor pa kuhanca narest dokler se mal ne ogreje.
VSAK ZAČETEK JE TEŽAK, ZAČETNIK PA ŠE TEŽJI.
koma952
Poddesetnik

OdgovorNapisal/-a koma952 » To Jul 16, 2019 08:10

Lep pozdrav

Marca letos sm se koncno spravu nardit izpit za coln. Sredi avgusta se odpravljamo na dopust nekam u dalmacijo in mislm sabo odvlect maestrala18, mašina johnson 20. Pa me zanima kaksna uredu destinacija od koder se lahko s tako gumico odpelem na kakšne dnevne izlete ( kaksni odmaknjeni zalivcki pa te fore). Prevoženih milj trenutno 0. :)

Lp G.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral

OdgovorNapisal/-a jozko » To Jul 16, 2019 09:24

"Dalmacija" je zeloo širok pojem :!:

Če boš želel dobit kakšen konkreten nasvet, bo potrebno napisat kakšno točnejše željeno izhodišče :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
koma952
Poddesetnik

OdgovorNapisal/-a koma952 » To Jul 16, 2019 11:36

Gledam tam okoli pašmanae se mi zdi zanimivo vsaj glede na lokacijo...pouhn enih otočkov okol in okol...se zih kej zanimivga najde. Pa razdalje se mi ne zdeji predolga za eno tako gumico
fakinx
Kontraadmiral
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fakinx » To Jul 16, 2019 11:49

V "Dalmaciji" (recimo temu S Dalmacija med Zadrom in Šibenikom) imaš nebroj destinacij, dosegljivih s tvojim čolnom. Predlagam Murtersko morje in področje med Dugim otokom in Pašmanom. Tudi Kornati so dosegljivi, čeprav zelooo dragi. Telaščica še bolj. Ogromno zalivov in skritih plaž, čeravno je na vseh na jugo izpostavljenih gora smeti.
V J Dalmaciji (med Šibenikom in Makarsko) so razdalje večje, bolj zahtevno morje (Maestral je lahko pasji) in tudi (relativno!) manj varno za tvoj čoln. Dobro izhodišče je recimo Biograd ali okolica Murterja.

P.S. Prosim, ne dlakocepit glede geografije. Po moji knjigi se Dalmacija začne na Dugem in konča pri Korčuli... :oops:
janadino
Admiral

OdgovorNapisal/-a janadino » To Jul 16, 2019 12:51

koma952 napisal/-a:Gledam tam okoli pašmanae se mi zdi zanimivo vsaj glede na lokacijo...pouhn enih otočkov okol in okol...se zih kej zanimivga najde. Pa razdalje se mi ne zdeji predolga za eno tako gumico

Če boš šel na Pašman ali tam okrog neboš nič falil...
Šele sedaj sem videl tvoje zasebno sporočilo, ti napišem tam kaj... :oops:
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » To Jul 16, 2019 15:55

koma952 napisal/-a:Lep pozdrav

Marca letos sm se koncno spravu nardit izpit za coln. Sredi avgusta se odpravljamo na dopust nekam u dalmacijo in mislm sabo odvlect maestrala18, mašina johnson 20. Pa me zanima kaksna uredu destinacija od koder se lahko s tako gumico odpelem na kakšne dnevne izlete ( kaksni odmaknjeni zalivcki pa te fore). Prevoženih milj trenutno 0. :)

Lp G.

Murter je fin. Sam bil z Elan 430, cel kup otočkov, zaprto, tudi če je močnejši veter in zunaj val, je tam notri dosti mirno. Lahko pa potegneš tudi dlje s tvojim, ker si hiter. Tudi Pašman ni slaba varjanta, skozi Ždrelac si hitro na Ižu, Ravi, Kornatih..
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Kraj: Ljubljana - Lovran - Funtana

OdgovorNapisal/-a EDO » To Jul 16, 2019 16:57

Dopoldan štart iz Funtane. Trenutno v Volmah kjer bova prespala. Jutri pa naprej...
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 16, 2019 17:11

EDO napisal/-a:Dopoldan štart iz Funtane. Trenutno v Volmah kjer bova prespala. Jutri pa naprej...

V Volmah je fajn in korektna konoba Pap, zraven drče za barke, lastnik naše gore list. Priporočam!
Od daleč ne zgleda ne vem kaj, tudi interier ni za prehvalit, vse ostalo pa odlično.
Včasih zmanjka prostora.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jul 16, 2019 17:46

:D hard jadranje iz banjol do zaliva pljeski na konc lošinja. Burja ja kar konkretno pihala, najvecja hitrost do 7.6 vozliča. Zelo redki motornjaki niso bili nikjer v napoto :wink:
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jul 16, 2019 18:08

Zadnjič me je mr. Pečečnik skoraj zgazio sredi Kvarnerja.
Slika
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jul 16, 2019 18:23

:) danes sem preko celega kvarnerja videl ssmo enga motormena ki pa ni plul več kot 8 vozlov, je bilo prehudo jahanje valov. Ja pa še polanca sem prehitel za pet milj, zakaj, zato ker je on jadral turistički jaz pa bolj sportski, :lol: 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta