primerni zalivi za nočitev

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
JanezJ
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Če Avg 27, 2009 13:09
Kraj: Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a JanezJ » To Jun 08, 2010 08:46

jutri pa res napisal/-a:Seznam koncesionarjev za 2010, za vse, ki ponočujejo po zalivih...

http://www.alaris.si/NP/Cla282.htm


Originalni seznam sidrišč s koncesijo se nahaja na

http://www.mmpi.hr/UserDocsImages/SIDRI ... 10%20a.xls

Branje na to temo s slikami sidrišč! je na http://www.nautica-portal.com/forum/ind ... ic=1028.30

LP,
Uporabniški avatar
kekeck
Kontraadmiral
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 26, 2009 18:39

Rab-lopar

OdgovorNapisal/-a kekeck » Ne Jun 27, 2010 21:32

Pozdravljeni
Ali je že kdo prespal v kakšnem zalivu na Loparju (rajska plaža). Se mi zdi, da pred burjo zalivi niso zaščiteni?
... potovanj ne štejem po prejadranih miljah ampak po krajih ki jih obiščem in ljudeh ki jih srečam ...
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Jun 27, 2010 21:58

Običajno zalivi odprti na vzhod in SV niso ravno varni pred burjo.
Pomagaj si z rožo vetrov :

Slika
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Sr Jul 14, 2010 19:32

Na jugu Otoka Pag je mali zaliv(pri Paškem mostu)Vlašiči in če bo v Velebitskem kanalu kdo bežal pred Burjo ali nevihto na splošno je tam notri zelo varno. Če pa bo moteč zahodnik se pri otoku iz Zadarskega kanala pri otočku Vir vpluje v zavetje. Cel dan je morje kot jezero. Globina od 5 do 40m, bp prenočiš na sidru. V sosednjem zalivu(Dinjiška-Miškoviči) imate tudi kopenski izvir slatke pitne vode.
Uporabniški avatar
cwick
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: Če Avg 12, 2010 09:59
Kraj: NM-Biograd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cwick » To Jul 12, 2011 14:02

Pozdravljeni,
imam namen letos obplut vse od srednjega do južnega jadrana.Štart imam iz Biograda,cilj mogoče tudi do Korčule odvisno od vremena.Ve kdo za kakšen primeren lep zaliv za dnevno kopanje mogoce tudi nočitev npr. na Murtreju,Braču,Šolti,Hvaru?Mogoče tudi informacija ali je plačljiv ali ne.

Hvala!
LPA
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Jul 14, 2011 10:48

Šolta, uvala Šešula, ena naprej od Maslinice, privez na bojo pred gostilno je zastonj, zaželeno pa je seveda tam kaj zapraviti, hoba izpod peke je TOP. :wink:
Brač, Bobovište, ena uvala višje od Milne, zaščiteno pred vsemi vetrovi, ali Milna, umazana voda sicer, je pa fino najet moped in mal po Braču. Ali zadnja uvala na severo vzhodu, ne spomnim se imena, krasen zaliv dve oštarije...
lpg
P.S.: pa ko greš mimo moje barke po pomolu reči vsaj živijo :wink:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
ljubo
Admiral
Prispevkov: 1206
Pridružen: To Mar 09, 2010 07:36
Kraj: NOVA GORICA

OdgovorNapisal/-a ljubo » Če Jul 14, 2011 10:53

Murter, južno od Murterja je zaliv z kampom, sidranje, Pred murterjem je gostilna in pred njo boje odlično spal nič plačal.

Na Braču je Lučic sidranje ali boje pred godtilno.

Na hvaru jih je cel kup lepih.
Ščedro zravn hvara Lovišče ali pa pakleni otoci Palmižana
Priporočam obisk Lovišta na Pelješcu
Vela luka na Korčuli

No pa še puno drugih je. Predvsem to kar sem naštel je sidranje in seveda tudi boje. So bolj samotni kraji.

Lepo in uživaj
pomisli in zgodilo se bo
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Jul 14, 2011 11:03

Še to, če boš kaj okrog Korčule hodil, priveži v marini Lumbarda, poceni, plaža , koktejl bar... in najdi agroturizam Zure, ne bo ti žal, najcenejša riba na jadranu, da o jastogih ne govorim... :wink: , pa pozdravi ga.
lpg
https://medisken.si
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Jul 14, 2011 23:10

Drvenik - Krknjasi, Solta - NecujamJZ krak, Brac - Stipanska, Hvar - Pribnja, Scedro - Carnjeni, Korcula - Tri luke, Lastovo - Mali i Veli lago, Mljet - Okuklje .....

To so v glavnem ne (oz malo) naseljeni zalivi.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
cwick
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: Če Avg 12, 2010 09:59
Kraj: NM-Biograd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cwick » Po Jul 18, 2011 16:20

Super fantje,hvala vsem.Bomo sigurno obiskali kar nekaj vaših predlogov.
Sem pa od 30.7. pa do 14.8 dol,zastavice še ni,ime barke je Alteya, ste pa vsi dobrodošli na krov :)

LPA
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Dec 28, 2012 06:50

cwick napisal/-a:Super fantje,hvala vsem.Bomo sigurno obiskali kar nekaj vaših predlogov.
:)

LPA


No?!
Nič nisi poročal, kako je bilo. A si obiskal vse? Predvsem pa nas zanima, če si odkril kakšno novo uvalo?
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
cwick
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: Če Avg 12, 2010 09:59
Kraj: NM-Biograd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cwick » Pe Dec 28, 2012 11:58

Živjo,
Brača, Hvara, Šolte žal nisem uspel še obplut,plan je sicer bil tak,vendar sem na koncu prišel samo do Šibenika in potem kruzal po severni Dalmaciji. Vmes sem reševal na JZ Murterja enega češkega skuterista, pob je zlomil balanco,vleklo ga je naprej proti odprtem,medtem ko je njegova bejba spala na plaži... Potem sem naletel v Telaščci na enga Italijana, barka Azimut okol 40 feetov, mimo mene, jaz proti uvali Mir,on pa ven.. Kar naenkrat pogledam čez rame kake četrt milje sva bila narazen,barka vsa v dimu,ljudje panično tečejo sem ter tja po barki,hitro obrnem proti njim,medtem ko poslušam in gledam na VHF ali bodo špagetarji kaj oddali dsc ali ne...Ko prispem do njih,jim je nekak že uspelo umirit zadevo,baje se je vžal agragat,saj tako je povedal v svoji polomljeni angleščini.. Vprašam še če kaj potrebujejo, pravijo da je vse
OK in da grejo počasi z enim motorjem v marino.
Zalivi v katerih sem bil,vrjamem da jih vrjetno vse poznate ene 36x bolje od mene, tako da neke tople vode nisem odkrival. Bilo je fajn, z čolnm ni bilo nobenga problema, problem je samo v tem, ko prispem iz dopusta,potrebujem še en dopust, da pridem k sebi :D

LPA
žuja je zakon
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Jul 03, 2013 10:55

Povejte mi ime zaliva nižje od Rogoznice, kjer se splača prespati.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
sodnick
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Maj 08, 2012 14:25
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a sodnick » Sr Jul 03, 2013 10:56

Sičenica, če se ne motim. Sidranje. Mislim pa, da je v sezoni tudi nekaj boj pred restavracijo.
LP, Sodnick
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

OdgovorNapisal/-a inspiron » Sr Jul 03, 2013 11:14

Tudi jaz bi ti predlagal Sicenico:
https://www.google.com/maps?ll=43.49745 ... g=opt&z=15

Na koncu so pod gostilno 4 boje, gres nekaj spit gor in ni problema prespat. Zelo prijazni!

Dalje v levem rokavu pa sidranje v 3 metre vodi - pazi, ne pregloboko v rokav, je plitvo!

P.s.: Lani zacetek avgusta sva bla tam 2 z jadrnicami. Lahko nakljucje, lahko pa tudi da tam (se) ni neke guzve...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov