JULIJSKI DOPUST 2009

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4389
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

JULIJSKI DOPUST 2009

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Jan 27, 2010 22:08

No pa da še jaz malo obudim spomine, čeprav se bodo nekatere slike ponovile iz rubrike "Smo na dopustu", kjer sem sproti poročal. Tole bo sicer bolj na hitro saj veste da se nam motornjakarjem hitro dogaja.

12.7. izplujemo iz Šimunov proti Pašmanu, seveda pod budnim očesom kapitana, ja začeti je treba zgodaj...

Slika

Prenočimu v zalivčku ob vasici Pašman

Slika

Naslednji dan pride iz Turanja na obisk brat z 17-ko fishermanom in 50ks Evinrudom ETEC. Boste rekli da je prešvoh motor, a smo smučali tudi 100 kilski deci.

Slika

Potem nočitev v Biogradu, otroci na ringlšpil, ta starejši biki pa na bika...

Slika

15.7. pri vplutju v marino Žut srečamo delfine v zalivu

Slika

Srečanje Morjeplovcev od malih do velikih na "gorenjskem" vezu nasproti marine Žut.

Slika

Obvezen sprehod na vrh in nočitev

Slika

Naslednji dan nas skozi Proverso zmoti tale, saj bi ga imel, sam ne vem kam bi potem obesil zastavico morjeplovca, nebi prišla do izraza

Slika

Obvezno kopanje v slanem jezeru v parku Telaščica

Slika

In nočitev na skrajnem severu Telaščice

Slika

Zjutraj market pride k nam, presenetljivo dobra in sveža ponudba

Slika

Vremenoslovci napovedujejo nevero, zato se skrijemo na varen privez v Sali, pribeži tudi Car, narava pokaže svoje zobe.

Slika

Po dveh dneh burje zapustimo Sali, prijetna vasica z najboljšim sladoledom

Slika

Pred Proverso zagledamo žalosten prizor. Nevihta (udar strele) je potopila čisto novo Alasko 45, vlečejo jo proti Ugljanu.

Slika

19.7. prespimo na Kornatih (karte smo kupili v Biogradu, ker so cenejše kot v parku) pred uvalo Vrulje, pohod na vrh, spotoma predremo na čereh še kitajski olagumi. Zjutraj nepogrešljiva travarica in sveži rogljički pri Anteju.

Slika

Potem obisk, zame najlepšega otoka Mana

Slika

Slika

Slika

Prespimo na Kaprijah, kjer zjutraj držim mesto Novincu, spijemo kavo, poklepetamo in potem vsak po svoje naprej.

Slika


Naslednje jutro šibnemo čez ždrelac in privežemo v Banju, iz Pakoštana se prigumira Janadino.

Slika

Prisrčno dobrodošlico in žegnano kapljico nam pripravi naš Rabuni.

Slika

Še en šopek...

Slika

Popoldne afne guncamo in smučamo z Janadinovo gumo, seveda dobi za to plačilo.

Slika

Prenočimo v Olive Island marini Sutomišnica, skoraj nova marina ampak zapuščena, visoka cena,...

Slika

Naslednji dan plujemo od Dugem otoku in pred Božavo malo strašimo otroke v bunkerju, buuuu

Slika

Zavežemo se na bojo na notranji strani Velega rata

Slika

in obiščemo svetilnik (10hrk na glavo)in kupimo paradajz od svetilničarja, priporočam.

Slika

Na vrhu se mi v daljavi prikaže tale scena

Slika

24.7. se zasidramo še ob razbitini na koncu Dugega otoka in malo z maskami pošnofamo okoli potopljene ladje, zanimivo in koliko je rib...

Slika

Moj prvi ulov s puško (opomba: vedro na sliki je ZELO VELIKOOO)

Slika

Nato še obvezen dvodnevni postanek na Olibu, kjer sem pomagal pri operaciji "korpo morto". Toliko smeha in zajebancije pa še ne. V mali nestabilni pasari, jaz, dva neplavalca, eden od njih župan Oliba, obema je ime Ive in mali betonski blok. Itak smo ga naslednji dan morali prestavljati, ker smo ga "odvrgli" na napačno mesto.

Slika

In še ena za konec.

Slika

Upam da najdem voljo še za avgust.(Pajer žnari) :D
Lep pozdrav iz deževnega Londona.
Nazadnje spremenil gregor.n, dne Po Jun 28, 2010 08:49, skupaj popravljeno 5 krat.
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Jan 27, 2010 22:41

Očitno je slabo, snežno in zelo hladno vreme spodbudilo naše morjeplovce, da so pobrskali med mapami, nalepili slike na forum in napisali kakšno lepo besedo.

Gregor.n. še večkrat se spomnim najinega srečanja na Kaprijah. Vedno sem plul mimo teh otokov šibeniškega arhipelaga, ker me enostavno niso zanimali. Dubrovnik je bil vedno zadnja destinacija pred 180 stopinjskim obratom. Zdaj vem, da me dolgo ne vidijo v tem starem mestu. Letošnjo ruto za dopust že planiram v sliki in mapi z izračunanimi razdaljami in postanki in gre samo do Splita v katerem še nisem nikoli bil.

Bravo Gregor.n. in bravo Pajer1, ki je "zaropotal".

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Jan 28, 2010 00:02

.


Poglejte, kolk "mal" je treba, da so ljudje zadovoljni.

Zdaj pa še ostalih sto, ki ste si obljubili, da se razpišete, ker v nasprotnem bo "mudovlek" zopet aktualen.

Že čakam na nov potopis!

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Če Jan 28, 2010 05:46

Gregor n., super, čakamo še avgustovskega.
Original-One
Viceadmiral
Prispevkov: 482
Pridružen: Po Maj 25, 2009 21:56

OdgovorNapisal/-a Original-One » Če Jan 28, 2010 08:33

Kot je že nekdo omenil v drugi temi, "plujem z vami", ko berem take teme iz dopusta.
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Če Jan 28, 2010 09:43

Še par takih prispevkov, pa bomo pregnal mraz.
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Jan 28, 2010 09:54

MarjanT napisal/-a:Še par takih prispevkov, pa bomo pregnal mraz.


Je res lepo in toplo (predvsem pri srcu). Kar pa se preganjanja mraza tiče, pa le počakajmo do našega snežnega druženja na Prešernov dan 8)
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov