Z jadrnico v Benetke 2010 (Chioggia, Venezia, Burano)

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator, moderator2, Marchi, kr en

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Apr 20, 2010 08:09

Stane mi je poslal še video prihoda v Benetke in nekaj lepih slik. Se mu zahvaljujem.
Tukaj je video1 in video2 prihoda v Benetke.

Slika

Slika

Lep pozdrav
Nikola :D
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Po Okt 23, 2017 23:42, skupaj popravljeno 2 krat.
Slootack
Viceadmiral
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » To Apr 20, 2010 10:34

Nikola Tesla napisal/-a:Iščem uradne informacije o tem kje se je dovoljeno sidrati in privezati.

Pred zalivom ->
Območja s prepovedjo sidranja in ribarjenja (tudi športnega) pred zalivom poglej tule. Dobra stran. S puščicami ob oknu poglejte tudi druge dele lagune. manjše merilo = več info

V zalivu ->
Območja s prepovedjo ustavitve, sidranja, ribarjenja (tudi športnega) in kakršnegakoli manevriranja, ki bi oviral promet, so tule. Glej stran 2, člen 1B.

Dovoljene hitrosti v zalivu ->
Tule. Na desni strani izberi v drsnem oknu opcijo 'Navigazione'. S puščicami ob oknu poglejte tudi druge dele lagune. Legenda za dovoljeno hitrost je spodaj desno.
Nazadnje spremenil Slootack, dne To Apr 20, 2010 14:01, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » To Apr 20, 2010 11:41

Še enkrat :roll:

Kako je če prideš tja z gumonom? Po Grand kanalu se ne bi smel vozit kaj pa po ostalih kanalčičih? Pa vezal bi se pač tam kjer bi bil kak prost kol na obali ali ob hišah. Ne vem kako bi domačini tole toleriral, da en padalc parkira na dvorišču slpoh s SLO zastavo.
Do sedaj še noben ni napisal gumonskih dogodivščin po severni Italiji.
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Apr 20, 2010 12:34

Slootack: Tole je pa zakon. Hvala

Ttomy73:
Za gumon predvidevam veljajo enake omejitve plovbe, še posebej za kanal Grande. Pred več leti je bil z jadrnico v Benetkah moj kolega. Barko je vezal v marini nasproti Markovega trga, nato pa je raziskoval z gumenjakom (40Hp). Kolikor ga poznam ni plul počasil. Po moje je po kanalih podil kot James Bond. Na srečo ga niso dobili, pravi pa, da to ni dovoljeno.
Po mojem imaš z gumenjakom najmanj problemov najti privez, saj ga lahko zrineš kamorkoli in lahko vpluješ v mestne kanale, kjer je zelo plitko. Morda povprašaš bližnje stanovalce za dovoljenje in mislim, da ti ne bodo odklonili gostoljubja. Vsi ljudje so bili zelo tolerantni in nam tudi namignili, da lahko brez težav privežemo barko, ko smo bili pri Buranu.
Sicer pa ni prave avanture, če se držiš planov kot pijanec plota. Jaz ne bi preveč razmišljal in bi kar šel. Po potrebi se boš pa že znašel. Samo karte imej pa le tudi na papirju in to najnovejše, ker se ne moreš dobro orientirati z prevelikim zumom na ploterju.
Lep pozdrav
Slootack
Viceadmiral
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » To Apr 20, 2010 14:26

Po Grand kanalu se ne bi smel vozit kaj pa po ostalih kanalčičih?

plovba po Canal Grande in notranjih kanalih je dovoljena samo prebivalcem. (http://www.trasporti.provincia.venezia.it/naviglag/regole.html)

poglej moj post zgoraj. omenjeni predpis (Ordinanza N. 26/94) velja tudi za vezanje

znaki v zalivu so taki -> http://www.decdarsena.it/segnaletica.pdf
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Apr 20, 2010 21:10

Slootack napisal/-a:znaki v zalivu so taki -> http://www.decdarsena.it/segnaletica.pdf

Ampak tile znaki so me pa fascinirali. Pa saj jih je več kot na cesti :roll: Mi je pobilo voljo do Italije. V Benetke le z avtomobilom :oops:

LP
:wink:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Apr 20, 2010 21:53

Naš namen je bil predvsem, da pridemo v Benetke in prespimo v marini, kar je povsem legalno in brez kakršnih koli problemov. Seveda veljajo tudi za plovbo omejitve, katerih pa (kot sem prebral v Valu) se noben POŠTEN benečan ne drži. :lol:

Ne znam italijansko, zato si kaj dosti z napisanimi pravili ne morem pomagati. Obstaja morda kje angleški prevod?
Lep pozdrav
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » To Apr 20, 2010 22:56

Kako je pa z območjem plovbe če hočeš pluti v Bentenke, recimo jaz imam sedaj registrirano plovilo za območje teritorialnih vod Hrvaške(12NM), verjetno potem ne smem v SLO, ali IT, tu bi že z upravljanjem plovila bili verjetno problemi, pa recimo za primer Črne Gore, ki je izven EU, zanima me za katero območje moraš imeti registrirano plovilo, če hočeš menjavat državo, ker dvomim da imate vsi gumone registrirane za mednarodno plovbo.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Apr 20, 2010 23:31

Čeprav je Nikola Tesla opisal izlet res odlično v sliki in besedi, bo komu dobrodošla še ta povezava

benetke

Vedno se najde še kakšen dobrodošel nasvet, ki v tujem svetu pomaga prebroditi kakšno malo nevšečnost.

LP
:wink:
Uporabniški avatar
ttomi73
Admiral
Kraj: Kranj-okolica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a ttomi73 » Sr Apr 21, 2010 08:48

Gaso napisal/-a:Kako je pa z območjem plovbe če hočeš pluti v Bentenke, recimo jaz imam sedaj registrirano plovilo za območje teritorialnih vod Hrvaške(12NM), verjetno potem ne smem v SLO, ali IT, tu bi že z upravljanjem plovila bili verjetno problemi, pa recimo za primer Črne Gore, ki je izven EU, zanima me za katero območje moraš imeti registrirano plovilo, če hočeš menjavat državo, ker dvomim da imate vsi gumone registrirane za mednarodno plovbo.

Čoln imam dolg 4,7m pomeni 4NM od obale. Imam plačano zavarovanje do 3 miljonov € tudi za Italijo in plujem znotraj 4ih milj od obale in kot razumem je to to. Se motim?
Izpit za čoln sedaj imam, kaj pa zdaj... na morje seveda.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral

Re: Z jadrnico v Benetke 2010 (Chioggia, Venezia, Burano)

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Okt 23, 2017 23:36

Pravkar sva se z ženo vrnila s plesnih vaj in zopet smo skovali načrt za ogled Benetk v 2018.
Plani so že v pripravi. Kolega je danes prodal barko novo pa ima že ogledano.
Bo luštno. Se že veselim. :D :D :D
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Apr 23, 2018 09:08

V planu je da bi v petek 27.4.2018 odrinili na pot v Benetke iz Ribiškega naselja. Se kdo pridruži (z barko)?
LP Iztok
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a donato » Po Apr 23, 2018 09:31

Uf, z velikim veseljem bi se pridružil, pa bo barka nared šele julija. Obljubim pa, da te bom nadlegoval za vse podrobnosti, saj so te Benetke definitivno v mojih načrtih do 2020.

Imejte se zelo lepo, morda mi uspe avgusta na Lastovo.

Pozdrav
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Apr 29, 2018 18:21

Prespali smo v Benetkah, odpluli v Burano in si ga ogledali. Po kratkem počitku smo se odpravili iz lagune. Ta hip plujemo proti severu. SOG 6,5kn. Imamo še slabih 13nm do Lignana, kjer bomo prespali. Počakali bomo kolega s Seascapom 24 in njegovo 4 člansko posadko. Že do sedaj se nam je pripetilo marsikaj zanimivega. Kolega je med jadranjem zadel s kobilico velikega morskega psa (tisti ki se prehranjuje s planktonom) k sreči je kobilica dvižna in je le odlomilo poliestrski pin in pospravilo kobilico tako, da je morska beštija odplavala dalje kolega pa brez težav plul naprej. Težave smo imeli le, ker ima njegova mala barka 2m ugreza, zato smo morali odlomljen pin odstraniti, da smo lahko brez bojazni dvignili kobilico in ga spravili na privez v marini. Bom opisal zanimive prigode.
LP Iztok

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost