Spanje na sidru

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Avg 01, 2016 17:33

alesjo napisal/-a:Enkrat sem dobil med smetmi , ki jih naplavi morje dobil dober kos vrvi fi 30 mm pa sem imel privez za prespat, na sidru in vezan na obalo :lol:

Jaz sem ponucal stare štrike od genove. Narezal cca 3m kose in jih vežem na skalo, pol pa štrik za obalo na to zanko. Ko jo malo zgloda, vržem vstran in vzamem nov kos.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Mnenje

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Po Dec 18, 2017 20:14

Morski potepuh napisal/-a:Sidranje je lepa reč bilo in bo
Mene je že krepko nasukalo na obalo z bruce leejem po domače
In to tako da sem se komaj rešil. Bilo je ponoči. Obrat is JV v tramontano cca 30-40 kts.groooza.Nato sem sam izdelal Mantusa iz inoxa cca 16 kg na 10 m jadrnici
Od takrat naprej spim kot gluha svinja in drži kot sidro mora držati [/img]



Imaš kako sliko ?
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a Galex » Ne Feb 04, 2018 08:17

Jaz bom kar tukaj pripel to vprašanje...

Tisti ki imate več izkušenj s spanjem po zalivih...ali je recimo za prvomajske praznike že primerno spanje na čolnu, BREZ GRETJA ??? Letos za 1.maja imamo v planu 5 dnevno turo okrog Raba in Paga. V čolnu smo spali v septembru 2x ampak v marini s kaloriferjem (imamo otroka starega 2 leti)...bilo pa je 8 stopinj zjutraj...

Vem da je lahko Maja +25 stopinj, pa tudi 0 stopinj in vse je odvisno od vremena ampak vseeno- pri kakšni nočni temperaturi recimo ne potrebuješ več grelca in kako je z vlago??? ...čoln je 6m s kabino (zaprta cerada zadaj)

Drugače pač najamemo apartma na Rabu in gas vsak dan posebej...
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a hrošč » Ne Feb 04, 2018 09:07

Jah, kot si rekel, odvisno od vremena :mrgreen: Mi občasno hodimo jadrat za 1. maj pa je webasto redko prišel prav, mogoče kako jutro, da malo segreje in posuši, sicer pa sonce hitro segreje barko. Noči so pač še hladne, ni pa krize načeloma.
Daki

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a Daki » Ne Feb 04, 2018 18:25

Mi občasno zgodaj spomladi spimo na čolnu v spalkah. Malo bolj zoprno je pri majhnih otrocih.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Feb 04, 2018 19:12

Malo si pa z plinom pomagaš zvečer in zjutraj.Ne bo pa nič hudga otrokom niti mamici če ni vedno 24 in več stopinj.Bo prav luštn ko ni gužve...
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Po Feb 05, 2018 11:32

Najbolj zmrzljive so itak dame in mi, otroci so precej bolj imumi na mrzloto in, ko jih pokriješ jim je zelo hitro toplo.Tako, da tisto-zebe-, je bolj po naše.V kabini in sploh če je čoln v kokpitu pokrit, je le nekaj tople oddejo dovolj za vse.Bistvo je tudi, da nočna vlaga ne pride do nas, kajti ta je tista, ki zebe.Torej kakšen lio kouter in topla deka(ta velika)bo kar vredu.Ker vedno spim na sidru v kakem mirnem zalivu, katerih je na pretek, se dobro zasidram, zadaj pa tudi na obalo, da se ne vrtim.Zadaj (za sidranje)imam cca 30m vrvi,ki ima na koncu 1.5m veriga in mačka3kg, ki je za skale odličen.Ne mi govorit, kapa če...Vedno najdem zaliv, v katerem ni ČE. Pa prijetno lahkonoč :lol:
mašinfirer
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a Galex » Po Feb 05, 2018 12:34

ja to se čisto strinjam, da bolj mi kompliciramo kot otroci :) tisti spomladanski čas je ravno pravšnji za staknit kaj...čez dan se segreje potem pa zvečer pade za 20 stopinj :)mogoče se res s kakšnim improviziranim plinskih grelcem kaj reši, le da je zračenje zagotovljeno...če ne pa prasca nafilat z vrelo vodo pa med noge...vcasih niso bli neumni :)
šari
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:55

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a šari » Po Feb 05, 2018 16:46

Komplicirate :roll: :roll: :roll: če je ponoč 12,14 je v kabini 18 stopinj,kar je za otroke najbolj primerno!!!
lp.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Po Feb 05, 2018 16:51

Na barki za prvi maj je enako kot v šotoru na prvomajskem pikniku. Mi smo veliko let zapored spali za prvi maj v šotoru kot najstniki in je bilo super doživetje. Le kako deko za rezervo bi vzel, v primeru prvomajskega dežja če se kaka zmoči.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Feb 05, 2018 20:23

to je družinski projekt prvo moraš navdušit ženo,ona se mora strinjat,vsem mora bit všeč,otrok ni problem ga zaviješ v spalko.potem moraš izbrati zalive kjer je voda topla da se lahko kopaš oz da se otroci ki se bodo kopali ne bodo prehladili,vsi se morate počutit varne,potem bo dopust užitek drugače reskiraš da bodo vsi zasovražili fotra ki jih tera nekam brez veze.
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » To Feb 06, 2018 07:57

Jaz sem vsako leto za prvi maj na jadrnici, webasto je seveda super zadeva in ga moja nova ljubezen (tista z jadri) že ima. Prejšnja pa ga ni imela, in resnici na ljubo čez noč ga nisem nikoli pogrešal. Če se fajn pokriješ z dvema odejama ti bo še vroče - je pa včasih fajn, da daš eno odejo (deko) spodaj na blazine, sploh če so bolj tanke ali pa vlažne. Problematični so dnevi, ko npr. burja nažiga in so nižje temperature, takrat je tudi v jadrnici bolj hladno, ampak to boš bolj podnevi občutil, ker boš zunaj in bi se z veseljem kje na toplem pogrel tudi čez dan. Mogoče je to bolj problem za jadralce, ki brez pilothouse ždimo za krmilom in zmrzujemo v vetru.

Ponoči ni težav če se fajn pokriješ, lahko pa za vsak slučaj vzameš kak termofor s seboj. Za silo pa v plastenk onaliješ vročo vodo in jo zaviješ v krpo :).

Sicer pa za provomajske temperature noro nihajo, lahko imaš burjo pa dež vse dni in boste v bundah, lahko pa sonček in brezveterje, pa boste v kratkih rokavih.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a evovii » To Feb 06, 2018 10:06

Drugače pa eno RF ploščo debeline 1-2 cm odrežeš v krogu (lahko tudi več) kolikor ti dovoljuje velikost štedilnika. Postaviš na štedilnik, pustiš, da se plata fejst segreje ugasneš štedilnik in wolla imaš grelec :D :D :D

Lahko pa tudi gor postaviš glineno posodo (teglc) za rože in ga greješ na štedilniku. Spodaj je varianta z svečkami

Slika
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a Galex » To Feb 06, 2018 19:58

No ja...sej za spat niti ni takšnega problema.ko se zapreš v kabino se segreje že zaradi temperature tistih, ki so notri..dejansko je največji problem ko moraš čoln zapreti že okrog 20h (vlaga) in se ozračje segreje šele okrog 9h zjutraj...
Ker mulci ustanejo ob 7h in ti začnejo razbijat po čolnu bi blo super da bi jih lahko že prej zmetal s čolna :)
Se pravi na kratko...če je napoved solidna se da...drugače pa raje v marino čez noč kot prelaganje termoforjev :) Če je pa dobra družba pa problema sploh ni ker za to poskrbijo polni kozarci :)

Hvala za ideje z grelcem...
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Spanje na sidru

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Mar 04, 2018 16:35

Prva reč, ki sem jo vgradil, ko smo konec 2016 kupili barko, je bil grelnik.
__________________
lp
motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov